פרק 1. The Case for האחדות תיאולוגיה

זהו תרגום מושלם מהמסמך המקורי באנגלית אשר תורגם על ידי תוכנת תרגום Google. אם אתה מדבר אנגלית ומעוניין לכהן כשר אינטרנט כדי לענות על שאלות העמים בשפת האם שלך; או אם אתם רוצים לעזור לנו לשפר את הדיוק של התרגום, אנא שלח לנו הודעה

נוצרי אמונה האפוסטולית ידועים כמו נוצרי אמונה האפוסטולית אחדות משום שאנו מאמינים כי המאה הראשונה השליחים למדו אחדות המונותאיזם ולא מה שנקרא Trinitarian, אריאן (ישו כבן מלאכינוצר), או Socinian מונותאיזם (תשווע הוא פשוט איש מיוחד). ייעודו "האמונה האפוסטולית" פשוט אומר את אמונת השליחים המקוריים של ישו. גם אנחנו ידועים בתור Pentecostals האחדות משום שאנו מאמינים כי הכנסייה האמיתית של האל החי נוסדה על חג השבועות כאשר רוח אלוהים נשפכה ראשונה בכנסיית הברית החדשה וכל המומרים החדשים הוטבלו בשם ישו משיח למען מחילת חטאיהם.

ייעודו ההסטורי עבור תצוגת אחדות חג השבועות היה ידוע בעבר בשם "Modalistic Monarchianism" בתוך המאות הראשונות של העידן הנוצר. על פי עדויות היסטוריות, את Monarchians Modalistic היו פעם המכונה "רוב המאמינים" (טרטוליאנוס, נגד Praxeus 3) וכפי "בטווח הרחב של נוצרים" (אוריגן, פרשנות של הבשורה על פי יוחנן, ספר 1, פרק 23 ) בימים הראשונים של הנצרות.

Modalistic Monarchianism הגדרת

Merriam Webster מגדיר Modalism בקיצור הרב, "שלושה מצבים או צורות של פעילות (האב, הבן, ורוח הקודש) לפיו אלוהים מראה עצמו." Monarchianism פשוט אומר אמונה "אחת שליט." Monarch מגיעה "מונו", כלומר "אחד" ו- "קשת", כלומר "שליט." לפיכך, Modalistic Monarchianism הוא האמונה בקב"ה אחת Monarch [שליט] מי הביא לידי ביטוי את עצמו בשלושה מצבים של פעילות.

תיאולוגים האחדות בולטים כמו דיוויד ק ברנרד אישרו בצדק כי המודרנית Pentecostals האחדות מאמינים באותו הדיירים בסיסי של אמונה כמו הרוב הנוצרי Modalistic Monarchian של שלוש מאות השנים הראשונות של ההיסטוריה הנוצרית (דוד ברנרד כתב, "בעיקרון, Modalism זהה כמו הדוקטרינה המודרנית של אחדות "- האחדות של p.318 אלוהים). גם מתנגדי Modalists האחדות העתיק כתב כי Modalistic Monarchians היו "תמיד ... רוב המאמינים" (טרטוליאנוס ב נגד Praxeus 3 פרק - בסוף המאה ה -2 לתוך 3rd מוקדם) במערב, ו "בטווח הרחב של נוצרים "במזרח (הפרשנות של אוריגן כדי הבשורה על פי יוחנן, ספר 1, פרק 23 - תחילת המאה rd באמצע 3). טרטוליאנוס קרתגו לא הודה רק כי האחדות Modalists היו "הרוב" בימיו (170-225 לספירה), הוא גם אישר כי היה זה "תמיד" במקרה לאחור ככל שידע ( "הם תמיד עושים את רוב המאמינים "- נגד Praxeus 3 / אדולף Harnack כתב כי" Modalistic Monarchianism "היה פעם" אומצה על ידי הרוב הגדול של כל הנוצרים "- אדולף Harnack, היסטוריה של Dogmaa, לונדון: וויליאמס אנד Norgate, 1897, III, 51-54 .). למרות שאנו נרדפים עכשיו כמיעוט, אנו עדיין מאמינים כי באותה התיאולוגיה בסיסית של "הרוב הגדול של כל הנוצרים" בשלוש מאה השנים הראשונות בתולדות הנצרות.

