Bu Trinitarian Ikilemi, Üç Tanrı Vasiyeti, John 6:38

'Aşağıdaki makaleler Google Çevirmen tarafından İngilizce'den Türkçe'ye çevrildi. Özgün İngilizce makalelerinin mükemmel bir çevirisi 
olmadığını özür dileriz. '

 

 

Benim E-POSTA YAZIŞMALARI, TRINITARIAN APOLOGIST LUIS CARLOS REYES

 

 

"Ben eve gökten, bunun benim kendi değil, Onu kim gönderdi. " Me John 6:38 Eğer ortak Trinitarian görünüm John 6:38 doğru, nasıl bir coequally ayrı ön-incarnate Tanrı Oğlu'nun, ayrı bir Tanrı, önce alınması mı? Can a coequal Tanrı hiç, kapasite olarak, başka bir coequal Tanrı? 

 

Eğer argüman bir tutulur ağırlık, daha sonra da, cevap, ilgili onayı isteyen John 6:38 göstermesi için bir Tanrı Oğlu önümüzdeki gökten, bunun kendi sözde coequal ilahı, ancak sadece Tanrı, O'nu gönderdi, yani Baba. 

 

Hatta Yeni Ahit kanıtlıyor , tek bir Tanrı, Baba, ve sadece tek bir insan, Oğlu. Böylece, sözde Trinity üç Tanrı fikirleri ve üç Tanrı isteği, Kutsal Yazılar?


Orada başka geçit, hassas sözcükler, Mesih' in John 6:38, bunu diğer geçitleri . Oğlu sadece bir insan. Örneğin, John 5:30 konusunda, İnsanoğlu, Oğlu hiçbir şey kendisinin, çünkü sadece tek bir insan, Mesih. 

 

 

"hiçbir şey, Ben; ben yargıç sadece I duyarsınız. Ve benim yargım adildir, çünkü ben kendi istediğimi değil, Onu kim bana (John 5:30)".

 

 

Neden OLAMAZ. ÜÇ AYRI TANRI VASIYETI ÜÇ KIŞI TANRIYI 

 

 

1. İncil asla konusunda Tanrı'nın birden fazla tanrı unutmayın, ya da bilinç. 

 

 

2. İncil konusunda ABD, Baba, Tanrı,, ve bilinci sadece bir Tanrı, insan,, ve bilincini, oğlu vardı, kapasite, anlaşmazlık, tanrısal, Çünkü insan çocuk doğdu ve oğlu verilmiştir, "tam insan. her" (Heb. 2:17 NIV).

 

 

3. Adam Mesih İsa söyledi "bunu benim kendi (bir insan), ancak, Onu kim bana (Tanrı)," olduğunu gösterdi,, bir oğlu vardı, potansiyel olarak, çatışma, Baba'nın ilahıdır. 

 

 

4. Eğer Oğlu'nin çok belirgin bir tanrı Tanrı sayısı iki, sonra bir coequal Tanrı Kişiler' için kapasite için, uyum, Tanrı, bir numara. 

 

Neden bir sözde Göksel Tanrı Oğlu eve gökten, bunun kendi ayrı bir Tanrı, ancak sadece farklı Tanrı ona, Onu hiçbir potansiyel için Tanrı hiç, anlaşmazlık, Kendisi mi? Eğer Tanrı hiç katılmıyorum kendisi söyledi. karışıklık ve kargaşa içindedir.   

 

 

5. Eğer Tanrı, üç tanrısal fikirleri, üç tanrısal vasiyeti ve daha fazla tanrı, kişisel öz-bilinci, sonra Tanrı artık bir Tanrı (keşişle tanıştığı yerdir), ancak, üç Tanrı'nın (Tri-Theism). 

 

 

Sonrası gelecek. Bu gerçekler Trinitarian apologist Luis Reyes, Bay Reyes yanıt, "Ben bunun kabul ediyorum veya etmiyorum ne diyor burada, ama ben bu yorum, çünkü tavır gösterir. 

