Tek bir Tanrı ve bir insan, John 6:38

'Aşağıdaki makaleler Google Çevirmen tarafından İngilizce'den Türkçe'ye çevrildi. Özgün İngilizce makalelerinin mükemmel bir çevirisi 
olmadığını özür dileriz. '

 

 

İsa John 6:38, "Ben eve gökten, bunun benim kendi değil, Onu kim gönderdi. " Me, Tanrı oldu bir adam gökten. 

 

Sonra gökten oldu tam bir tam insan oğlu, tam olarak insan doğası ve olacaktır. Bu nedenle, İsa, ki gelip bunu kendi (o insan), Ama Baba'nın (Tanrı). 

 

 

Apologist Trinitarian Luis Reyes bana birkaç e-postalar (eski 30 Eylül 2016) ' nda dikkatlice üç hükümleri, John 6:38 da düşünce kendini iki tanrı Tanrı insanları bir Üçleme. Ancak, geçit sadece, ortak Trinitarian görünüm, aslında aykırıdır. Burada, benim yoğunlaşan tepkiler I gönderildi Bay Reyes e-posta aracılığıyla. 

 

Size yazdım, "Bu metin, John 6:38:" 

"Ben eve gökten, bunun benim kendi değil, Onu kim gönderdi. " Me

 

I cevap, "ana hatlarıyla üç hükümleri dahilinde John 6:38 siz yazmış", "ilk, I, bağımsız bir madde (A), ve iki diğer hükümleri (B) ve (C) bağımlı olan bu bağımsız madde (A)".

 

(A) "I de gökten"

(B) " bunun benim kendi" 

(C) "ama , o bana"

Daha sonra sorulan üç soru:

(1) Kim, "I", konuşan (A)? Bu Baba (Tanrısal Doğa) veya oğlu (insan doğası)? 

(2) Kim, hoparlör (B)? Bu Baba (Tanrısal Doğa) veya oğlu (insan doğası)? 

(3) Kim, hoparlör (C)? Bu Baba (Tanrısal Doğa) veya oğlu (insan doğası)?

 

Yoğunlaşan TEPKILER SAYIN REYES' YORUMLAR VE SORULAR, JOHN 6:38

 

Sadece farklarla, vasiyeti, fikirleri ve bilincini sonra başladı, Baba Tanrı'nın Kutsal Ruh soyundan olarak meryem'gerçek bir adam gerçek bir insan. 

 

Tanrı, Tanrı gibi, üç Tanrı vasiyeti neden olabilecek katılmıyorum her yok olan bir tri-theistic Tanrı. Bu yüzden eminim bayrak Ramazan bayramının sonuna ilahiyat, aslında teolojik sadece görmek onayladı, gerçek tanrılar, Mesih'in de ortaya harmony tüm yazılar.  

 

Ben John 6:38 gibi sorunlu, Trinitarians hiç yazılar haklı olarak Tanrı Tanrı hiç daha fazla tanrı, tüm İbrani ve Yunan Yazılar. Eğer bir iddia edilen coequal Tanrı Oğlu bir tanrı, hangi potansiyel katılmıyorum Baba'nın, sonra Tanrı, adı Bir Tanrı sahip üç Tanrı fikirleri ve üç Tanrı vasiyeti. 

 

Bu nedenle Trinitarians değiştirilemez üretmekten gerçek keşişle tanıştığı yerdir, görmek inanmaktır, Tanrı, üç Kişisel Merkezleri, Kendi Bilincini, her Tanrı Tanrı Kişi kalmadan kendi ayrı rahatlığı ve olacaktır. 

 

 

 

 

Dahası, bu gülünç bir adam Mesih İsa daha fazla. Eğer Mesih İsa'nın farklı bir tanrı bilinci ve farklı bir insan bilinci içinde kendini, sonra bir şizofrenik görülebilir Nestorian Mesih iki kişi daha fazla kişi. 1 Corinthians 11:3 açıkça abd, "Tanrı, Mesih.

 

" Bu nedenle, Tanrı Tanrı olamaz bir kafa onu, ama "Tanrı bizimle", gerçek bir adam olabilir. Böylece Mesih İsa belirgin bir coequal Tanrı ve Tanrı, nasıl, o, baş? 

 

Aşağıya imzalarımızı atıyoruz, İsa gerçek bir insan olarak sadece söz, insan bilinci, dedi, "Ben eve gökten değil, benim kendi değil, Onu kim bana." John 6:38. , İsa, "Ben eve (geçmiş zaman)," anlamına gelir. o zaten aşağı indi ve konuşan, gerçek bir insan olarak, bu sözleri. 