המאמינים האחדות מאשרים כי אלוהים הוא "Monarch," יחיד "שליט" ו- "המלך" (Monarchianism) אשר הביא לידי ביטוי את עצמו (Modalism) כמו אבינו שבשמים בבריאה, בן בגאולה, ורוח הקודש כמו רוח על האב ב פעולה. לקבלת אלוהים רוח הקודש עצמו האב ירד מן השמים (לוקס 1:35; ג'ון 06:38) ואת המילה שלו נהיה בשר (ג'ון 1:14) כדי להפוך את הילד המשיח. לפיכך, חסידי האחדות מאמינים כי אחת האל אשר הוא רוח הקודש של האב גם הפך לאחד האיש הוא בן כדי "להציל את עמו מחטאיהם."

השליחים במאה הראשונה לימד שיש רק "אחד אלוהים" כמו אבינו שבשמים ( "אלוהים אחד ואבא מעל לכל" - האפסיים 4: 6) "ומגשרת בין אלוהים וגברים, האיש ישוע המשיח" (1 טים. 2: 5: "נשווע מנצרת, אדם העיד לך קדוש ברוך הוא עם יצירות ונפלאות ושלטים אדירים שאלוהים עשה דרך" מעשי 02:22 ESV). עבור אלוהים אחד גם הפך אדם אחד בגלגול דרך בתולה. לפיכך, אחת אלוהים האב "התבטאה הבשר" ו "מוצדק ברוח" (1 טים 2:. 5) כאיש ישוע המשיח כי ישו הוא שה 'שבאו להציל אותנו כאדם החי האמתי בקרב גברים (לדברי הדוד ק ברנרד, האחדות תיאולוגיה מלמדת כי אלוהים הפך אדם אמיתי בגלגול, "תפקיד התיווך של ישו אינו מעיד על זהות אלוהית נפרדת, אלא פשוט מתייחס לאנושות האמיתית, האותנטית שלו ... אף אחד אחר יכול להעפיל כמתווך למעט הקב"ה בכבודו ובעצמו בא לעולם הזה כאדם. "- סעיף המקוון של דוד ק ברנרד," ניתן לראות המתווך בין אלוהים לבין גברים "ב http://www.oocities.org/robert_upci/mediator_between_god_and_men_by_bernard. htm )

פול כתב אל הקורינתים כי "אלוהים היה במשיח ליישב את העולם לעצמו" (2 Cor. 5:19 NASB). אין נוסח הכתוב פעם קובע כי דמות מלאכית היה אי פעם במשיח ישוע (דוקטרינת אריאניות: עדי יהוה). כמו כן, אין כל טקסט של כתבי קודש אי פעם לומר כי אלוהים כביכול הבן, או אלוהים ישו היה במשיח (דוקטרינת Trinitarianism) כי אלוהים האב תמיד מדבר על בכתובים כנמצאי הבן (הדוקטרינה של אחדות Modalism: ג'ון 10:38; 14:10 "אב השומרים בי עושה עבודותיו") ולהיראות דרך הבן ( "הוא הרואה אותי רואה את זה ששלח אותי" - ג'ון 00:45; "הוא מי שראה אותי ראה את האב "- 14: 7-9). לכן ישו בן האלוהים נקרא "את דמותו של אלוהים בלתי נראה" (הקולוסים 1:15) כתמונה של האב בלתי נראה. לכן, רק את הנוף האחדות של אלוהים במשיח ישוע בהחלט מתאים כל הנתונים הכתובים.

המילים, "אלוהים האב" (1 Corinthians 8: 6), או ציון דומה כגון "אלוהים אבינו" (אל הפיליפים 1: 2; האפסיים 1: 2), ו "אלוהים ואבא" (אל האפסיים 4: 6) להופיע יותר משלושים פעמים בברית החדשה, אבל אנחנו אף פעם לא מוצאים דוגמה אחת של אלוהים כביכול הבן, או אלוהים רוח הקודש אי פעם המתרחשים בכתובים השראה, אפילו לא פעם אחת. יש סיבה מדוע אלוהים תמיד הובילו השליחים והנביאים לכתוב אלוהים האב ולא אלוהים הבן או אלוהים רוח הקודש. לקבלת אבינו שבשמים הוא "האל האמיתי היחיד" (יוחנן 17: 3), וכי אין אלוהים האמיתי של מלבדו ( "אין אלוהים לצדי" - ישעיהו 45: 5).לכן האיש ישוע המשיח הוא "התמונה של האל הבלתי נראה" (הקולוסים 1:15) כתמונת של האב בלתי נראה. לפיכך, הכתובים ללמד רק אחת אלוהי פרט כמו אבה שבשמים (תורת האחדות) שיש לו רק אחד Mind אלוהי, רצון אלוהי אחד, נשמת אלוקית אחת, רוח אלוהית אחת, ועם מודעות אלוהיות אחד ולא שלושה סטים של תודעה אלוהית, שלוש Minds האלוהי, שלוש צוואות אלוהיות, ושלוש נשמות אלוקיות (דוקטרינת השילוש).

