הדילמה הטריניטרית של שלוש יללות אלוהים, ג'ון 6:38

זהו תרגום מושלם מהמסמך המקורי באנגלית אשר תורגם על ידי תוכנת תרגום Google. אם אתה מדבר אנגלית ומעוניין לכהן כשר אינטרנט כדי לענות על שאלות העמים בשפת האם שלך; או אם אתם רוצים לעזור לנו לשפר את הדיוק של התרגום, אנא שלח לנו הודעה

מהאימייל שלי עם האפיפיור הטריניטרי לואיס קרלוס רייס

"כי ירדתי מן השמים, לא לעשות את הרצון שלי, אלא הרצון שלו ששלח לי". ג 'ון 6: 38 אם ההשקפה Trinitarian משותף של ג' ון 6:38 היה נכון, אז איך יכול להיות מובהק pre- התגלמות אלוהים יהיה הרצון של אלוהים להיות אלוהים מובחן לפני ההתגשמות? האם אלוהים שווה יהיה אי פעם את היכולת להיות בסתירה עם אלוהים אחר coequal יהיה?

אם הטענה שלך כל המשקל, אז אתה צריך לענות בחיוב לגבי יוחנן 6:38 בנוגע לאלוהים הבן יורד מן השמים, לא לעשות את הרצון שלו כביכול הרצון האלוהי, אלא רק את הרצון האלוהי של אותו ששלח אותו, כלומר האב.

אפילו הברית החדשה מוכיחה שיש רק רצון אחד של האב, ורק רצון אנושי אחד של הבן. אז איפה טריניטי לכאורה של שלושה מוחות האלוהים ושלוש צוואות אלוהים בכתובים?

אמנם אין מעבר אחר עם המילים המדויקות של ישו יוחנן 6:38, אנו מוצאים למצוא קטעים אחרים להוכיח כי הבן היה רק ​​רצון אחד. לדוגמה, יוחנן 5:30 מודיע לנו כי הבן כבן יכול לעשות שום דבר לבדו, כי יש רק רצון אחד המשיח.

"אני לא יכול לעשות דבר על ידי עצמי, אני שופט רק כפי שאני שומע, ואת השיפוט שלי הוא פשוט, כי אני לא מחפש את הרצון שלי, אבל את הרצון של אותו ששלח לי (יוחנן 5:30)."

מדוע אין אפשרות שיהיו שלושה תובנות של אלוהים משלושה אנשים

  1. התנ"ך לא מודיע לנו כי יש אלוהים יותר מוח אלוהי אחד, יהיה או תודעה.

  2. התנ"ך מודיע לנו כי האב הוא המוח האלוהי, יהיה, ואת התודעה של רק אלוהים אחד, בעוד המוח האנושי, הרצון, ואת התודעה של הבן היה היכולת להיות במחלוקת עם הרצון האלוהי כי הילד האנושי שנולד ו בן נתן נעשה "בני אדם שלם בכל דרך" (עברי. 02:17 ניב).

  3. כשהאיש ישו אמר כי הוא בא "לא יעשה כרצוני (כרצון אדם), אבל הרצון של אותו ששלח לי (הרצוןהאלוהי)," הוא הוכיח כי רצונו כבן היה הפוטנציאל להיות בסכסוך עם הרצון האלוהי של האב.

אם הרצון של הבן היה אלוהי אלוהי יהיה מספר שתיים, ולאחר מכן אלוהים Cocoal הרצון של אנשים תהיה היכולת להיות מחוץ להרמוניה עם אלוהים יהיה מספר אחד.

למה אלוהים כביכול כביכול הבן יורדים מן השמים, לא לעשות אלוהים משלו יהיה, אבל רק אלוהים ברור ממנו ששלח אותו אם לא היה שום פוטנציאל אלוהים להיות אי פעם במחלוקת עם עצמו? אם אלוהים יכול אי פעם להסכים עם עצמו יהיה בלבול ומבוכה ביקום.

  1. אם יש אלוהים יש שלוש דעות אלוהיות, שלוש צוואות אלוהיות, ויותר מאחד מרכז אלוהי של מודעות עצמיות אישית, אז אלוהים כבר לא יכול להיות אלוהים אחד (מונותאיזם), אבל היה צריך להיות שלוש אלוהים 's (Trii-תאיזם).

לאחר שהצביע על העובדות הללו בפני התובע הטריניטרלי לואיס רייס, ענה רייס: "אני לא אומר שאני מסכים או לא מסכים עם מה שאתה אומר כאן, אבל הסיבה שאני מצביעה על כך היא בגלל היחס שהיא מציגה מצידך .