 

Sadece olası alternatif açıklama anlamına olduğu iddia edilen bir Tanrı ikinci kişi numarası iki birlikte değil, kendi tanrısal. Böylece, daha sonra daha fazla Tanrı, demek istiyor bir kapasiteye Tanrı'vitesi çakışan bir, bir sözde Tanrısal kişilerin kendisi içinde, bunlar, Baba'nın. 

 

Bunu yaparken gerçek kim gökten, Kutsal Ruh, Baba Tanrı, yanımdakiler şase sadece söz, insan bilinci bir adam. 

 

İsa'nın bir insan çocuk doğdu ve oğlu verilmiştir net bir bilinç tanrı, onun varlığı Tanrı önce de giderek bir adam dedi, "Önce İbrahim, BEN" John 8:58 "hatta oğlu, Adam, cenneti" John 3:13. 

 

Başlık, "İnsanoğlu" tam anlamıyla bir oğlu, i̇nsanoğlu, insanlığı, Mary. Böylece. İsa gibi gerçek bir insan olarak biliyordum. o sadece mevcut şase bir adam, ama aynı zamanda gökte Tanrı (Not: İsa sık kullanılan his incarnational başlıkları gizle onun gerçek kimlik Tanrı - Yeşaya 45:14-15; John 16:25). 

 

Bu nedenle, kişi adı, İsa Mesih, Nasıra, yüzde yüz adam, ama onun gerçek kimliği, yüzde yüz Tanrı, bizi gerçek bir adam olan erkekler de var, "Yüce Tanrı" ve "ebedî Baba" dışında, onun yeni varlığı, gerçek bir adam tarafından alınması, virgin.   

 

Aşağıya imzalarımızı atıyoruz, Baba'nın kendi Kutsal Ruhu gökten bir gerçek adam erkekler arasında değil, onun yeni göreve insan, (alınması), ancak, sadece gerçek Tanrı Baba, (dış) alınması. 

 

Çünkü daha önce, Kutsal Yazılar kanıtlıyor oğlu gönderildi, "tasvir, günahlı insan benzerliğinde" (Rom. 8:2) sonra, "Dünyaya bir kadın" (Gal. 4:4). Bu nedenle, tıpkı İsa gönderildi. öğrenciler "dünya" sonra doğan kadın, babası, Oğlu "Dünya", "Dünyaya bir kadın" (John 17:18; Gal. 4:4).

 

 

İbraniler 1:3 verir bize İsa bir insan çocuk doğdu ve oğlu verilmiştir, "parlaklık ("apaugasma" "yansıyan parlaklık" Bakınız Thayer), Onun zaferi (içerik belirtir, Babası'nın görkemi) ve express görüntü ("Charakter", "üretimi, kazınan kopyalama"), Kişi (Baba'nın kişi - "Hypostasis" = Madde,/Kişi").

 

 

 

 

" Bu nedenle, Trinitarian ilahiyat, yaklaşık, tanrılığın, Tanrı'nın oğlu, görüntü yeniden oluşturulabilir (Kopya), Babası'nın kişiyi tam olarak insan insan. 

 

, Arians (JW) olduğuna inanıyorum. Oğlu çoğaltılamaz, resim, Baba'nın bir kişi önce alınması , scriptural gerekçe, Trinitarians hiç mantıklı bir şekilde anlatılması olduğu iddia edilen bir sonsuz oğlu, "kopyalanamaz" ve "kazınan copy" Baba'nın kişi, geri kalan sonsuz. Etti.İzleyicileriyle özdeşleşen 2:7 ve Heb. 1:5 özel nokta. Oğlu'nun başında onun begetting.

 

" Oğlum , BU GÜN ALDIM, kendine çocuk edindi." etti.İzleyicileriyle Özdeşleşen 2:7

"Ben, ona bir baba, ve o, bana bir oğul." Heb. 1:5/2 yol kontrol valfı, Sam. 7:14  

İbraniler 2:17 belirtir. Tanrı partook, eti ve kan, "tam insan. her" (Heb. 2:17 - NIV) tıpkı tüm insan değerle birkaç dirheme sattılar. 

 

Bu nedenle, Tanrı'nın oğlu, tam olarak insan ruhu, tam olarak insan, doğa, ve ya da söyledi bir gerçek oğlu gibi gerçek bir adam. 

