Search

שבן ההתחלה שלו בהולידו שלו

זהו תרגום מושלם מהמסמך המקורי באנגלית אשר תורגם על ידי תוכנת תרגום Google. אם אתה מדבר אנגלית ומעוניין לכהן כשר אינטרנט כדי לענות על שאלות העמים בשפת האם שלך; או אם אתם רוצים לעזור לנו לשפר את הדיוק של התרגום, אנא שלח לנו הודעה.

שבן ההתחלה שלו בהולידו שלו

דוקטרינת טריניטי נטען כי הבן לא הייתה התחלה כי הבן כבנו אמור להיות תמיד coeternally קיים עם האב ברחבי בעבר נצח. בניגוד לדוקטרינה הקתולית טריניטי המסורתית, הכתובים להוכיח כי הבן לא היה תמיד בן אל האב ואת האבא לא היה תמיד אב בן כי הבן הוא האיש נולד ב הבתולה שהייתה שלו החל על ידי ולידתה הבתולה שלו.

לכן, רעיון טריניטי השלם של אלוהים הנצחי לכאורה הבן ללא חל מתמוטט לחלוטין לאור הראיות המקראיות.

האב ובנה היחסים שהחלו זמן

העברים 1: 5 מצטט 2 שמואל 07:14 איפה אבא אמר, "אני אהיה לו אבא, והוא יהיה לי בן".

אם אלוהים הבן היה לנצח "בצד של אבא" כג'יימס הלבן סניגורי Trinitarian אחרים טענו, אז איך יכול בן שלה כבר לא ממש חי בצד אנתרופומורפי האב ואילו אבא דיבר נבואי של בן עתידו באומרו, " אני אהיה לו אבא, והוא יהיה לי בן "? כי איך יוכל כל אב יש בנו החי שלו לצדו תוך כדי אמירה "אני אהיה לו לאב, והוא יהיה לי בן"? Eisegesis Trinitarian כזו של טקסטים השראה סותר קטעים רבים של כתבי הקודש השראה, כולל את המילים של ישו עצמו כשאמר, "כאבא יש חיים בעצמו, אז הוא העניק את חיי הבן עצמו" (יוחנן 5:26).

מאז בן האלוהים "זכה" a "חיים בעצמו" מובהקים, הבן לא יכול היה קיים כ"עם בן חיים לפני הענקת שהחיים ידי האב דרך ולידתה הבתולה שלו.

ידוע מראש בן לא יכול להיות ידוע מראש timelessly

1 פיטר 1:20 מוכיח כי הבן היה "ידוע מראש, לפני קום העולם". הפועל היווני "proginosko" מוגדר כמי "ידוע מראש".

איך יכול בן נצחי ממש היה קיים בעת היותו ידוע מראש? אם מלאך נראה זוג נשוי ואמר, "אשתך תהיה להרות וללדת בן" אז שהבן יהיה ידוע מראש על ידי זוג. עם זאת כמה שאי אפשר לומר כי בנם ממש קיים בטרם "ידוע מראש". לכן, בן וידוע מראש לא היה יכול להתקיים, פשוטו כמשמעו, בטרם וידוע מראש ללא שימוש במילה "ידוע מראש" להיות מושם לאל.

הבן היה שהוליד ביום מסוים

תהילים 2: 7, "אתה הבן שלי, היום הזה (יום) יש לי begotten (yalad) YOU". שניהם של קונקורדנציה החזקה וטוב קונקורדנציה התקן האמריקנית החדש לומר "יום" פירושו "יום". למעשה, לא פסוק אחד של כתבי קודש אי פעם עולה כי העצם העברי "היום" אי פעם אומר שתהיינה יום נצחי.

יכול פרעה נתנה פקודה ניצחית אל בני ישראל העבדים בספר השמות 5: 6-7 ( " אז באותו היום [יום] פרעה פקדתי את צורכי על העם ומנהלי העבודה שלהם, אומר, אתה כבר לא לתת לעם תבן לעשות לבנים כמו בעבר;לתת להם ללכת ולאסוף קש עבור עצמם ... "-. אקס. 5: 6-7)? אותו הפועל העברי "yalad" משמש עבור הלידה של קין והבל בבראשית 4: 1-2 מה שמוכיח כי הבן נולד בנקודה מסוימת בזמן ולא להיות "לנצח הוליד" כמו Trinitarians טוען באופן שקרי.

מאז לא פסוק אחד של כתבי קודש אי פעם עולה שהפועל העברי "yalad" פירושו לידה ניצחית, אנו יודעים כי בן האלוהים היה חייב להיות הולידו ביום מסוים. לכן בנו של אלוהים לא יכול תמיד להיות בן נצחי כי הבן היה יזום תר נולד כבנו אמיתי ביום מסוים.

הבן נוצר אדון משיח

מעשי השליחים 2:36 מוכיח כי בנו של אלוהים היה "עושה ... הן אדון משיח:". "אלוהים עשה אותו ישו הוא אדון המשיח" "MADE" מתורגם מן poieó הפועל היווני (eh'-וה"פוי"-o ) המגדיר של החזקה כמו "לעשות, ייצור, לבנות," (ב) "גורם". קשה לדמיין כי אלוהים נצחי הבן היה "עשה ה '" או "גרמה" להיות "לורד" אם הוא כבר היה אלוהים coequall לכאורה האדון של היקום מלכתחילה.

כדי להיות "עשה ... הן אדון משיח" הוא אותו הדבר כמו לומר שהבן "מינה יורש של כל הדברים" על ידי אלוהים עברי 1: 2 (עוזר מחקרי Word מגדירים לורד [יווני - 'Kurios'] "כמו שצריכים, אדם המממש זכויות בעלות מוחלטת; לורד [ב הפפירוסים, 2962 (Kyrios) כמו כן מציין בעלים (אב) מימוש זכויות מלאות ".]). לכן כותרת בן האלוהים מתייחסת האיש נעשה אדון משיח (ישו פשוטו כמשמעו "משח אחד") ולא אל נצחי לכאורה coequally ברור אלוהים הבן.

הבן הוא העתק מצולם של אדם האב כבני אדם

עברי 1: 3 קובע כי הבן "בוהק (apaugasma =" בהירות בראי "- תאייר) של כבודו (לתפארת האב), והתמונה אקספרס (charakter =" שעתוק "/" עותק טבוע ") של האדם שלו (לבן דמותו = "המהות של הקיום" של אדם האב) ".

אם דברי כתוב השראה אומרים כלום, אז הבן לא היה יכול להתקיים תמיד בטרם "לשכפל" כמו "העותק הטבוע" של אדם האב. לוק 1:35 ומתיו 1:20 להוכיח שהבן לשכפל או להעתיק מן של אדם אבא כאשר רוח הקודש נחתה הבתולה (לוקס 1:35 "רוח הקודש תבוא אליך"; מתיו 1:20 "את ילד אשר כבר הגה בה הוא מתוך רוח הקודש ") כדי להוליד ילד איש.

מתיו 01:20 קובע כי הבן הופק "ek" "מתוך רוח הקודש" (מתי 1:20) ו הגלטיים 4: 4 קובע כי הבן הופק ". Ek" "מתוך האישה" (גל 4 : 4). לכן, כתוב בהשראת שיחות ישו גם "אל הגיבור" ו "אב Everlasting" (ישעיהו 9: 6) על פי האלוהות שלו מן רוח הקודש של האב "הילד נולד בן נתון" (ישעיהו 9: 6) על פי אנושיותו מאמו מרי.