מעניין מאוד באיזו תדירות תומכי האחדות מכריזים בביטחון כי אלוהים הוא ישות כל יכולה, שהוא כה כל יכול, עד שהוא מסוגל אפילו לדבר משמים, אך גם מסוגל להתגלמות מילולית בבן בעת ​​ובעונה אחת (למשל לוקס 3: 22), אבל עדיין כאשר Trinitarian אומר משהו על אלוהים כל יכול אותו, פתאום כי אלוהים הוא כבר לא "כל יכול" לעשות דברים אחרים.

ברור שיש כאן נטייה ברורה מאוד בעבודה עם אנשי האחדות, והמושג וההשערה המשתקפים כאן מצידכם הוא שהאל הוא רק יכול להיות מסוגל לעשות דברים כאל אוניטריאני, אבל הוא לא כל יכול מספיק לעשות דברים כמו אלוהים Trinitarian.

זה נפשי לא מפסיק להדהים אותי, וברור משקף את רמת ההטיה כי אני נתקל לעתים קרובות בקרב רבים אנטי Trinitarians. "

בתגובה אחדות: אנו מסכימים כי אומניפוטנטיות של אלוהים מאפשרת לו להיות מסוגל לעשות כלום. עם זאת, אלוהים כמו אלוהים לא יכול לדבר או לעשות שום דבר מתנגש עם עצמו.

הנה כמה דוגמאות של דברים שאלוהים לא יכול לעשות:

  1. אלוהים כמו אלוהים לא יכול לקבל את היכולת להיות במחלוקת עם עצמו כמו שתי וילנות אלוהית ייחודית היה פוטנציאל להיות במחלוקת.

  2. אלוהים של מילה לא יכולה להתנגש עם מה הוא כבר אמר או בטיח.

  3. אלוהים כמו אלוהים לא יכול לשנות על ידי לאבד את כל התכונות האלוהיות שלו.

  4. אלוהים אף פעם לא יכול להשתנות על ידי אי פעם להפר את צדיקותו ואת אופיו הקדוש.

אני מסכים שעלינו לא לבסס את פרשנות כתבי הקודש שלנו על סמך מה שנשמע נכון למוחנו האנושי הסופי. הצביעתי על כך שהרעיון הטריניטריארי שאלוהים יש לו שניים ושלושה רצון אלוהים "נשמע גרוע יותר" מאשר מודל האחדות, משום שהמודל הטריניטריארי הוא לגמרי לא כתוב.

בעוד שדגם האחדות של האב מתגלגל כבן אנוש אמיתי נשמע קשה להאמין בתוך ההיגיון האנושי הסופי שלנו, לפחות השקפתנו מביאה הרמוניה לכל הנתונים המקראיים.

שאלתי אותך את השאלה הזאת, "אנא ענה על שאלה זו: האם אתה מאמין שאלוהים האלוהי (רצון הוא אותו דבר כמו מודע) יכול להתפלל ולהתפתות כמו הרצון האלוהי מספר שתיים? או שמא אין זה הגיוני יותר להאמין שהרצון האנושי (התודעה האנושית) של המשיח היה זה שיכול להתפלל ולהתפתות? "

כששאלתי, "האם זה הגיוני יותר להאמין, "שאלתי את עצמי מה הגיוני יותר לאור כל הנתונים המקראיים, ולאו דווקא הגיוני לחשיבה האנושית הסופית שלנו.

מר רייס ענה,

"לא, אני לא מאמין באלוהים האלוהי coequally יהיה עלול להתפתות או להתפלל, אלא אם כן (כאן הוא המפתח עבורי) כי coequally האלוהי אלוהים היה גם אלוהות אדם בו זמנית. במקרה כזה אלוהים (כמו הבן) יוכלו לחוות הפיתוי ולהתפלל, לא כמו אלוהים הבן (לפני הגלגול), אבל כמו אלוהים הבן כאלוהי-Man, חווה את זה דרך הטבע האנושי שלו."

תגובה מוקדמת:

מודל האחדות גם מאמין כי אלוהים (כמו הבן) היה מסוגל לחוות פיתוי ולהתפלל, אבל לא כמו אלוהים לפני ההתגשמות. הבעיה היחידה שלך כאן היא שאתה אומר כי הבן היה אלוהים הבן לפני ההתגשמות ללא כתב אחד כדי להצדיק עמדה כזו.

אני מבין את ההודעה שלך incarnational התשובה, אבל מה דעתך על אלוהים מראש גלגול יהיה של אלוהים כביכול שלך coequal הבן? התשובה שלך מתעלם החלק העיקרי של הערות קודמות שלי על ג 'ון 6:38. כי טענתם כי אלוהים מראש התגלמות הבן היה בן מובהק יהיה בשמים לפני שיהיה בן על כדור הארץ.

אז איך אלוהים יכול להיות אלוהים בשמים לא לעשות אלוהים האלוהי האלוהי שלו יהיה, אבל האלוהי האלוהים יהיה של האב תוך שמירה על אדם שווה cocoal (מר רייס מעולם לא הגיב)?

מר רייס