 

Çok ilginç ne sıklıkta bayrak Ramazan bayramının sonuna savunucuları ilan güvenle, Tanrı, bir pazara, yaptığı bu pazara yaptığı bile yetenekli konuşan gökten gelen ve yine de yetenekli, kelimenin tam anlamıyla incarnated, oğlu ve aynı zamanda (örn. Luke 3:22), ancak bir Trinitarian diyor hakkında bir şey aynı pazara Tanrı, tüm ani bir Tanrı artık "pazara kadar" bunun başka şey. 

 

Açıkça, bir çok belirgin bir sapma, burada bayrak Ramazan bayramının sonuna arkadaşlar, ve fikri ve presupposition yansıyan burada, parça, Tanrı, sadece pazara yetecek şeyler bir Unitarian Tanrı, ancak, pazara yetecek şeyler, Tanrı Trinitarian. 

 

 

Bu zihinsel beni hep şaşırtmıştır ve açıkça yansıtır, sapma, I sık sık karşılaşabileceğiniz birçok arasında anti-Trinitarians".

 

Bayrak Ramazan bayramının sonuna yanıt: kabul, Tanrı'nın omnipotence sağlar ona sahip her şey. Bununla birlikte, Tanrı Tanrı hiç bir söz ya da bir şey  ile çakışıyor. 

 

Birkaç örnek şeyler Tanrı olamaz: 

 

 1. Tanrı Tanrı hiç, kapasite, anlaşmazlık, Kendisini iki ayrı Tanrı Vasiyeti için potansiyel, anlaşmazlık.

 2. Tanrı'nın word asla çatışma ne zaten dedi ya.

 3. Tanrı Tanrı hiç bir değişikliği kaybetmeden, Onun Tanrısal nitelikler.

 4. Tanrı asla değiştirme aşılırken hiç onun doğru ve kutsal bir karakter.   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

Ediyorum. Biz değil bizim tabanı exegesis, Kutsal Yazılar dayalı olarak hangi sesleri sağ bizim sonlu insan zihinleri. Ben işaret gerçeği Trinitarian fikir, Tanrı, iki ve üç Tanrı vasiyeti "sesler kötü" bayrak Ramazan bayramının sonuna model çünkü Trinitarian model tamamen unscriptural. 

 

Ve bayrak Ramazan bayramının sonuna model, Babası giderek incarnate, gerçek bir insan oğlu sesler zor içinde sonlu insan mantığı, en azından bizim görünüm, uyum, scriptural veri. 

 

Ben size sorulur bu soru, "Lütfen cevap bu soru: Sizce bir coequally tanrı Tanrı (a, aynı bir şey duyarlı), dua ve yönelmemesi, Tanrı, iki mi? Ya da, daha anlamlı olduğuna inanıyorum. insan (insan bilinci), Mesih, namaz, ve adamlar?"

 

Ben de sorulan, "bunu daha anlamlı olduğuna inanıyorum," Ben ne daha mantıklı olan tüm scriptural veri oldukça fazla mantıklı bizim sonlu insan kavramıştır. 

 

 

Mr. Reyes cevaplandı, 

"Hayır, inanmıyorum, bir coequally tanrı Tanrı'ya adamlar namaz sürece, (burada, benim için), tanrısal coequally Tanrı hem Tanrıyı ve insan aynı anda. Bu durumda, Tanrı (Oğlu)'nin deneyimi ayartma ve dua edin, Tanrı Oğlu (öncesinde alınması), ama Tanrı Oğlu , God-Man, sorunlarla, onun insan doğası".

 

 

Bayrak RAMAZAN BAYRAMININ SONUNA YANIT: 

Bu bayrak Ramazan bayramının sonuna model da inanıyor, Tanrı (Oğlu), deneyim ve dua edin, ama Tanrı öncesinde alınması. Tek sorun burada, bunun oğlu, Tanrı Oğlu öncesinde alınması tek bir kutsal yazılar haklı gibi bir konumda. 

 

Biliyorum, post incarnational cevap, ama nasıl önceden incarnational Tanrı, coequal sözde Tanrı Oğlu mu? Cevap yok sayar ve büyük bir kısmı, benim önceki yorumlar John 6:38. Sizin sözde bir ön-incarnate Tanrı Oğlu olduğu belirgin bir oğlu, gök önce bir oğlu olur. 