 

John 6:38 MADDESININ A, Luis Reyes sorulan, "Kim, "I", konuşan (A)? Bu Baba (Tanrısal Doğa) veya oğlu (insan doğası)?" 

John 6:38a - "Ben eve gökten…"

 

 

Bayrak RAMAZAN BAYRAMININ SONUNA YANIT

Öncelikle, İsa gerçek bir oğlu bir iki kişi çünkü türleri söylemiyorum, insanların konuşmak. İsa, sahip oldukları tanrısal doğa, "Tanrı bizimle" incarnate, gerçek bir adam, kesinlikle söylemediğini, iki kişi , iki vasiyeti. 

 

Kutsal Yazılar" diyor, "Adam Mesih İsa" (1 Tim. 2:5) i̇nsan bilincini kim söyledi, "Ben (geçmiş zaman) eve gökten" (geçmiş zaman kanıtlıyor. Adam Mesih İsa), çünkü onun insan bilincini şase de haberdar olduğu bir tanrısal farkındalık (vahiy), onun gerçek kimlik olarak "Yüce Tanrı" ve "Ebedî Baba" (Yeşaya 9:6) önce de giderek gerçek bir oğul, "doğan" ve "Verilen", Meryem. 

 

Matthew 1:20 açıkça gösterir. madde (Heb. 1:3)", Mesihçi'in Tanrının "Kutsal Ruh." metin, "Tanrı'nın oğlu," ama "Kutsal Ruh", Babası Kendisini (Matthew 1:20 Heb. 1:3). 

 

Eğer Trinitarians güvenlik noktası için bir kutsal yazılar olduğunu göstermek için oğlu soyundan olarak İbranice virgin ziyade Kutsal Ruh, ben de katılıyorum. başlık oğlu kanıtlıyor vardı, bir yaşam oğlu önce alınması. 

 

Ancak, Luke 1:35 bildirir bize oğlu adı "Tanrı Oğlu" çünkü onun virgin algılaması. Için melek, Meryem, "Kutsal Ruh, ve güç, En Yüksek gölgede bırakacak. 

 

Bu nedenle, kutsal bir çocuk olan doğan, siz, ADI TANRI OĞLU (Luke 1:35)". 

 

Ben de birçok tartışmalar ve Trinitarian apologists ve hiçbiri de şimdiye cite a kutsal yazılar bize başka scriptural nedenle oğlu adı oğlu diğer büyük virgin algılaması ve doğum. 

 

Bu yüzden, Oğlu adam ve adam, Oğlu, kendine çocuk edindi (doğan), Babası özel bir gün (bkz. etti.İzleyicileriyle Özdeşleşen 2:7; Heb. 1:5; 2 Samuel 7:14).

 

Madde B. Bay Reyes sorulan, "Kim, hoparlör (B)? Bu Baba (Tanrısal Doğa) veya oğlu (insan doğası)?" John 6:38b - "... değil, benim kendi olacaktır."

 

 

Bayrak RAMAZAN BAYRAMININ SONUNA YANIT:

Tekrar, adam Mesih İsa, hakkında konuşan bunu kendi insan, (alınması daha önceden oluşmuş), fakat sadece babalar', Çünkü Tanrı Tanrı'nın sadece bir tanrısal ve İmmanuel koyacak, "Tanrı bizimle", gerçek bir adam da ayrı bir insan, sonra, aslında alınması oldu. 

 

Bu nedenle, ayrım ontological, vasiyeti, Baba ve oğlu, sadece meydana onun başında onun begetting (etti.İzleyicileriyle Özdeşleşen 2:7; Col. 1:15; Rev. 3:14). John 5:26 açıkça abd Baba "... kullanılmasına Oğul'a da kendisinde yaşam". 

 

Bu yüzden, Oğlu'nun yaşam "verildi", alınması, Baba'nın ömrü dışında, alınması hiç de verildi. 

 

Tipik Trinitarian eisegesis John 6:38 imzalandığına , coequal Tanrı Oğlu farklı bir Tanrı ayrı Baba Tanrı'dan. Henüz tek bir kutsal yazılar hiç diyor Tanrı, iki ve üç Tanrı'nın isteği, iki ya da üç Tanrı fikirleri, veya daha fazla Tanrı bilinci. Eğer Tanrı'nın birden fazla tanrı, sonra, gerçek bir keşişle tanıştığı yerdir. 