תחת עברי 1: 3, הלקסיקון היווני-האנגלי של הברית החדשה והספרות הנוצריה המוקדמת אחר, 3rd Edition (BDAG) מאשרים כי העצם היווני "CHARAKTER" המשמש עברים 1: 3 מוכיח כי הבן הוא אלוהים של האבא "בהפקה ... רבייה, ייצוג "כמו" יצור אנוש בתור הרבייה של הזהות / המציאות שלו ... המשיח הוא ייצוג מדויק של ההוויה האמיתית של אלוהים Hb 1: 3 ".

מאז העברים 1: 3 קובע בבירור כי הבן הוא "הבהירות של התהילה שלו ואת התמונה מפורשת של אדם שלו" התייחסות האדם של האב, הבן חייב להיות "אדם כמו רבייה של שלו (האב) זהות משלו" .

תיאולוגית Trinitarian טוענת שאחד האדם בן אלוהים הנצחי coequally ברור תמיד קיים לאורך עבר נצח. אז איך יכול אלוהים נצחי לכאורה הבן להיות "מיוצר ... שעתוק" "ההוויה האמיתית של אלוהים" כמו "בן אדם" מיהו "רבייה של שלו (האב) משלו זהות" אם הבן היה קיים תמיד timelesslyy ללא מיוצר"?

מאז לקסיקונים היווני מראים כי 1 העברים: 3 המקור היווני מוכיח שישו הוא "... המיוצר אדם" "מתוך" ( "ek" = "מתוך" - מתיו 1:20) של אבא "זהות עצמית", אנו יודעים כי הבן הוא האיש הוא "הישות האמיתית של אלוהים" שהפכה "בן אדם" בגלגול דרך הבתולה. לפיכך, אנו יכולים לראות בבירור כי עברים 1: 3 הוא פונים אל הבן כמו "את הבהירות של התהילה שלו (לתפארת האב) ואת התמונה המפורשת של האדם שלו (אדם האב)" כאדם אנושי שלם לגמרי בגלגול בתוך הבתולה העברית ולא coequal לכאורה הנצחיות ברורה coeternally אלוהים האדם הבן.

אין ומסביר Trinitarian לא הצליח מעולם לענות מדוע עברים 1: 3 משתמש העצם היווני "CHARAKTER" אשר מראה כי הבן היה "מיוצר" כמו "העתק מדויק" או "עותק" של "החומר של להיות" האב ( " לבן דמותו ") תוך שמירה ניצחית. שכן אי אפשר שמשהו יהיה לשכפל או להעתיק מתוך מקורי ללא זמן מסוים מוצא. אז איך יכול הבן תמיד היה קיים בתור נצחי לכאורה הבן בעת היותו "לשכפל" את "עותק" של אדם האב בתור "אדם" (אדם אנושי)?

הבן הוא אלוהים איתנו כיצור אנושי אמיתי שהחל בזמן

כשם ספגתי ביקורת על שהסכים עם אריוס ודבריהם, "היתה תקופה כשהבן לא היה קיים (בוויכוח שלי עם ומסביר טריניטי איתן סמית - 'האם יהוה Tri-אישי או Uni-אישי')", כך Trinitarian ומסביר אדוארד Dalcour ביקורת מחבר אחדות דוד ק ברנרד להוראה כמו אריוס, כי "בשלב מסוים בילדותי כשהבן לא היה קיים ..."

ד"ר דוד ברנרד כתב, "הייתה תקופה כשהבן לא היה קיים (האחדות של אלוהים, pg. 105) ..". מחבר Trinitarian אדוארד Dalcour מגן דוד ברנרד עבור "דחיית preexistence של הבן" ועבור באמצעות ביטוי "להשוות את משפט המפתח בהוראה של אריוס:" היתה תקופה כאשר הוא [הבן] לא היה (מבט Definitive לתיאולוגיה האחדות, אדוארד Dalcour, pg 108.) ' "בלי לטרוח לדבר על ההבחנה דוקטרינרית בין אריאניות ואת האחדות.

בעוד תיאולוגית האחדות יכולה להסכים עם משפט המפתח של אריוס ( "הייתה תקופה כאשר הבן לא היה"), אנו נבדלים אריוס בכך שאנו מאמינים כי הוא שהפך בן יש תמיד מראש קיים תפיסת הבתולה שלו ולידה כמו "אל גיבור" ו- "Everlasting האב" (ישעיהו 9: 6) לפני כן הופך בהתגלמותו כמו גבר אמיתי.

לפיכך, תיאולוגית אחדות מאשרת את האלוהות של אלוהים שהפך ילד שנולד ובן ניתן תוך אריוס לחלוטין הכחיש את אלוהותו של ישו. לכן, בעוד נתכחש דחייה "אריוס לקיומו הנצחי של רוח הקודש של האב אשר ירדו על בתולה (לוקס 1:35; ג'ון 06:38) להפוך בהתגלמותו כמו הבן (1 טים 2:. 5; מתיו . 01:20; עברית 1:. 3; עברית 2:14), אנו מסכימים עם אריוס באותה הבן כבן מעולם לא היה בן נצחי בלי התחלה.

תיאולוגית אחדות סבורה כי בן האלוהים חי חיי אדם אותנטיים כי הבן הוא רוח הקודש של אלוהים האב שגם הפך האיש הוקם בשנת הבתולה העברית. לפיכך, בנו של אלוהים הוא לא אלוהים חי עם האנושות כאלוהים, אלא בנו של אלוהים הוא אלוהים חי עם האנושות כאדם אצל גברים. מאז זה בלתי אפשרי עבור אלוהים כמו אלוהים להתפלל לאלוהים אלוהים כאלוהים להתפתות רשע כאלוהים, אנו יודעים כי ישו מנצרת הוא אלוהים בהתגלמותו איתנו כאדם אמיתי אשר נעשה בדיוק כמו כל בני האדם עשויים (Heb. 2:17).

הקטעים הבאים הם מתוך מאמר של JL הול הראלד חג השבועות (א פרסום UPCI):

"האם ישו להתפלל אל עצמו? לא, לא כאשר אנו מבינים כי ישו היה גם אלוהים ואדם. בשנת האלוהות שלו ישוע לא להתפלל עבור אלוהים לא צריך להתפלל לאיש. כאיש, התפלל ישו לאלוהים, לא אנושיותו. הוא לא התפלל לעצמו אנושות, אלא את האל היחיד והאמיתי, אל אותו אלוהים אשר שכן אנושיותו שגם שוכנת היקום. "

האח הול עלו על כתיבה באותו פרסום, "העובדות המקרא עולה כי ישוע חי כיצור אנושי אמיתי, כי הוא לא רק להניח את המראה של בשר (1). לכן אנחנו לא צריכים להיות מופתעים כי הוא התפלל לאלוהים, מעוניין כוח, הדרכה, אבטחה. יתר על כן, אנחנו לא צריכים להיות מופתעים כי ישו היה רצון מובהק מאלוהים (2), כי הוא היה אדם באמת רוח ונשמה, כי הוא היה בעל מודעות עצמיות של האנושיות שלו. התפילות של ישו לאלוהים האב באו חיי האדם שלו, מן ההתגלמות. תפילותיו לא היו אלה של אדם אלוהי אחד למשנהו אדם האלוהי של אלוהים, אבל אלה של אדם אותנטי מתפלל אל האל היחיד והאמיתי. תפילה מבוססת על יצור נח בתחינה לפני נראה כאילו הכח עליון. אם אחד מתפלל שווה כוח וסמכות לזו למי הוא מתפלל, אין תפילה אמיתית. " (האם ישוע התפלל אל עצמו? מאמר מ הראלד הפנטקוסטלית ביולי פרסום UPCI, על ידי JL הול)

תיאולוגית אחדות מלמדת בבירור שאלוהים הפך "אדם אמיתי" בגלגול דרך הבתולה שחיה כמו "בן אדם אותנטי". זה מסביר את תפילות פיתויי ישו כאדם חי האמתי בקרב גברים. לכן, תיאולוגים אחדים להכיר כי תשוועו משיח הוא גם "אלוהים אדיר" לגבי הזהות האלוהית האמיתית שלו "איש מלא" לגבי הזהות האנושית האמיתית שלו, כי אלוהים בכבוד ובעצמו הפך לאדם בתוך הבתולה העברית.