 

Nasıl bir coequal Tanrı gökte sahip değil, Kendi tanrısal Tanrı, Ama Tanrı Tanrı, Baba, kalan bir Tanrı coequal kişi (Mr. Reyes asla yanıt)?  

 

 

Mr. Reyes sorulan, "sizce bir bayrak Ramazan bayramının sonuna Tanrı Tanrı 'olacak', dua ve yönelmemesi?" derim önce alınması "hayır" (iman yoksa?), alınması, "evet," "Tanrı-man" bir kişi…"

 

 

Bayrak RAMAZAN BAYRAMININ SONUNA YANIT: 

Biz inanmıyoruz, Tanrı Tanrı, dua veya yönelmemesi önce ya da sonra! alınması Sadece Trinitarians inanıyorum oğlu, Oğlu, ayrı bir "Tanrı", Baba. 

 

 

Origen, ilk, başlık, "Tanrı adamı" her bayrak Ramazan bayramının sonuna ve Trinitarians, sonradan kullanılmıştır ("… . Tanrı-man doğdu." Origen, De Principiis, Kitap II, Bölüm VI. Ve Alınması, Mesih).

 

Ancak inanıyoruz. Adam Mesih İsa'nın "Tanrı bizimle", gerçek bir adam, şiddetle hoşlanmadığınız için "Tanrı adamı" çünkü insanlık. Adam Mesih İsa'nın ontologically farklı Baba. 

 

Çünkü Tanrı, ontologically bir adam (Sayı 23:19) biliyoruz ki, Tanrı Oğlu, Tanrı ontologically bize Tanrı.  

 

Hayır, biz inanmıyoruz, bir Nestorian view, alınması; çünkü Tanrı oldu bir tek adam alınması, virgin. Tanrı'nın Oğlu değil, iki kişi, iki zihinleri ve iki merkezleri kişisel öz-bilinci. 

 

Tanrı'nın Oğlu açıkça söz sadece bir insan, bir insan, ve bir insan. Bununla birlikte, Tanrı'nın oğlu, bazen söz, tanrısal farkındalık Tanrı (John 8:58) hangi almış sadece tanrısal vahiy (Mark 13:32).

 

 

 

 

 

Mr. Reyes yanıt, "Ben Tanrı Oğlu, Tanrı-man (iki türleri, ancak bir kişi) konuşan bir baba, alınması, bunun yerine, tanrısal Baba etkili olarak bazı tür tanrısal ventriloquist, 

 

O olduğuna inanmak incarnated, Oğlu ve yine Peter duyar ve Baba'nın ses geliyor, gökten (2Pet. 1:17-18), ve sonra da o hiçbir sözde duyar ve aynı Baba'nın ses artık gelen oğlu (Mat. 17:7)?"

 

 

 

 

Bayrak RAMAZAN BAYRAMININ SONUNA YANIT: 

2 Peter 1:17-18 size hesap, Babası şöyle dedi: "Bu benim sevgili Oğlu kime ben yanı memnuniyet," ama Matthew 17:7  bize incarnational sonrası, Tanrı'nın sözleri ile ABD, tam olarak insan oğlu. 

 

Dolayısıyla, bu dikkate alınması hangi Tanrı Tanrı da Tanrı olarak bizimle birlikte gerçek bir adam "arttı. Bilgeliği" (Luke 2:52) ve bilmediği her şey (Mark 13:32). 

 

 

En Trinitarian ilahiyatçılar inanıyorum oğlu hiç kayıp, tanrısal nitelikler, gökler o anda oldu bir adam aşağı. Bu durumda, iddia edilen Cennet Oğlu olacaktır. act ve söz, Göklerde, dünyasal oğul de aynı anda harekete söz şase bir adam. 

 

Ayrıca bu gibi sesler ventriloquism, sözde Göksel Tanrı Oğlu'nın kanunu ve söz, gökler (birden fazla yerde ve birden fazla kez aynı anda), etkili ve farklı konuşan şase içinde bulunduklarından, bir insan yüreği, ve doğa. 