יתר על כן, בן האלוהים הוא כי אותו אדם אלוהים שנכנס לתוך היצירה שלו כדי להפוך לגבר אמיתי עם מוח אנושי נפרד, הרי רצון אנושי ברור, נשמה אנושית מובחנת, רוח אדם מובחנת, תודעה אנושית מובחנת. זה בדיוק מה שהיינו מצפים אם אנחנו מאמינים כי רוח אלוהים ירד מן השמים ( "רוח הקודש תבוא אליך (הבתולה) ... ומסיבה זו הילד הקדוש ייקרא בן האלוהים. "- לוק 1:35 /" ירדתי מן השמים "- ג'ון 6:38) כדי להפוך לגבר אמיתי שיכול להתפלל להתפתות (" ישו הובל על ידי הרוח אל המדבר כדי להתפתות על ידי השטן " . - מתמטיקה 4: 1; עברית 04:15) כאדם אמיתי בגלגול דרך בתולה עברית (תיאולוג האחדות ג'ייסון Dulle אישר במדויק תיאולוגיה האחדות כשכתב: "אנו מאמינים כי ישו היה אלוהים מלידה שלו כי זה היה. האלוהים שהפך גבר "-. מאמר מאת ג'ייסון Dulle, האם אלוהים נהיה נבר או Indwelll גברOnenessPentecostal.com)?.

"ככה את לידתו של ישוע המשיח באה על: אמו מרי שועבדה נישואים ליוסף, אבל לפני שהם הגיעו יחד, היא נמצאה עם ילד דרך (GRK." Ek "=" מתוך ") הקדוש רוח. 19 בגלל יוסף לה בעלה, איש צדיק, לא הייתה מוכנה כדי לבייש אותה בפומבי, החליט להתגרש אותה בשקט. 20But אחרי שהוא התלבט הדברים האלה, מלאך ה 'נגלה אליו בחלום ואמר: "יוסף, בנו של דוד, אל תפחד לקחת את מרי כמו אשתך, עבור אחת הגה בה הוא מ- (GRK . "ek" = "מתוך") רוח הקודש ... "מתיו 1: 18-20 BSB

סטרונג Concordace אומר שאמצעי 'ek' "מ החוצה, החוצה מבין", "מן הפנים כלפי חוץ."

Word-מחקרים עוזר: 1537 ek (מבפנים. 1537 / ek ( "מתוך") הוא אחד הכי תחת-מתורגם (ולכן אי-מתורגם) מילות יחס היוונית - לעתים קרובות להיות מרותק משמעות "על ידי."

הגדרת קונקורדנציה ממצה NAS: "מ, מ מתוך"

מתיו 1: 5 Prep GRK: τὸν Βοὲς ἐκ τῆς Ῥαχάβ KJV: הוליד Booz של (ek = "מחוץ") Rachab; ו INT: בועז (ek = "מחוץ") רחב

מתיו 1: 5 Prep GRK: τὸν Ἰωβὴδ ἐκ τῆς Ῥούθ KJV: ויולד ועובד של (ek = "FOM מתוך") רות; ו INT: ועובד של רות

"אבל כאשר את מלוא הגיע הזמן, אלוהים שלח ושוב בנו, עשוי (ek =" מחוץ ") אישה, על פי חוק ..." הגלטיים 4: 4 KJV

שים לב כי אותה מילת היחס היוונית "ek" עבור "מתוך" הנשים (הבתול מרי) באל הגלטיים 4: 4 היא מילת היחס היוונית אותה משמש עבור הבנים עשויים נשים בטבלת היוחסין של מתיו פרק אחד.לפיכך, השימוש הנורמטיבי של "ek" עבור "מתוך" הנשים מובילות אותנו להאמין כי ישו נעשה "מתוך" הגנטיקה האנושית של מרי "מתוך" למהות האלוקית ההוויה של רוח הקודש, אשר ירדו מן השמים על הבתולה. לכן ילד ישו נעשה בבירור על ידי היוולדות "מתוך" מרי "מתוך" רוח הקודש.