מחבר אחדות תלמדג' צרפתית אשרה כי אלוהים נעשה אדם בגלגול דרך הבתולה. בשעה 9:40 לתוך הרצאה של ד"ר תלמדג' צרפתית על "הפנטקוסטליזם האחדות בפרספקטיבה גלובלית" תלמדג' הצרפתי אמר, "איך אלוהים עשה להיות גבר ועדיין להישאר אלוהים? איך הוא אלוהים האב, הבן ורוח ובכל זאת אלוהים אחד? זהו גילוי מדהים "(ההרצאה של ד"ר תלמדג' צרפתית, אחדות הפנטקוסטליזם בפרספקטיבה גלובלית / YouTube וידאו:. Https://youtu.be/Ag4taz7GRS8 ).

ד"ר מחבר אחדות דניאל Segraves כתב שישווע הוא מניפסט אלוהים בקיום אנושי אמיתי ומלא, "כל מה שישו עשו ואמרו שהוא עשה ואמר כמו מי הוא היה, מניפסט אלוהים בקיום אנושי אמיתי ומלא." (ד"ר דניאל Segraves מאמר, מחשבות על ג'ון 17: 5, 3/23/2010 http://evidentialfaith.blogspot.com/2010/03/thoughts-on-john-175-by-dr-daniel-l.html)

ויליאם Chalfant הוא סופר אחדות מכובד מי כתב את הדברים הבאים בביקורת על "התנ"ך סופרים" תיאולוגיה: "אם ישו הוא לא אלוהים אדירים (אלוהים האב) אז הוא אינו מסוגל להציל אותנו (אבל הוא). מצד שני, אם ישוע מנצרת הוא לא הבן האמיתי של מרי, ובן אדם אמיתי, מזרע דוד ואברהם, אז הוא לא יכול להיות גואל והקרב שלנו עבור חטאינו. כדי להכחיש האלוהות הנפלאה שלו (כמו אלוהים האב) הוא לגזול ממנו את התהילה החוקית שלו. מצד השני, כדי לשלול את האנושיות האמיתית שלו היא לגזול מאתנו את קרבת דמנו, שהסתובבה במקומנו על הצלב הסלעי הישן. אם הוא לא אחד מאיתנו, אז אין לנו מגשרת נכונה. 1 טימותי 2.55 מדינות, "שכן יש אלוהים אחד, ומגשרת אחד בין אלוהים וגברים, האיש (Anthropos) ישוע המשיח ". אם הוא לא היה Anthropos נכון ואלוהים נכון, אז האמונה שלנו היא לשווא. אבל זה לא היה לשווא, כי הוא עמד במקומי."

בסביבות עשרים ושלוש דקות וארבעים וחמש שניות לתוך הוויכוח של הדוד ברנרד עם רוברט מורי, אחיו ברנרד הצהיר, "כאשר אנו מדברים על ישו בשיחה עם האבא, זה מובן שישו דברו כיצור אנושי אמיתי." ובמרחק עשרים שלוש דקות ושלוש עשר שניות לתוך באותו הדיון, ד"ר ברנרד אמר כי התפילות של ישו היו "תמיד בהקשר של חיים אנושיים אמיתיים".

אז על כ עשרים וארבע דקות ושלושים שניות אחיו ברנרד אמרו, "אתה חייב להבין שזה היה כמו בן אדם אמיתי, כי הוא הגיש את רצונו אלוהים." (מתוך דיון של דוד ק ברנרד עם רוברט מורי, וידאו YouTube: https://youtu.be/MiWZKjbeMMc)

העמדה התיאולוגית האחדות אינה מלמדת כי ישו אי פעם התפלל אל האב כמו אבא, כמו עמדתנו מאשרת שישוע התפלל והגשתי הרצון האנושי שלו אל האב כמו "אדם אמיתי". לפיכך, אלוהים האב היה מסוגל לפעול כאלוהי לשינוי מחוץ הגלגול עם רק רצון האלוקי אחד, ואילו הילד שנולד ובן נתונים הוא אלוהים האב עם בנו "בן אדם אותנטי" שהתפלל "בהקשר של לחיים אנושיים אמיתיים "עם רצון אנושי אמיתי.

לכן, יש לנו אחת האלוהי אלוהים אדם כמו אבא ומגשרת אחד בין האדם הזה אלוהים וכל האנושות, האיש ישוע המשיח (1 טים 2:. 5). לקבלה "האל האמיתי היחיד" (יוחנן 17: 3) גם הפך "בן אדם אותנטי" כאדם אדם כי אדם אחד כאדם אחד לא יכול לתווך או אינטראקציה עם עצמו.

לכן, העמדה התאולוגית של ד"ר דוד ברנרד היא באותה עמדה תאולוגית כמו שלי למרות ומסביר Trinitarian איתן סמית טענה כי יש לי "סתר תיאולוגית אחדות" כי אני הצהרתי כי אדם האב גם הפך אדם: אלוהים אחד האלוהי של אדם וכאחד האדם. (וידאו ב- YouTube של איתן סמית: https://youtu.be/nk2kdrm4pT4 - סטיב ריצ'י של להגיב סרטוני YouTube: https://youtu.be/HxdDQqshMkY וhttps://youtu.be/hqgns1Dtrbk )

מצאתי כי רוב הלא-האחדות אנשים בטעות חושבים שאנו מאמינים שישוע הוא אלוהים האב עם בנו אלוהים האב ולא אלוהים האב גרה איתנו כמו "בן אדם אמיתי." לכן, הם צוחקים ללעג את עמדתנו לפני לוקח את הזמן כדי באמת לבחון מה עמדתנו באמת.

אנחנו לא בטענה כי ישו הוא רק אלוהים בבשר; אנו מאשררים שישוע הוא אלוהים איתנו כאדם אמיתי בשר ודם שיכול להתפלל להתפתות על ידי השטן כיצור אנושי אמיתי.

הבן שמעולם לא ניחן שם האלוהית של יהוה עד שהיא ניתנה לו

הדוקטרינה השילוש קובע כי אלוהים כביכול הבן תמיד coequally ו coeternally פסק כאדם נפרד עם אלוהים האב. משמעות הדבר כי אלוהים כביכול הבן צריך דיבוק בשם יהוה (יהוה) יחד עם אבא ברחבי בעבר הנצח. אבל אם כתוב להוכיח כי הבן כמו הבן שמעולם לא ניחן שם יהוה לפני שהיא ניתנה לו, אז הדוקטרינה טריניטי כולה קורסת.

ירמיהו 23: 5-6, "אני אעלה אל דוד סניף צדיק, מלך יימלך ... וזה שם לפיה הוא ייקרא, יהוה (יהוה) צדק."

אנו יודעים כי בהקשר של ירמיהו 23: 5-6 פונה ישו כמו "סניף צדיק" שבאו מזרע דוד. מאז ישו היה להיות "בשם יהוה" בעתיד הנבואי, אנו יודעים כי ישו כבן לא תמיד נקרא יהוה ברחבי בעבר נצח.שכן, מדוע היה הכתוב לומר כי המשיח "ייקרא יהוה" אם הוא נקרא תמיד timelessly יהוה מלכתחילה?

מתיו 1: 21-23, "היא תלד בן; וקראת שמו ישוע (יהוה הוא הישועה), עבור הוא יציל את עמו מחטאיהם. עכשיו כל זה התרחש להגשים את מה נאמר בפי לורד דרך הנביא: הבתולה יהיה להרות וללדת בן, והם יקראו לו עמנואל (שפירושו "אלוהים איתנו") ".