 

Kabul ediyorum, daha önceki açıklamasında, biz sonlu kullanın insan mantığı form kendi tercümeleri, Kutsal Yazılar. Her zaman her yerde Tanrı bir ventriloquist yapabilmek konuşmak Tanrı, gök aynı konuşan gerçek bir adam şase Tanrı "partook, eti ve kan" (Heb. 2:14), "tamamen insan her yolu" (Heb. 2:17 NIV). 

 

Bu şeyler mümkün erkekler, bunlar kesinlikle mümkün değil her zaman her yerde Tanrı gökten doldurur ve şase.

 

Ne olursa olsun, biz tekrar açıklanması, alınması tasarımının bir tanrı, Tanrı Kişi (bizim konumları diyor Baba) kim kaldı değiştirilemeyen, gökler, tüm, Onun tanrısal nitelikler bozulmamış (Mal. 3:6; Heb. 13:8), bir kısmı kendi "madde," göreve yeni bir insan (Heb. 1:3) oldu "tam insan. her" (Heb. 2:17 NIV), Meryem.

 

 

Mr. Reyes cevap vermedi, "Ne bu kavramı söz size burada "bir kısmı kendi 'substance olan' göreve yeni bir insan olacak, oldu 'tamamen insan her şekilde'?" 

 

Bayrak Ramazan bayramının sonuna insanlar, 30 yıldır sürekli olarak bana TÜM BEDENIDIR, TANRIYI, ve madde, Babası'nın gibi Tanrıyı (Col. 2:9) tam incarnated kendisini insanlık, "bir kısmı onun madde," olarak siz burada. 

 

O, söyledi. Tanrıverdi, Babası incarnate, Oğlu TÜM BEDENIDIR, Tanrıyı ve tam bir madde de, Babası, insan etimi? Bu ne diyor şimdi?"

 

 

Bayrak RAMAZAN BAYRAMININ SONUNA YANIT: 

İbraniler 1:3 açıkça kanıtlıyor bir kısmı, Baba'nın her zaman her yerde bir madde olan, çoğaltılamaz, "express görüntü, Onun Kişi" (Baba'nın kişi)'a tam olarak man insan. Tanrı, Tanrı olarak asla tamamen bırakın cenneti ihlal bin Malaki 3:6 ve İbraniler 13:8.

 

Tüm Baba'nın madde,  sol, cennet, Mesih mi? Kesinlikle değil! "Tüm bedenidir, tanrılığın" (Baba'nın Tanrısal Kişi), Mesih, biz bence bu madde, Babası'ın değil de, gökler. 

 

İbraniler 1:3 verir bize Tanrı'nın bir madde olan "kopyalanamaz", "işlenmiş" veya "kopyalanacak", Meryem, Baba'nın "madde,". 

 

Ne yapabilirdim ki Tanrı bir adam eğer o His oluşturmak özü,  bir tam olarak insan içinde meryem? Tüm Baba'nın özü olan , "kopyalanamaz" veya "kopyalanacak" alınması, Babası da dindi, Babası dışında, alınması. 

 

Bu nedenle, bir kısmı, Babası'nın madde, kopyalanamaz, via kendi Kutsal Ruhu soyundan, virgin (Luke 1:35) bunun yerine tüm Tanrı'nın madde, gökler. 

 

Ben diyor, "tüm bedenidir, tanrılığın" (Colossians 2:9) Baba'ın/Kişi Mesih, Çünkü Baba'nın bedenidir, Kişi de tam bir tam insan kişi (Heb. 1:3). alınması. 

 

Ancak, bu bence "tüm bedenidir", tanrılığın neden hiç bir yeri, Mesih gibi tüm Okyanusları, hiç bir tek gölü. 

 

Bütün gök, Tanrı'nın tahtına (Yeşaya 66:1 "cennet benim taht") ve "gök, gök içeremez." Onu ("…kim sahip kendisine bir ev , gök ve gök, gök içeren onu?" 2 Hatıratları 2:6). 