 

 

 

 

, aşağıya imzalarımızı atıyoruz Trinitarians açıklayamıyorum tek Tanrı, daha fazla Tanrı, daha fazla Tanrı Bilinci ve birden fazla ilahın, sırasında sadece tek bir gerçek Tanrı. John 17:3 bin Malaki 2:10 Yeşaya 64:8 ve etti.İzleyicileriyle Özdeşleşen 8:6, Baba, sadece gerçek Tanrı kim yarattı her şeyi kendi eller yerine bir başka Tanrı insan. 

 

 

Madde C. Bay Reyes sorulan, "Kim, hoparlör (C)? Bu Baba (Tanrısal Doğa) veya oğlu (insan doğası)?" - "ama, o bana".

 

 

 

 

Bayrak RAMAZAN BAYRAMININ SONUNA YANIT:

Yine, hoparlör, Tanrı Oğlu konuştu, insan bilinci de zaten dünya. 

 

Romalılar 8:2 açıkça abd, oğlu, Tanrı'nın gönderdiği "suretinde, günahlı insan benzerliğinde." Galatyalılar 4:4, oğlu, Tanrı'nın gönderdiği sonra "dünyaya bir kadın". 

 

İsa açıkça, tıpkı "gönderilmiş, dünya," bu yüzden öğrencileri "gönderilen dünya (John 17:18)." 

İsa dua etti, "Sen beni dünyaya gönderdiğin gibi, ben de onları dünya (John 17:18)."

 

Hayal etmek nasıl bir coequally iddia ayrı Yahweh Tanrı kişi tarafından babası tarafından gerçekten coequal ve coeternal!! Şamandıra daha gönderilmiş ve anointer büyük bir adanması (Heb. 1:8-9). 

 

Trinitarians, abd bir sözde coequal ve ölümsüz Tanrı Kişi onisimos saçlarıyla "Mesih", adı Mesih "meshedilmiş". 

 

Birçok geçitleri, Trinitarians ünün bir sözde ön-incarnate oğlu sadece kanıtladığını oğlu zaten "meshedilmiş" (1 Cor. 8:9; Phil. 2:5) Tanrı'nın düşünce dile (Logoları - John 1:1; Rom. 4:17) sadece o zaten "doğdu" (etti.İzleyicileriyle Özdeşleşen 2:7; Bölge 8:22-26; Col. 1:15) ve öldürülen (Rev. 13:8) , Tanrı'nın takdir ettiği planı (1 Petrus 1:20; Yeşaya 43:10-11; Ordugah. 1:4, 11). 

 

Allah "aramalar, şeyler değil, ama bunlar" (Rom. 4:17).

Aşağıya imzalarımızı atıyoruz, sadece yaşatılabilir exegesis, John 6:38 getiren harmony tüm scriptural veri, yansıtılmasının gerçek tanrıyı ve İsa Mesih'in, bayrak Ramazan bayramının sonuna ilahiyat.

 

 

 

 

Lütfen cevap bu soru: Sizce bir coequally tanrı Tanrı (a, aynı bir şey bilinç), dua ve yönelmemesi, Tanrı, iki mi? Ya da, daha fazla scriptural sense, insan (insan bilinci), Mesih, namaz, ve adamlar (Luis Reyes tamamen bu soru)?  

 

Ne olursa olsun, biz tekrar açıklanması, alınması tasarımının bir tanrı, Tanrı Kişi (bizim konumları diyor Baba) kim kaldı değiştirilemeyen, gökler, tüm, Onun tanrısal nitelikler bozulmamış (Mal. 3:6; Heb. 13:8), bir kısmı, Kendi "madde," göreve yeni bir insan (Heb. 1:3) oldu "tam insan. her" (Heb. 2:17 NIV) , Meryem.

 

Size, görmezden scriptural aslında Tanrı'nın "partook, eti ve kan" "tam insan. her" (1 Tim. 3:16; Heb. 2:14-17). Tanrı Tanrı olamaz bir insan (Sayılar 23:19 "Tanrı, adam"), sonra biz alınması bir tanrı (Baba) ve belirgin bir insan (Oğlu). 

 

Ne zaman bir kısmı Tanrı'nın bir madde olan "kopyalanamaz", Meryem, "express görüntü, Onun Kişi" (bağlam kanıtlayan Baba'nın kişi - Heb. 1:3), Mesih çocuk "tam insan her şekilde (Heb. 2:17 NIV)." 

 

Böylece, Heb. 1:3 aylardır Trinitarian, Arian ve Socinian konumları, hata, Çünkü Baba'nın Tanrısal Kişi açıkça, Baba'nın "madde," (İbraniler 1:3) - "hypostasis") "kopyalanamaz", bir "kazınan copy" Baba'nın Tanrısal bir kişiyi tam olarak insan kişi, virgin. 