השם של ישו עברית פשוטו כמשמעו, "יהוה (יהוה) הוא הישועה". שים לב כי בהקשר של מתיו 1: 21-23 קובע כי הבן ייקרא ישו (יהוה הוא ישועה) ולא הבן תמיד להיקרא יהוה המושיע שלנו ברחבי בעבר נצח. לכן אנו יודעים כי הבן הוא האיש שהיה צריך להינתן בשם יהוה בגלל התחילה שלו בהולידו הבתולה שלו.

כתבי שוב ושוב הודיעו לנו כי הבן הוא האיש ישוע המשיח אשר קיבל את השם של יהוה אלוהים האב ולא בעל תמיד כי השם האלוהי.

ג'ון 05:43, "באתי ב שמו של אבי."

ג'ון 17:11 (NASB), "אב קדוש, לשמור אותם באמצעות שם, השם אשר נתן לי".

הפיליפים 2: 9, "אלוהים היללו אותו למקום הכי גבוה ונתן לו שם שמעל כל שם ..."

העברים 1: 4, "הוא בירושה השיג שם מעולה יותר מאשר הם (המלאכים)."

אנו מבקשים חברי Trinitarian שלנו למה הבן יבוא שם האב שלו ג'ון 5:43 אם הבן הוא השם של אדם אלוהי שני לכאורה של טריניטי השלושה אדם לכאורה? כי אם הבן הוא coequally אדם אלוהים השני של השילוש הקדוש, ואז הוא היה מגיע ב שם ברור coequally שלו ולא שם האב. באופן דומה, אם הבן כבן תמיד יש ברשותו "השם הוא מעל כל שם", אז איך יכול בן יינתנו שם האב ומצד שני תמיד לרשתה? לכן הבן נאלץ שהשיג את השם מעל כל השמות כי הבן הוא האיש ישווע המשיח ולא נצחי לכאורה אלוהים הבן.

הראיות המקראי מה שמוכיח כי הבן קיבל את השם של אבא מסביר מדוע השליחים תמיד הוטבל בשם ישוע המשיח בלבד (מעשי השליחים 2:38; מעשי השליחים 08:16; מעשי השליחים 10:48; מעשי השליחים 19: 5; אל הרומיים 6: 3-5; אל הקולוסים 2:12; אל הגלטיים 3:27). עבור ישוע המשיח יש בירושה אדם קיבל את השם המפורש של אבא שלו ( "יהוה הוא הישועה") כי הבן הוא עמנואל אלוהים איתנו כאדם החי האמתי בקרב גברים. לכן, מתיו 28:19 מוכיח שיש רק שם האלוהי אחד האב, הבן, ורוח.

מתיו 28:19, "... להטביל אותם בשם (היווני" Anoma "הוא שם אחד) של האב, הבן ורוח הקודש ..."

ישעיהו 9: 6 (ESV), "עבור אל לנו ילד נולד, אל לנו בן ניתן; והממשלה תהיה על כתפו, ושים ייקרא נהדר יועץ, אל גיבור, Everlasting האב, נסיך השלום.

ישעיהו 7:14 (ESV), "לכן האל עצמו ייתן לך סימן. ראה, בתולה יהיה להרות וללדת בן, וקראת שמו עמנואל ".

מתיו 01:23 (ESV), "הנה, הבתולה תהיה להרות וללדת בן, והם וקראו שמי עמנואל" (כלומר, אלוהים איתנו). "

מתיו 01:23 מאשרת כי הנבואה בישעיהו 7: 10-14 התגשם בישוע כי ישוע הוא "עמנואל" אשר תורגם כמו "אלוהים איתנו". לפיכך, ישעיהו 9: 6 נבואה צופה כי שמו של הילד נולד הבן נתן ייקרא בשם זהה לזה של "אל גיבור" ו- "Everlasting האב" (יוחנן 17:11, הפיליפים 2: 9, עברית. 1: 4).

לכן הנביא ירמיהו כתב כי הבן "ייקרא (בלשון עתידה), יהוה צדק" (ירמיה 23:. 5-6 - אלוהים שהוא לכאורה הבן צריך תמיד נקרא יהוה). ובגלל זה תהילים 118: 14 אומר, "יהוה הוא כוחי ושירה שלי, הוא גם הפך ישועתי".

הבן הוא נועד רבש"ע

עברי 1: 1-2 (NT Weymouth), "אלוהים, מי בימי קדם דברו לאבותינו בהודעות ברורות רבות ועל ידי שיטות שונות באמצעות הנביאים, יש בסוף בימים אלה דברו אלינו באמצעות בנו, אשר הוא ה 'מראש עתידה של היקום, שבאמצעותו הוא עשה בימים ".

מחבר אחדות ד"ר דניאל Segraves כתב, "... האמיר כי אלוהים יש 'בימים האחרונים דברו אלינו על ידי בנו,' אשר בניגוד בהתכתבות הקודמת של אלוהים דרך הנביאים, מציין דקדוקית שאלוהים לא דבר על ידי בנו לפני "אלה הימים האחרונים." אם נוכל להשתמש 'בן' במובן preincarnational, זה יהיה מדהים לחשוב שאלוהים לא דבר על ידי הבן מכל הנצח וברחבי העידן השלם של הכתובים העברים עד ההתגלמות "(דניאל Segraves, עברים:. דברים טובים יותר .. כרך 1 (הייזלווד, מיזורי: לחצו השניים, משולהבים Word 1996), 31-322)

סניגורי Trinitarian לעתים קרובות טוענים כי אלוהים הבן יכול להיראות כמו אחד המלאכים שדיברו לאבות ישראל למרות 1 העברים: 1-2 קובע כי אלוהים לא "דיבר אלינו באמצעות בנו" עד "סוף אלה ימים ".

אם בן האלוהים ממש דבר אל אבות ישראל לפני "בימים האחרונים" אז למה עברי 1: 2 אומרים כי "אלוהים, מי בימי קדם דבר לאבותינו בהודעות ברורות רבות ועל ידי שיטות שונות דרך הנביאים, יש בסוף בימים אלה דברו אלינו באמצעות בנו, אשר הוא האדון מראש עתידה של היקום "? (פיטר ציטט יואל 2:28 עולם מעשי 2:17 להראות כי המאה הראשונה היתה תחילתה של הימים האחרונים, "וזה יבוא לעבור בימים האחרונים, נאם ה ', אשפוך את רוחי על כל בשר "-KJV)?

אם הבן תמיד היה קיים כ"עם coequal נצחית coeternal אלוהים הבן, אז זה נראה מוזר כזה אלוהים הבן היה שקט מוחלט עד הימים האחרונים.

אין שילוש יכול להסביר מדוע אין פסוק אחד של כתבי קודש כדי להראות כי הבן כמו אלוהים הבן אי פעם באמת דבר בכתבים העברים. כמו כן, נראה מאוד מוזרים כי "ה 'הגורלי של היקום" באמת יכול יצרו גילי האדם כסוכן של האב בעת היותו "ידוע מראש" (1 פיטר 1:20), "גורליים" (אל העברים 1: 2), ו " מינה "על ידי אלוהים האב כמי הוא גורלי" היורש של כל הדברים "(אל העברים 1: 22)ומי" ממונה על יצירות שלו הידיים (של האב) (אל העברים 2: 7; תהילים 8: 6 ) ".

