איך יכול הבן להיות בשמים ובארץ בעת ובעונה אחת? ג 'ון 3:13

זהו תרגום מושלם מהמסמך המקורי באנגלית אשר תורגם על ידי תוכנת תרגום Google. אם אתה מדבר אנגלית ומעוניין לכהן כשר אינטרנט כדי לענות על שאלות העמים בשפת האם שלך; או אם אתם רוצים לעזור לנו לשפר את הדיוק של התרגום, אנא שלח לנו הודעה

"אף אחד לא עלה לשמים מלבד מי שירד מן השמים, בן האדם אשר בשמים." ג 'ון 3:13 (ISV)

רק אלוהים כל יכול להיות אמר כי ירד מן השמים כדי להפוך לאדם בגלגול בעת ובעונה אחת נשאר בלתי משתנה בשמים. ג'ון 16:25 ו ישעיהו 45:14 -15 להוכיח כי ישו קרוב בשימוש כותרות incarnational שלו, הבן של אלוהים בן אדם להסוות את זהותו האמיתית שלו כמו "אלוהים איתנו" כאדם אמיתי.

כי אם ישו הכריז בבירור על זהותו האמיתית כאלוהים, הוא לא היה "רוקן את עצמו" מזכויותיו ומהזכויות האלוהיות שלו, כפי שאלוהים התגלמות כאיש. הפיליפים 2: 5-9 מוכיח כי ישו התרוקן ללא הרף את עצמו ואת עצמו בכל רחבי המשרד הארצי שלו כדי למלא את משימתו כטלה של אלוהים לקחת את חטאי העולם.

כמה חוקרים טריניטריים הציעו כי ג 'ון 3:13 יש כתבי יד וריאנט כי זה היה קשה עבור אריאנים סמי אריאנים אשר הכחישו את האלוהות המלא של ישו לומר כי אדם בשם ישוע המשיח יכול להיות בשמים על פני כדור הארץ באותו זמן .

לכן, סביר מאוד כי השמטת המילים "מי בשמים" בכתבי יד אחדים נובעת מהשפעתם של העותקים למחצה, שאמנם היו יותר ממחצית האוכלוסייה הנוצרית בתקופת מועצת ניקיאה, 325 (JaraslovPelikan כתב, "כל שאר הצדיע הקיסר, חתם את הנוסחה, והחל מיד ההוראה כפי שהן תמיד היו. במקרה של רובם, זה אמור דוקטרינה של ישו היכנשהו בין אריוס וזה של אלכסנדר (חצי-אריאנה) "- הופעתה של המסורת הקתולית, כרך א, עמ '203).

חצי Arians לאריים הייתי מרגישה צורך להשמיט את המילים "שבשמים" אחרי "בן האדם", כי הם האמינו כי הבן לא היה האל הגבוה מכול מי לבד יכול להיות בכל מקום (אוריגן היה אחד מני רבים חצי -Arians שכתב, "גרנט כי ייתכנו כמה בין המוני מאמינים שאינם בהסכמה כולו איתנו, ומי לתבוע באופן נמהר כי המושיע הוא האל הגבוה מכול, אך אנו לא מחזיקים איתם, אלא מאמין לו כשהוא אומר, "האב אשר שלחני הוא גדול ממני"" - אוריגן, קונטרה צלסוס 08:14).


תחת ג 'ון 3:13, פרשנות של אליקוט אומר, "אשר בשמיים." מילים אלה מושמטים כמה MSS, כולל Sinaitic ו הוותיקן. פסק הדין של רוב העורכים המודרניים (לא כולל ווסטקוט והורט) שומר עליהם.

זה מקרה שבו קשה להסביר את ההכנסה על ידי העתק, אבל איפה השמטה לא סביר, בשל הקושי לכאורה שלהם. "


"אף אחד לא עלה לשמים מלבד מי שירד מן השמים, בן האדם אשר בשמים." ג 'ון 3:13 (ISV)

רוב טריניטריות פרשנים מאשרים כי יוחנן 3:13 מוכיח כי ישו הוא אלוהים בכל מקום אשר מעולם לא עזב את התכונות האלוהיות שלו בשמים, בעוד הוא בעת ובעונה אחת dwelt על כדור הארץ כאיש. פירוש הדוכן אומר, "הוא קורא לעצמו" בן אדם ", והוא טוען כי ירד מן השמים מבלי להפסיק להיות מה שהיה בעבר.


פרשנותו של גיל אומרת, "אפילו בן האדם אשר בשמים; באותו זמן הוא היה אז על פני כדור הארץ: לא שהוא היה בגן עדן בטבעו האנושי ... שהיה ראוי לו רק בטבעו האלוהי; כך עלה שכינה, או להיות שמים וארץ בעת ובעונה אחת ..."

מיעוט של מלומדים Trinitarianit אשר מחזיקים את הנוף kenosis של הפיליפים 2: 7, למעשה להכחיש כי הבן שמר על יכולתו בשמים לאחר ההתגלמות התרחשה.

תפיסה כזו היא בעייתית משום הכתובים מלמדים שישוע כמו אלוהים היה בשמים ובארץ בעת ובעונה אחת (ג'ון 3:13; אל הרומיים 8: 9; עברית 13:. 8), וכי אלוהים לא יכול להפסיד האלוהי לשינוי שלו מייחס (Mal 3:. 6; ג'ון 08:58; עברית 13:. 8) להפסיק להיות אלוהים לזמן להפוך גבר כדי להציל אותנו.

לכן, אלה המאמינים כי אלוהים כביכול הבן עזב את שלו omnipresence בשמים במהלך ההתגלמות מחזיקים עמדה שהיא בלתי נסבלת לחלוטין.


אם ישוע אינו עמנואל כ"אלוהים אתנו "כאדם אמיתי, מדוע אמר ישוע שהוא ירד מן השמים ועדיין היה בגן עדן (בעת ובעונה אחת) בעודו יושב על האדמה כאדם? רק אלוהים יכול להיות בשמים ובארץ באותו זמן, כי התכונות האלוהיות של אלוהים לא יכול להיות מוחזק על ידי כל מי שנברא (ישעיהו 46: 9 "אני אלוהים ואין אף אחד כמוני.").

למאמרים נוספים

לספרים חינם

עבור וידאו תורתו, להירשם לערוץ ה- YouTube שלנו

2 views0 comments