 

Bu nedenle, bir ayrım Tanrı'nın madde (Kutsal Ruh), Babası dışında, alınması ve çoğaltılamaz kopya aynı madde (Kutsal Ruh) kim de sınırlı bir adam, alınması (Matta 1:20).

 

 

Mr. Reyes, "Bu, şimdi bir form, Arianism ve düz çıkış şirkeri, çünkü artık iki tanrılar! Siz (1) tam bir "bölümü" Tanrı (Baba) kim "kopyalanamaz" ya da, başka bir yerde yaptığı, tam bir "kopyala", onun çok madde ve, ve sonra (2) kopyalanan madde, onun. Olamaz bir kopyası her şey ve iki öğe katılıyor..."

 

 

Bayrak RAMAZAN BAYRAMININ SONUNA YANIT: 

Hayır, biz de "iki tanrılar" ( biz düşünün ve Trinitarian Arian konumları). Biz Tek Bir Baba Tanrı'ya da oldu bir adam, çocuk doğdu ve oğlu verilmiştir. 

 

Arian model, bir ön-incarnate bahçesinin üretimi gökte, virgin algılaması, bayrak Ramazan bayramının sonuna model, bir post incarnational üretimi, virgin algılaması (Heb. 1:3; Luke 1:35; Matta 1:20). 

 

Farkli olarak, Trinitarian model sundu unscriptural fikir, Oğlu onisimos çoğaltılamaz, ölümsüz kazınan kopya, Babası insan. Bu nedenle, model, en savunulmaz. 

 

Ediyorum. kopyalanamaz kopyasını, Baba'nın bir madde olan "bir kopya sefahatle ayartırlar" (Tanrı Tanrı değil maddenin sefahatle ayartırlar), ama, Ruh tekrar oluşturulabilir kopya, tam olarak insan ruhu. 

 

Biz inanıyoruz ki, Tanrı'nın Tanrı dışında, ayrıca alınması oldu. tam olarak man inside, alınması, virgin (Heb. 2:17).

 

 

Mr. Reyes sorulan, "… böylece nasıl o şekilde tam bir kopyası, benliğin bir madde, Babası bir ruh madde mi?"

 

 

Bayrak RAMAZAN BAYRAMININ SONUNA YANIT: 

Tabii ki, İbraniler 1:3, "charakter" ve "bir benliğe madde" çünkü "Baba, bir ruh madde".

 

 

 

 Evet katılıyorum! Baba'nın görünmez Ruh madde de kopyalanan bir insan ruhu, virgin. Için Baba'nın kişi oldu bir adam içinde kişi, Meryem çünkü "vücut, ruh ölü" (James 2:26), böylece i̇nsanoğlu bir bir vücut, beden ya da olurdu ölü doğdu.

 

Trinitarians kesinlikle hiçbir çözüm yolu nüansları anlamı, Yunan sözcük "charakter", İbraniler 1:3. Tüm bunlar, bir alay, fikir babasının madde, kopyalanamaz, "parlaklık, Görkemine (Baba tarafı) ve express görüntü, Onun Kişi (Baba)". 

 

KJV, 45-85 "charakter" ve "express", çünkü Yunan sözcük "charakter" bir kopya görüntü, Babası'nın madde (Yunanistan) - "hypostasis"). 

 

Sahip Trinitarians açıklama yok, Baba'nın bir madde olan, çoğaltılamaz, kopyalanamaz, Baba'nın bir kişi çünkü çöktü, bütün fikir, ölümsüz bir Tanrı Oğlu. 

 

Hiçbir şey için çoğaltılamaz veya kopyalanamaz, dedi, biçimin işlevle mükemmel uyumunu göreceksiniz. Böylece "charakter" kanıtladığını oğlu bir başlangıç zamanı, begetting.

 

 

  

 

Mr. Reyes yanıt, "… sonra bayrak Ramazan bayramının sonuna Tanrı incarnate, %100 değil, TÜM KOMPLE BEDENIDIR, Tanrı'nın oğlu. Daha net: bayrak Ramazan bayramının sonuna i̇sa tam Tanrı, ancak sadece bir kısmı veya bir parça Tanrı".