כי איך זה אפשרי עבור אלוהים מראש בהתגלמותו לכאורה הבן כדי להיות "מונה היורש של כל הדברים" (אל העברים 1: 2) אם כי אלוהים הבן היה כבר סרגל coequal על כל הדברים מלכתחילה?באופן דומה, אלוהים coequal לכאורה הבן לא היה צריך "ממונה על ופועלו של" "ידות" של האב (תהילים 8: 6; עברי 2: 7), אם בן כבנו ממש עשה את היצירה כמו האבא של סוכן בבריאה.

מחבר אחדות ד"ר דניאל Segraves כתב, "... האמיר כי אלוהים יש 'בימים האחרונים דברו אלינו על ידי בנו,' אשר בניגוד בהתכתבות הקודמת של אלוהים דרך הנביאים, מציין דקדוקית שאלוהים לא דבר על ידי בנו לפני "אלה הימים האחרונים." אם נוכל להשתמש 'בן' במובן preincarnational, זה יהיה מדהים לחשוב שאלוהים לא דבר על ידי הבן מכל הנצח וברחבי העידן השלם של הכתובים העברים עד ההתגלמות "(דניאל Segraves, עברים:. דברים טובים יותר .. כרך 1 (הייזלווד, מיזורי: לחצו השניים, משולהבים Word 1996), 31-322)

האם יוכל בן אלוהים coequal כבר אילם מבראשית ועד מלאכי?

סניגורי Trinitarian לעתים קרובות טוענים כי אלוהים הבן יכול להיראות כמו אחד המלאכים שדיברו לאבות ישראל למרות 1 העברים: 1-2 קובע כי אלוהים לא "דיבר אלינו באמצעות בנו" עד "סוף אלה ימים ".

אם בן האלוהים ממש דבר אל אבות ישראל לפני "בימים האחרונים" אז למה עברי 1: 2 אומרים כי "אלוהים, מי בימי קדם דבר לאבותינו בהודעות ברורות רבות ועל ידי שיטות שונות דרך הנביאים, יש בסוף בימים אלה דיבר אלינו באמצעות בנו, אשר הוא אדון מראש עתידה של היקום? "(פיטר ציטט יואל 2:28 במעשי השליחים 2:177 להראות כי המאה הראשונה היתה תחילתה של האחרון ימים, "וזה יבוא לעבור בימים האחרונים, נאם ה ', אשפוך את רוחי על כל בשר" -KJV)?

אם הבן תמיד היה קיים כ"עם coequal נצחית coeternal אלוהים הבן, אז זה נראה מוזר כזה אלוהים הבן היה שקט מוחלט עד הימים האחרונים.

אין Trinitarian לא יכולה להסביר מדוע אין פסוק אחד של כתבי קודש כדי להראות כי הבן כמו אלוהים הבן אי פעם באמת דבר בכתבים העברים. כמו כן, נראה מאוד מוזרים כי "ה 'הגורלי של היקום" באמת יכול יצרו גילי האדם כסוכן של האב בעת היותו "ידוע מראש" (1 פיטר 1:20), "גורליים" (אל העברים 1: 2), ו " מינה "על ידי אלוהים האב כמי הוא גורלי" היורש של כל הדברים "(אל העברים 1: 2) ומי" ממונה על יצירות שלו הידיים (של האב) (אל העברים 2: 7; תהילים 8: 6 ) ".

כי איך זה אפשרי עבור אלוהים מראש בהתגלמותו לכאורה הבן כדי להיות "מונה היורש של כל הדברים" (אל העברים 1: 2) אם כי אלוהים הבן היה כבר סרגל coequal על כל הדברים מלכתחילה?באופן דומה, אלוהים coequal לכאורה הבן לא היה צריך "ממונה על ופועלו של" "ידות" של האב (תהילים 8: 6; עברי 2: 7), אם בן כבנו ממש עשה את היצירה כמו האבא של סוכן בבריאה.

הבן הפך טוב יותר מאשר המלאכים כפי שהוא ירש את שם האב

עברי 1: 4 (NASB), "העובדה שהוא נעשה כמו הרבה יותר טובים מאשר המלאכים, כפי שהוא ירש שם מעולה יותר ממה שהם."

איך בדיוק יכול לכאורה נצחית אלוהים coequal יש Son "הפוך ... יותר טוב המלאכים" אם הוא היה כבר יותר טוב המלאכים כמו אלוהים coequal הבן מלכתחילה? באופן דומה, איך ייתכן בן אלוהים הנצחי coequal לכאורה לומר שיש "בירושה שם מעולה יותר" המלאכים אם הוא תמיד היה שם כי לאורך עבר נצח? יתר על כן, מאז תיאולוגי Trinitarian טענו באופן מסורתי כי התואר "בן" הוא השם של אלוהים נצחי הבן, איך בדיוק יכול הבן יש "ירש" את שמו כמו הבן אם הוא תמיד היה שם, כי מן העבר נצח?

אלוהים האב פיקד על מלאכים לסגוד הבן בעולם

1 העברים: 6 (NASB), "וכאשר הוא שוב מביא בכור לעולם, הוא אומר," ולתת את כל מלאכי אלוהים לסגוד לו ".

איך Trinitarians מאמינה כי coequal ו coeternal (נצחי) אלוהים הבן היה מראש אלוהים בהתגלמותו בכור לפני בעצם להיוולד? האם אלוהים כמו אלוהים, פשוטו כמשמעו, להיות אלוהים בכור לפני שנולד למעשה? ההבנה המעשית היחידה של המילה "בכור" ביחס ישו היא שהוא היה "בכור" במוחו הנבואי ותכנון של אלוהים בדיוק כפי שהוא כבר נקרא "השה הרוג מן היסוד של העולם" בהתגלות 13 : 8.

לכן, אלוהים שקורא את הדברים אשר יהיו לא כאילו היו (אל הרומיים 04:17), כבר דבר על המשיח להיות הרוג ראשון ובכורה לפני שהוא נרצח למעשה ונולד.

הבן של אלוהים נקרא גם "את דמותו של האל הבלתי נראה, בכור כל הבריאה" ב הקולוסים 1:15 לפני הבן נולד למעשה. לפיכך, אלוהים, פשוטו כמשמעו, הביא "בכור לעולם" שלו אחרי הבן היה "ידוע מראש, לפני קום העולם" (1 פיטר 1:20).

לקבלה אחרת למה המלאכים כבר מצווה לעבוד את הבן לאחר הבאתו לעולם אם המלאכים כבר היו סוגדי הבן כקובץ מראש בהתגלמותו לכאורה אלוהים בכור? לכן, הבן לא היה קיים timelessly כמו אלוהים הבן כי המלאכים לא היו מצווים לעבוד את הבן אם הם תמיד היו סוגדים הבן כבנו מלכתחילה.

הבן הוא יהוה בהתגלמותו מי יישב על כסא דוד - עברית. 1: 8-12

1 העברים: 8-9 (התנ"ך מילולי Berean), "אבל אל הבן:" כס שלך, הו אלוהים, הוא גיל לגיל, ואת שרביט הצדק הוא שרביט הממלכה שלך. אתה אוהב צדקנות שנא רשעות; בגלל זה, אלוהים, אלוהים שלך, יש משוח אתה עם שמן של רננה מעל לוויה שלך. ' "

אנו יודעים כי עברים 1: 8-9 הוא ציטוט ישיר מתוך נבואה משיחית נמצאת תהילים 45: 6-7 שבו הילד בעתיד נולד בן נתן ישמח צדקנות והשנאה רשעה לאחר שהורתו ולידתו על כדור הארץ. בשביל זה הוא בלתי אפשרי עבור אלוהים coequal הבן יש אלוהים ( "אלוהים שלך, יש לך משח") תוך נמשח ידי אלוהיו "מעל" "הלוויה" האנושית שלו. באופן דומה, זה מגוחך לטעון כי אלוהים coequal הבן יכול להיות משוח על ידי אלוהיו, כמי מושח גדול ממה שהוא מי הוא משיח.