 

Farkli olarak, konum imzalandığına, Tanrı Oğlu soyundan gelen gök, bunun kendi ilahına, ama tanrı, bir başka Tanrı insan. Soru: Nasıl, Bir Tanrı, muhtemelen farklı bir başka tanrı olmadığı iki Tanrı'nın (Luis Reyes dikkate alınmaz bu soru sadece o göz ardı en benim sorular)? 

 

 

 

 

Oğlu'nun, tam tam insan, Baba'nin, tam olarak tanrısal. Bu iki vasiyeti, Çünkü Baba'nın Tanrısal Kişi (kim bir tanrı) de tam bir tam insan kişi olarak "express görüntü, Kişi (Baba'nın kişi - Heb. 1:3)" tarafından alınması, virgin (farklı bir insan olacak - Heb. 2:17). 

 

Ve erkekler ve melekler bu imkansız, çünkü sadece her zaman her yerde Tanrı, gerçek bir adam kendi kol gösterdi (Yeşaya 53:1) , geri kalan değiştirilemeyen, gökler (Jer. 23:24; Mal. 3:6). 

 

Biz inanıyoruz, adam Mesih İsa'nın bir başka farklı taraf, Babası (Arianism/Socinianism) çünkü inanıyoruz girilen babası yeni bir varlığı da oldu tam bir tam adam. 

 

Bu nedenle, bizim konumu ile uyumludur. Antik Modalistic Monarchianism hangi zamanlar hakim görüş, ilk üç yüzyıl Hıristiyan dönemi (bakınız Tertullian Karşı Praxus 3 ve Origen'in açıklaması, Müjde, John, kitap 1, bölüm 23 / ayrıca bakınız benim kitapçıklar ve videoları ilahiyat, Clement, Roma, Hermas , Roma, Ignatius dışındaki resepsiyon görevlilerinin davranışı yarı kabaydı, Antakya ve Aristides, Atina , ApostolicChristianFaith.com).

 

I devamı, ben herhangi bir ısınıp gerçeği bağlamında, John 6:38. Doğru exegesis, herhangi bir metin ilk başlar, metin, daha sonra ihtiyaç karşılaştırma diğer metinler ve yorumlanması, metin, uyum, scriptural veri. Özel yorumlarda her zaman açık, özel yorumlanması başarısız olursa, onunla birlikte "her kelime Tanrı (Matthew 4:4)." 

 

 

 

Mr. Reyes yazdım, "Bu yüzden de vasiyeti de çelişkili, hatalı tespit edilemeyeceği, ancak bunun yerine, Oğlu gönüllü olarak ve "Canlarının çektiği yiyeceği isteyerek i̇çlerinde" değil ailelerinin , kendi, bencil bir şekilde, ilk düşünen, Baba".

 

 

 

Cevap: Size sürekli iddia I söyledi. Oğlu'nun, "çelişkili" Baba'nın. Hiç bir sonuç çıkarılamaz, İnsanoğlu i̇nsan, şimdiye kadar, "çelişkili" veya anlaşmazlık, Baba'nın. Tüm işaret, Oğlu'nun, "i̇steyin, kendi" göstermektedir, İnsanoğlu'nun, had, potansiyel, anlaşmazlık, Baba'nın.

 

 

Bu sorunlu, Trinitarians çünkü inanıyorum, Tanrı, iki ve üç Tanrı isteği hangi potansiyel olarak katılmıyorum. John 6:38, bu oğlu, Tanrı'nın, had, kapasite, çatışma, Baba'nın. 

 

Şimdi Oğlu'nun, bir Tanrı, bir Tanrı Oğlu John 6:38, sonra Tanrı Tanrı potansiyel katılmıyorum kendisini hangi getirecek karışıklık bütün oluşturma. 

 

Bu nedenle, kanallar, John gibi, 6:38 sadece" diyor insan, Tanrı Oğlu potansiyel çatışma sadece bir Tanrı (Baba).  

 

 

Size yazdım, "Eğer Babam'ın, benim için, yıkama, araba, ve ben çok isterdim bunun benim kendi (bu bana, derler, ama benim baba, I aramıyorlar spot,) ama eğer ben aslında ve kasıtlı olarak "kılardı." bunun benim baba'nın "" yerine benim kendi bencil,, 

 

Daha sonra basit bir mantık size sonuçta hem de vasiyeti, mükemmel birlik, çünkü bunun benim Baba'nın, ve benim, benim baba'nın, bu nedenle de mükemmel bir anlaşma isteği, çelişki yok etmez".