 

 

Bayrak RAMAZAN BAYRAMININ SONUNA YANIT: 

, patriklerinin veya peygamberler testere belirtiler, Tanrı, size 100'Tanrı'nın Ruhu, gökler olarak belirli bir yerde bir süre? 

 

 

Ya da, daha makul olduğunu söylemek bir kısmı Tanrı'nın her zaman her yerde , gösterdi, Manifestosu Kendini peygamber mi? Çünkü Tanrı, Tanrı'nın göstermiş Kendini peygamber %100 Tanrı, madde, Babası'ın  oldu bir adam, Meryem %100 Tanrı'nın kişi de bir adam.

 

Eğer okuma Origen'in açıklaması, Müjde, John, kitap 1, Bölüm 23, olduğunu göreceksiniz. Modalist'in eski inanılan Baba ve oğlu ile aynı madde,  Origen yaparken'in Semi-Arian görünüm tutulur, İnsanoğlu'nun bir madde olan başka bir madde olan, Baba'nın. 

 

[Not: Origen durumda ilk Hıristiyan yazar kayıt kim icat fikrini ölümsüz oğlu: (Princ. 1.2.2) - Göre Johannes Quasten, Menşe'nin doktrini, eternality, Oğlu "dikkat çekici bir ilerleme gelişim ilahiyat fakültesi ve bir çok artarak etkili dinsel öğretim" (Patrology 35-50 2, sayfa 78) karşı Origen erken Modalist'in kim öğretti, Oğlu , aynı özü Baba. 

Origen yazdı, "Tanrı, Word, ayrı ayrı VE BIR ÖZÜ KENDI" (Origen'in açıklaması, Müjde, John, Kitap 1, Bölüm 23). Bu nedenle, üçüncü yüzyılda Modalists inanılan oğlu, aynı madde/özü, Babası önce Nicene Creed 325, fakat Origen ve Semi-Arians gibi yalanladı. Oğlu aynı madde/essence Baba]. 

 

Gibi bir şekilde, modern bir bayrak Ramazan bayramının sonuna Modalists da inanıyorum. Madde Baba'ın  , aynı madde, Oğlu'nun. Ancak, madde  , Babası çoğaltılamaz, gerçek bir insan oğlu. 

 

Bu durumda, ya da hiç de alınması. "Vücut, ruh ölü" (James 2:26), böylece oğlu olurdu. ölü, Meryem, Oğlu olmadığı için tam bir tam insan ruh (Heb. 2:17).

 

Ben de sizden bazı sorular burada. Eğer insan ruhu, Mesih, %100 Tanrı bize Tanrı, nasıl sonra Tanrı bize Tanrı tarafından, ihlali, James 1:13? 

 

 

 

 

Ayrıca, tam olarak nasıl bir tanrı olmadı (, böyle bir Tanrı Oğlu) "tam insan. Her göre İbraniler 2:17, madde, Tanrı'nın, çoğaltılamaz veya kopyalanamaz bir tam olarak man (Mr. Reyes asla yanıt)?

 

 

Mr. Reyes cevap vermedi, "Soru: kimlik ve, kim "vasiyeti" konuşmak, Oğlu'nun "insan bilinci" John 6:38 (A), aynı kimlik ve, kim "vasiyeti" konuşmak, Oğlu'nun "insan bilinci" John 6:38 (B - C). Basit bir "evet" veya "HAYIR" yeterli olacak mı?"

 

Mr. Reyes devamı göstererek bana, "cevap: "cevap, bir yönde hiçbir, Oğlu'nun, tam tam insan, Baba'nin, tam olarak tanrısal. Bu iki vasiyeti, Çünkü Baba'nın Tanrısal Kişi (kim bir tanrı) de tam bir tam insan kişi alınması yoluyla, Meryem…"

 

Mr. Reyes, sonra, "Tamam, bu nedenle biz: görünüm, iki farklı kimlikler "vasiyeti" mevcutsa, iletişimsel amaç, John 6:38, ve daha hassas, bu iki farklı kimlikler "vasiyeti", her söz "tane tane" ile oğlu "insan bilinci…" 

 

 

Bayrak RAMAZAN BAYRAMININ SONUNA YANIT: 

Ben asla "iki ayrı kimlikler", "Hem söz kenarları, Oğlu'nun insan bilinci." Oğlu, tam olarak insan sadece tek bir insan kimliği ve bilinci.