לא כולל התנ"ך המילולי Berean "הוא אומר" מהטקסט של עברי 1: 8 כי זה לא מופיע באף אחד מכתבי היד היווניים המקוריים. לפיכך, הרעיון Trinitarian שאלוהים האב ממש דיבר לבנו ואמר: "כס שלך הו אלוהים", הוא לגמרי ספקולטיבי וללא כל תמיכה תנ ראייתית.

תרגומים רבים italicize "הוא אומר" כי המילים נוספו מאוחר יותר על ידי מתרגם. למעשה, מאז עברי 1: 8-9 הוא ציטוט משיחי ישיר מתוך שיר אומרי המזמורים בתהילים 45: 6-7, אנו יודעים כי אלוהים לא דבר את המילים ישירות בתהילים 45: 6-7. לכן, זה יהיה יותר בכתבי קודש מדויק להוסיף " הכתוב אומר " באותיות נטויות אל עברי 1: 8 ולא " הוא אומר. "

ההקשר של פרק תהילים 45 הוא שיר מאחד בני קורח פונים המשיח כמו "המלך" ב נבואה משיחית השראה.

" 1 לבי עולה על גדותיו עם נושא מהנה; אני פונה פסוק שלי למלך; הלשון שלי היא כמו העט של סופר מוכן ... 3 שמנסה חרבך על הירך, אחד O אדיר, בפאר שלך והדר! 4 ב הוד רוממותך לצאת בשלום ניצחון למען האמת צניעות וצדקה; לתת יד הימין שלך ללמד אותך מעשים מדהימים! 5 החצים שלך חדים בלב אויבי המלך; העמים נופלים תחתיך. 6 כס שלך, הו אלוהים, הוא לעולם ועד.

את שרביט המלכות שלך הוא שרביט יושר; 7 שאהבת צדקת ורשע שנא. לכן אלוהים, אלוהים שלך, יש לך משח בשמן של שמחה מעבר לוויה שלך ". (תהילים 45: 1-7 ESV)

הפרשנות של בנסון מציינת כי התהילים היה האדם אשר הלחין את המילים בפרק תהילים ארבעים וחמישה ולא אלוהים האב מדבר ישירות לבנו. הפרשנות של בנסון מסבירה עיברית המשמעות של המילים אומרי מזמורים בתהילים 45: 1,

"אני אדבר על הדברים שעשיתי" - עברי, מעשׂי, magnasi, עבודתי, או רכב; נגיעת המלך - מלך המשיח וממשלתו ". (הפרשנות של בנסון, 45 תהילים: 1)

בעוד רוח אלוהים ההשראה התהילים כדי לכתוב פרק ​​תהילים ארבעים וחמש, אנחנו יודעים שזה היה התהילים שכתב, "אני פונה פסוק שלי למלך" בתוך תהילים (שיר) ולא אלוהים האב מדבר ישיר שלו ילד עתיד נולד בן נתון. כי אם אלוהים האב דיבר ישירות לבנו ואמר: "כס שלך הו אלוהים" אז איך אלוהים יכול האב גם לומר, "לכן אלוהים, אלוהים שלך, יש משח לך ..."?

לפיכך, אנו יודעים כי התהילים קבלו השראה להתייחס המשיח כאלוהים מי היה לעלות על כס המלוכה של דוד (ישעיהו 9: 7 ESV- "גידול ממשלתו של שלום לא יהיה בסופו של דבר, על הכסא דוד על ממלכתו, להקים אותו לקיימה עם צדק עם צדקת ... ") ששמש השראה כתובה מזהה" כסא יהוה " (1 Chronicles 29: 23-ESV," ואז שלמים ישב על כס המלכות של יהוה [יהוה] כמלך במקומו של דוד אביו "). ו" כסא ה 'של השה " (חזון 22: 3 BSB -" כסא ה' של השה יהיה בתוך העיר, עבדיו ישתחוו לו. ") .

העברים 1: 10-12 ועוברים הלאה אל בהסתמכו על תהילים שונה לחלוטין (תהילים 102: 25-27) שבה קורא בכף היד מתפללת לבוראו אומרת, "24 אני אומר, 'הו אלוהים שלי, לא לקחת אותי משם בעיצומו של יום שלי , שנים שלך הם לאורך כל הדורות. 25 ישנים ייסדו הארץ, ואת השמים הם המעשה של ידיך . 26Even יגוועו, אבל אתה לסבול ; וכולם יתבלו כבגד; כמו בגדים תוכלו לשנות אותם והם ישונו. 27 אבל אתה זהה, וגם השנים שלך לא תבואנה אל קיצו (תהילים 102: 25-27 NASB) . "

מי שקורא פרק תהילים 102 בשלמותו יהיה לראות בבירור כי פרק שלם הוא תפילה של התהילים ליהוה אלוהיו לבקש עזרה (תהילים 102: 1 אומר, "שמע תפילתי יהוה ובואו קריאתי לעזרה! לבוא אליך ") .לפיכך, באותו התהילים שאמר, "הו אלוהים שלי, לא לקחת אותי בעיצומו של ימיי" ממשיך להתפלל, "ישן ייסדת הארץ, ואת השמים הם מעשה ידיך".

אנו יודעים כי עברי 01:10 כתובות בידי האב כמו עברים 2: 7 מצטט תהילים 8: 5-6 להראות כי האב מינה את הבן על פני יצירות ידיו ( "אתה הכתרת אותו עם תהילה וכבוד ומינה אותו [ הבן] על יצירות של הידיים שלך "- עברית 2: 7; תהילים 8: 5-6). . לפיכך, אנו יכולים לראות בבירור כי העברים 01:10 מצטט תהילים 102: 25 להראות שישוע הוא הבורא כפי יהוה אלוהים האב לפני שהוא הפך ילד אנושי נולד הבן נתון.

עברי 1: 10-12, "וגם:" אתה, אדונים, הניחו את היסודות של כדור הארץ בהתחלה, ואת השמים הם יצירות ידיך. הם יאבדו אבל אתם נשארים; וכל יזדקן כמו בגד; וכמו גלימה אתה תפשיל אותם, כמו בגד שהם שונו; אבל אתה זהה, והשנים שלך לעולם לא תסתיימנה. "

תיאולוגי האחדות מסכימים כי זהותו האמיתית של הבן הוא רוח יהוה אלוהים הבורא לפני רוח הקודש הפכה בהתגלמותו כמו הילד האנושי נולד בן נתון. ב בניגוד, Trinitarians להניח בטעות כי העברים 1: 10-12 הוא פונה אלוהים יהוה ברור coequally מראש בהתגלמותו האדם בן שברא את כל הדברים כמו בן.

עם זאת, יש לא שמץ של ראיה המקראית מראים כי הבן טרום קיים הולדתו כבנו כי הכתובים רק לדבר יהוה אלוהים האב כיוצר אשר "גרם לו ה '(הבן) על יצירות של הידיים שלך (בידי האב - תהילים 8: 6 התנ"ך תקן הנוצרי של הולמן ) "אנו מבקשים Trinitarians איך הבן יכול להיות הסוכן של אבא בבריאה ואילו הבן כבר" עשה ה 'על עבודות "של האב" ידיים ".?

עברי 2: 7 מצטט תהילים 8: 5-6 להוכיח כי בן מונה על יצירות בידי האב. "אתה עשית איתו במשך זמן מה מעט נמוך יותר מאשר המלאכים; אתה הכתרת אותו התהילה והכבוד, ויש מינה אותו OVER עבודות ידיך "(עברי 2:. 7 NASB).