 

 

Bayrak RAMAZAN BAYRAMININ SONUNA YANIT: 

Bu tamamen gülünç bir gerçek Tanrı kişi olması gerekiyordu, coequal, diğer sözde gerçek Tanrı Kişiler, "i̇steyin" bunun kendi ilahına, ancak bunun yerine, bunu kendi coequally tanrısal "bencil," dedi teslim olduğu iddia edilen coequal, Baba (Tanrı'nın bir numarası). 

 

Gerçekten inanıyorum. Tanrı bir, gerçek bir Tanrı Kişi kapasitesine reddetme, kendi "bencil" bunu yapmak için, başka bir coequally farklı Tanrı? Nasıl bir gerçek Tanrı kişiye teslim aldığı farklı tanrısal, sipariş göndermek için, başka bir coequal Tanrı Kişi, geri kalan bir coequally farklı gerçek Tanrı Kişi (Luis Reyes tamamlandı dikkate alınmaz soru)? 

 

Sadece scriptural anlaşılması, adam Mesih İsa, insan, Mesih çocuk gönderildi, Babası onun kapağı. 1 Corinthians 11:3 ABD, "Tanrı, Mesih", bu ışık, insan, Oğlu gönderildi, babası.

 

Eğer teori doğruysa, sonra biz, bazı örnekler ön-incarnate Tanrı Oğlu bir ayrı, gök önce alınması ortaya çıktı. Aynı da gerçek, sözde üçüncü Tanrı Kutsal Ruh. 

 

 

Bu nedenle, I challenge gönderin. Bir tek örnek olduğunu göstermek için oğlu ve ruh iki ayrı tanrı isteği dışında, önce Baba Tanrı'nın oğlu, Meryem (Matta 1:20; Luke 1:35 - Bay Reyes asla yanıt). 

 

Çok gerçeği Trinitarians bulmak hiç bu tür örnekler, kanıtlıyor Oğlu'nin, farklı insan, adam olan Mesih İsa, "tam insan. her" (Heb. 2:17 - NIV) İbranice virgin. 

 

 

Aşağıya imzalarımızı atıyoruz, hiçbir sözde "değiştirme" ya da değişiklik isteği John 6:38, Oğlu, farklı insan olan kişi, "gönderilen dünya" (John 17:18) tıpkı öğrencileri "gönderilen dünya" sonra doğan kadınların (Gal. 4:4). 

 

Aşk Trinitarians izole etmek tek metinler ile bozulabilir, orijinal anlamı yok karşılaştırarak bunların ilgili diğer kanalları olmak tercümeler ile uyum içinde, tüm öğüt, Tanrı.

 

 

Kutsal Yazılar, güzeli idilik ve örnekler bize göstermek için Tanrı bir "Zihin", "Kalp" ve "Soul" tıpkı bir adam, bir, tek bir kalp ve tek bir ruh. Aslında, aynı İbranice ve Yunanca sözcükler kullanılır. İncil için, Kalp, Ruh ve Tanrı'nın, zihin, Kalp ve ruh, bir adam.

 

Tanrı dedi Jer. 32:35, "… ne vardı AKLIMDAN, bu buyruklara iyice uyun ki, neden Yahuda günah".

Genesis 8:21, "JEHOVAH YAPTIĞI KALP (LEB "etik"), "I asla lanet nedeniyle man, niyetimiz, ADAM KALP (LEB "etik") kötülük yaptığı gençlik".

 

Tanrı olduğunu söyledi. Leviticus 26:30, "Ben yok, yüksek yerler, ve, resimler, ve döküm, iskeletler üzerine carcasses, putlara ve CANIM, sizi kötülükten".

 

Hem İbranice ve Yunanca sözcükler, Soul, aynı anlamı, bizim İngilizce sözcük "insan" Trinitarians değiştirilemez mevcut bir tek kutsal yazılar olduğunu göstermek için Tanrı'nın şimdiye kadar daha fazla rahat bilincini, daha fazla kalp Bi̇li̇nci̇, veya daha fazla Soul. 

 

 

 

 

Daha fazla makale için
Ücretsiz KİTAPLAR İÇİN
Video Öğretmenleri için YOUTUBE KANALİZASINA abone olun

 

 

 

Please reload

C O N T A C T

© 2016 | GLOBAL IMPACT MINISTRIES