 

 Eğer Oğlu konuşmaya iki kimlikleri ve iki bilinç sonra Mesih, yaptığı açıklamada, "Kimse, gün ve saat için gelen oğlu, man, hiç değilse melekler gökte, ne de Oğul, Ama Baba, başına (Mark 13:32)." 

 

Oğlu, Oğlu açıkça bilmediğimiz her şey onun insan aklı ve bilinci. Dolayısıyla, iki farklı kimlikleri hiçbir söz, Oğlu'nun insan bilinci, bir Nestorian model olmaktan ziyade bir bayrak Ramazan bayramının sonuna Modalistic model. 

 

 

Mr. Reyes cevap vermedi, "geçiş linguistik öğeler burada bulunan tüzük maddesinin (B). Bulunduğunuz konum, John 6:38, kimlik, Canlarının çektiği yiyeceği isteyerek i̇çlerinde iletilir. kendi iletişimsel amacı "Oğul'un insan bilincini" dile getirdi bağımsız bir (A) başka bir kimlik de paylaşılması Canlarının çektiği yiyeceği isteyerek i̇çlerinde kendi iletişimsel amacı "Oğul'un insan bilincini" dile getirerek tüzük (B) ve (C)".

 

 

Bayrak RAMAZAN BAYRAMININ SONUNA YANIT: 

Yine bozuluyor bizim ilahiyat çünkü çalıştığınız için bir Nestorian model olmaktan ziyade bir bayrak Ramazan bayramının sonuna model. 

 

Bütün peygamberler, Baba Tanrı'nın söz'in word, Oğlu (Heb. 1:1-2), ancak farklı bütün peygamberler, Oğlu bir insan olarak yapılan doğrudan bir madde olan Baba'nın Kutsal Ruh (Matta 1:20). 

 

Bu nedenle İsa, söz bir gösterdi "Tanrı bilinci" olduğunu söyleyerek, "Önce İbrahim, I AM" (John 8:58) ve "O, Beni gördünüz, Baba" (John 14:9). Bu nedenle adam Mesih İsa, iki takım bilinci, ne de herhangi bir kayma veya vasiyeti, çünkü sadece konuşmak bir insan bir kişi, bir insan . 

 

Dediklerimi burada, insan bilincini, adam Mesih İsa bu şeyi tanrısal vahyi, çünkü biliyordu onun gerçek kimlik Tanrı oldu "tam insan. her" (Heb. 2:17 NIV) kaydetmek, abd.   

 

Aşağıya imzalarımızı atıyoruz, İsa, "Ben eve gökten, bunun benim kendi değil, Onu kim bana", yaptığı konuşmada bir post incarnational man kişi, Çünkü Tanrı' nın zaten bir gerçek man , virgin. 

 

İsa, "Ben", çünkü o zaman kendi hayat ve bakanlığı biliyordu onun gerçek kimlik İmmanuel koyacak, "Tanrı bizimle", gerçek bir adam, tanrısal vahiy. Bu nedenle görevi 1:2 ABD İsa'nın "Kutsal Ruh verilen buyrukları, elçiler". 

 

Ama John 12:49 abd, Babası verdi bu buyruklara İsa'ya vermek. Böylece. Baba, Kutsal Ruh, Tanrı, Oğlu ve verdi, insan bilincini sözcükler konuşmak (John 14:24).

 

 

 

 

Daha fazla makale için
Ücretsiz KİTAPLAR İÇİN
Video Öğretmenleri için YOUTUBE KANALİZASINA abone olun

 

 

 

Please reload

C O N T A C T

© 2016 | GLOBAL IMPACT MINISTRIES