החלק טען כי תהילים 8: 5-6 ו עברים 2: 7 אינם פונים ישו כמי מונה על היצירות של הידות של האבא, אבל 2 עברים: 8-9 בהמשך מציין בבירור שקטע זה הוא מדבר על ישו: " אתה צריך לשים את כל הדברים השתעבדות תחת רגליו. שכן העמיד כל הדברים אליו, הוא לא השאיר דבר שאינו כפוף לו. אבל עכשיו אנחנו עדיין לא רואים את כל הדברים כפופים לו. אבל אנחנו כן רואים אותו מי נעשה לזמן קצר נמוך יותר המלאכים, כלומר, ישו ... "

סניגורי Trinitarian לא יכול להסביר איך הבן ברא את כל הדברים כבן בעת היותו ממונה על עבודות של הידיים של אבא. ההסבר המעשי היחיד מוחזק בידי מאמיני אחדות. ואילו הבן הוא האיש אשר מונתה על יצירות של הידיים של האב, הוא שהפך גבר כמו ילד שנולד ובנו נתון האב עצמו לגלם כגבר אמיתי (ישעיהו 9: 6 KJV, "אל לנו ילד נולד, אל לנו בן ניתן ... ושמו ייקרא ... אלוהי סגיב, אבא Everlasting ... ") .

העברים 3: 3-4 (KJV) מאשר את העובדה כי זהותו האמיתית של הבן הוא יהוה אלוהים הבורא לפני שהוא הפך בן בשם "ישו הגבר" (1 טים 2:. 5) . " בשביל זה האיש נספר ראוי תהילה ממה משה , שכן הוא אשר יהוה ויבן הבית יהוה יותר כבוד מאשר בבית . עבור כל בית ויבן ידי כמה אדם ; אבל הוא שבנה את כל הדברים הוא אלוהים . "

שימו לב איך את הנושא של הטקסט הוא ישו כאדם נספר ראוי תהילה ממה משה כי הוא "בנוי כל הדברים" כמו "אלוהים" לפני שהפך הילד נולד הבן נתון. הטקסט אינו קובע כי הבן בנה את כל הדברים כמו הבן. הטקסט קובע בבירור שישווע היא הזהות האלוהית האמיתית אשר "נבנה את כל הדברים" כמו "אלוהים" לפני שהפכתי בן אדם.

הבן הוא אדם שעלה לימינו של יהוה

העברים 1:13 (NASB), "אבל למי מן המלאכים יש לדבריו אי פעם, 'שב לימיני עד שאעשה האויבים שלך הדום לרגליים שלך."

מחבר ההשראה של עברים צטט חלק תהילים 110: 1 להראות כי ישו הוא האחד התייחס בנבואת ההתייחסות ועלייתו השמיימה. תהילים 110: 1 בטקסט עברית מראה כי יהוה דיבר נבואי ללורד של דוד [המשיח בתור "לורד האדם"] אומר, "שב לימיני עד שאעשה אויביך הדום לרגליים שלך."

"יהוה [יהוה] אומר שלי לורד [אדון]:". לשבת ליד יד ימין שלי עד שאעשה האויבים שלך הדום לרגליים שלך " (תהילים 110: 1 NASB)

שים לב כי את השם המפורש יהוה מופיע הטקסט עבור אלוהים העליון מי מדבר ללורד אחר המהווה את "האדון" עצם העברי. האדון משמש בדרך כלל של אדוני אדם אדונים לאורך התנ"ך העברי, אבל כמעט ולא נעשה שימוש כדי להפנות את אלוהים רוב העליון עצמו.

לפיכך, השימוש הנורמטיבי של "אדון" בהקשר של להיות נבדל יהוה תהילים 110: 1 מציין כי האל האמיתי היחיד הוא אבינו שבשמים מי דיבר נבואי של ילדו בעתיד נולד הבן נתון כמו אדם "אדון" מי היה יתעלה ליד ימין אנתרופומורפי שלו בעתיד הנבואי.

מעשי השליחים 2: 34-35 מוכיח כי תהילים 110: 1 הוא נבואה משיחית על התרוממות של האיש ישו השמיימה כי השליח פטרוס ציטט תהילים 110: 1 להוכיח שישו עלה השמימה בגוף לתחייה שלו.

"כי לא היה זה דוד אשר עלה לשמים , אבל הוא עצמו אומר, 'יהוה [יהוה] אמר שלי לורד [אדון], שב לימיני, עד שאעשה אויביך הדום לרגליך." ( מעשי השליחים 2: 34-35)

כאן אנו מוצאים דרך השליח השראה כי תהילים 110: 1 מתייחס התרוממות הגוף של המשיח השמיימה שבו הבן היה יתעלה על המיקום הגבוה ביותר של הסמכות לפי האל הטוב בכבודו ובעצמו.

אנו מבקשים חברי Trinitarian שלנו איך אלוהים האב יכול לומר על אלוהים יהוה coequally הברור הבן (לפני הגלגול), "שבו לימין," אם הבן היה כבר על יד ימין אנתרופומורפי האב מלכתחילה? לכן אנו יכולים לראות כי בנו של אלוהים הוא האיש אשר הייתה בתחילה שלו בהולידו הבתולה שלו, בעוד אלוהים שהפך הבן כאיש אצל גברים לא היה זוכה זמן ממוצא (1 טימותי 3:16; ג'ון 08:58; ישעיהו 9: 6; מתיו 1: 18-23) .

יהוה אלוהים הפך בן כדי להציל אותנו

כאשר אנו קוראים את הפרק כולו של תהילים 118 בהקשר, אנו מוצאים כי יהוה הפך גאולתנו כישו על ידי הפיכתם של הילד שנולד ובן נתון (ישעיהו 9: 6) .

"זהו השער של יהוה (ישוע הוא דלת);... צדיקים יכנסו דרך זה אתן בזכותכם, עבור נהייתם ישועתי האבן מאסו הבונים הפך את אבן הפינה הראשי זהו יהוה של . עושה זה נפלא בעינינו (תהילים 118: 20-23) . "

ישו ציטט תהילים 118: 23 (במתי 21:42, מארק 12: 10-11, ולוק 20:17) התייחסות עצמו מה שמוכיח כי ישו הוא יהוה שהפך ישועתנו על ידי רוח הקודש שלו שירדו על בתולה להיות הילד ישו (לוקס 1:35) .

לכן ישוע הוכיח כי הוא בהתגלמותו יהוה אלוהים כמשיח כשאמר, "יש לך אפילו לא לקרוא את זה בכתובים: האבן מאסו הבונים, זה הפך לאבן הפינה הראשית; זה קרה מאת יהוה, וזה נפלא בעינינו?והם ביקשו לתפוס אותו, ובכל זאת הם חששו אנשים (מארק 12: 10-12 NASB) ... "

הפרושים לא נתפס רק שישוע דיבר המשל הקודם נגדם, אבל היו ללא ספק מכיר את ההקשר של תהילים 118 אשר אומר כי יהוה יהיה גאולתנו. לפיכך, כאשר ישו ציטט תהילים 118 על עצמו, הפרושים כעס מאוד על ישו ביקש להרוג אותו כי הניחו שהוא גם דיבר חילול השם בטענה להיות יהוה עצמו.

לכן הפרושים לא יכול לקבל את העובדה שישוע הוא יהוה שהפך גאולתנו כמו "אלוהים איתנו" (מתי 1:23) כמו גבר אמיתי.

ישו לכבוד הוא לתפארת אלוהים האב

הפיליפים 2: 10-11 מודיע לנו שכל האנושות יהיה יום אחד להשתחוות לישו להודות לו כאדון. אבל ישעיהו 45:23 עולה כי האב הוא הדובר (מצוטט אצל הפיליפים 2: 10-11) מי שאומר שכל האנושות ירכין ולהישבע לו (בהקשר להוכיח את האב) כאדון (יהוה).

הפיליפים 2: 9-11, "אלוהים מאוד היללו אותו, ו העניק לו את השם שהוא מעל כל שם [יהוה הוא שם רק מעל כל שם], כך על שמו של ישו [יהוה חוסך] כל ברך BOW , של אלה שנמצאים בשמים ובארץ ומתחת לאדמה, 11 וכי כל לשון יודו כי ישוע המשיח הוא האדון [יהוה הוא תירגם כמו Kurios ברחבי תרגום השבעים היווני] , לתפארת אלוהים האב. "

שים לב כי בהקשר של ישעיהו 45: 21-23 מראה כי יהוה אלוהים הוא הדובר מי אומר, "מצהיר ויפרט במקרה שלך; ואכן, לתת להם להיוועץ יחדיו. מי הודיעה זה מימים ימימה? מי כבר מזמן הכריז עליו? האם זה לא אני, יהוה [ה]? ואין אלוהים אחרים חוץ ממני, אלוהים צדיק מושיע; אין אף אחד חוץ ממני. פונה אליי ולהיגאל, כל קצות תבל; כי אני אלוהים, ואין אחרים. נשבעתי לבדי, המילה נעלמה ושוב מהפה שלי בצדקת ולא לחזור, כי לי כל ברך BOW, וכל לשון תישבע אמונים. "

מי משווה את ההקשר של ישעיהו 45:23 עם הפיליפים 2: 9-11 צריך לראות בבירור כי להשתחוות הברך לישו להודות לו כמו לורד (ההקשר מוכיח בסוף גיל זה) הוא להרכין את הברך האב ומתוודה כי האב הוא אלוהים.

לפיכך, כל משתחווה וידוי ישוע כאדון (בסוף גיל זה) הוא כל "לתפארת אלוהים האב" לבד ולא לתפארת שני חברי coequal לכאורה אחרים של טריניטי (ישעיהו 45: 14- 15 אומר כי גברים "ירכין" אל אמרת המשיח, "חוץ מזה, אלוהים הוא בך, אין עוד, אין אלוהים אחר באמת אתה אלוהים מסתיר עצמו, אלהי ישראל מושיע."; זכריה 14 : 9 "ו יהוה יהיה מלך על כל הארץ; ביום ההוא יהיו אחת יהוה ושמו אחד") .

זה לא מה שהיינו מצפה, אם הבן הוא אדם אל אמיתי coequally ברור ליד האבא. לקבלת למה קדים הברך לישו מתוודה אותו כאדון להיות "לתפארת אלוהים האב"? אם הבין אדם אל אמיתי coequally ברור, אז הבן צריך גם תהילה והכבוד האלוהי שלו ולא רק את האבא.

דברי ישעיהו 45:23 בהקשר להוכיח כי יהוה אלוהים האב הוא הנואם שאמר: "המילה (ישוע הוא מילה / לוגו ביוחנן 1: 1, 14) נעלם ושוב מפי (הפה של אבא) בצדקת ולא יהפוך בחזרה, כי לי כל ברך BOW, וכל לשון תישבע אמונים. "

ההקשר של ישעיהו 45:23 מוכיח כי האב הוא הדובר שאמר כי המילה שלו (מילת האב היא ישו - יוחנן 1: 1, 14; כומר 19:13) "נעלם ושוב" מ "הפה" שלו ( כלומר הפה של אבא). מאז בן האלוהים הוא בבירור את המילה הזאת יצאה מפיו של האב, הוא שטותי להאמין שאדם האל האמיתי הנצחי coequal יכלו לנסוע ושוב מפיו אנתרופומורפי האב בעת היותו נצחית coequal.

לכן בנו של אלוהים היה קיים כמו לוגו של אלוהים האב (כשהמחשבה הביע האב) כי היה מאוחר נהיה בשר להפוך את הילד המשיח.

מאז הפיליפים 2: 10-11 מצטט ישעיהו 45:23, אנו יודעים כי תשתחווה להתוודות ישוע כאדון הוא להרכין ולהישבע "לי" [אל האב]. ג'ון 14:24 מוכיח כי ישו הוא המילה האב (לוגו) אשר "נעלם ושוב מן" "הפה" של האב, ולכן כאשר כל קשתות הברך ומתוודה בישוע כאדון, אנו יודעים כי כולם משתחווים ומתוודה ישו יהוה מוכיח כי האלוהות בישוע ( "אלוהים איתנו" כאדם) היא האלוהות של האב אשר מקבלת את כל "התפארת".

כי אם ישו היה אדם אלוהי מובהק coequally אז הכתוב יאמר, "לתפארת בן האב." האב מקבל את כל התהילה כי הבן הוא "הבהירות שלו התהילה (האב של) ואת התמונה המפורשת של שלו (האב) האדם" כאדם אנושי שלם מלא (עברית 1:. 3) .

יתר על כן, כיצד יכול הבן כבנו תמיד היה קיים כמו אלוהים יהוה לכאורה האדם בן בעוד שם יהוה היה "העניק לו" בנקודה מסוימת בזמן (אלוהים מאוד הלל אותו, ו העניק לו את השם אשר הוא מעל כל שם - פיל 2:. 9) ? האם אלוהים כאדם אל אמיתי להיות "נתון" או "העניק" בשם יהוה ומצד שני תמיד לנצח קיים בתור נצחי coequal אדם האל אמיתי מובחן מן האב מלכתחילה?

לכן הרעיון Trinitarian של אלוהים נצחי הבן לא יכול הרמוניה עם הפיליפים 2: 9 ותנ"ך אחרים שבהם נאמר כי הבן קיבל את שם האב בזמן (ישו עברית פירושו "יהוה חוסך" - ג'ון 05:43; ג'ון 17: . 11; ג 'ר 23: 6) .

אלוהים הפך לאדם

לסיכום, בעוד הבן הוא האיש שהיה בתחילה שלו בהולידו הבתולה שלו, 2 עברים: 14-17 מוכיח כי "הוא" מי "partook בשר והדם" הוא יהוה שהפכה גאולתנו ידי שנעשה בתור בן שלמה אנושי לגמרי "מתוך רוח הקודש" ( "יוסף, בנו של דוד, אל תפחד לקחת את מרי כמו אשתך; לשלום הילד אשר כבר הגה בה הוא [ 'ek'] מתוך רוח הקודש "- מתיו 1:20) ו [ 'ek']" מתוך "הבתולה מרי (" אלוהים שלח ושוב הבן שלו, עשוי [ 'ek' = "מתוך"] אישה "- גל 4:. 4; "הוא העניק את חיי הבן [חיי אדם] בעצמו" - ג'ון 5:26) כדי להציל אותנו.

לפיכך, שם עצמו האב (יהוה) ניתנה הבן בנקודה מסוימת בזמן כי המלאך נתן את השם של הבן ליוסף ( "היא תלד בן, וקראת שמו ישוע [ישו אומר 'יהוה חוסך '], כי הוא יחסוך לעמו מחטאיהם "- מתיו 1:21) .

לכן רוח הקודש של האל האמיתי היחיד בנס הפך לאדם (לוקס 1:35; 1 טים 3:16; מתיו 01:20; עברית 1:.. 3) בנקודה מסוימת בזמן (תהילים 2: 7; 2 שמואל 07:14; העברים 1: 5) כאשר הילד נולד הבן נתן (ישעיהו 9: 6)בתוך בתולה כדי "להציל את עמו מחטאיהם" (מתי 1: 20-23) .

למאמרים נוספים

לספרים חינם

עבור וידאו תורתו, להירשם לערוץ ה- YouTube שלנו

1 view0 comments

Recent Posts

See All

C O N T A C T

© 2016 | GLOBAL IMPACT MINISTRIES