"... עבור אחד הגה בה הוא מ- (. GRK" ek "=" מתוך "). רוח הקודש ..." מתיו 1: 18-20 BSB

זה באמת מדהים, שמתוך עשרים תרגומים אחת גדולים שבדקתי, לא תרגום נפרד אומר שילד ישו נולד "מתוך" או "מחוץ" רוח הקודש. זה מוביל אותי להאמין כי חכמי יוון Trinitarian שנתן לנו את הברית החדשה באנגלית היו לא נוחות עם המילים, "מתוך רוח הקודש," כי ישו Trinitarian לא יכול לבוא "מתוך רוח הקודש" בעת היותו נצחי אלוהים הבן. ולא נשמע אפילו נצחי אלוהים הבן כבר "לשכפל" או "להעתיק" מן "מהות הקיום" של האב ( "מי להיות בהירות כבודו ואת העתק מצולם של מהותו של הקיום" - עברית 1.: 3). לפיכך, ברור כי את בשורת המקור היווני מראה שהאיש ישו נולד טבעי "מתוך" המהות של רוח הקודש של הוויה "מתוך" הגנטיקה האנושית של המרים הבתול. לכן את אלוהותו של ישוע בא "מתוך" רוח הקודש (להפריך Trinitarianism בעוד המאשרת האחדות Modalism),בעוד לפחות כמה מן התכונות האדם הפיזי של ישוע בא "מתוך" מרי.

אחדות התיאולוג ג'ייסון Dulle הסביר במדויק מה אחדות התיאולוגיה מלמדת על אלוהים להיות גבר בגלגול דרך הבתולה. "אנו מאמינים כי ישו היה אלוהים מלידה שלו כי זה היה האלוהים שהפך גבר. רואה אונטולוגי מוחלט איחוד נְחִיתִי בין שני סוגי הטבע של ישו (בניגוד נסטוריאניזם הרואה בם מופרדים), אנו מאמינים כי האנושות "ישו לא הייתה יכולה הייתה קיים מלבד האב, כי זה היה האבא שתרם הקיום האנושי שלו. כשם שאנו לא יכולים להתקיים מלבד התרומה של האמא שלנו ואבא, האנושות "ישו לא הייתה יכולה להתקיים מלבד התרומה של חברות האב ומרים. במילים אחרות, אנחנו לא תופסים את זה אפילו להיות אפשרי שישוע יכול להיות אי פעם "רק גבר." איננו מייחסים אלוהות מוחלטת ישו פשוט כי אלוהים היה אותו (יוחנן 10:38; 14: 10-11; 17:21; השנייה אל הקורינתיים 5:19; אני טימותי 3:16). ישו הוא אונטולוגית אלוהי ואנושי מתפיסה שלו, ואף פעם לא יכול להיות אלא מניפסט אלוהים בבשר. מעולם לא היה זמן שבו רוח אלוהים לא הייתה במשיח, או תקופה שבה האנושות "ישו הייתה קיימת אי פעם מלבד התרומה של אלוהים." (האם אלוהים אהיה נבר או Indwell אדם? מאמר מאת ג'ייסון Dulle ב OnenessPentecostal. com)

הוראת תנ הן של האנושות המלאה אלוהותו של ישו נלמדה גם על ידי האבות פוסט האפוסטולית שמייד הצליחו השליחים במאות השנייה הראשונה והתחילה. איגנטיוס מונה לבישוף השלישי של אנטיוכיה בידי השליח יוחנן עצמו בתוך במאה הראשונה, כך שקשה לדמיין כי תורתו של איגנטיוס היה שונה מן השליח יוחנן עצמו.

איגנטיוס מאנטיוכיה כתב Polycarp 3: 2,

"חפש אותו שהוא מעל הזמן - הנצחי, הבלתי נראה, מי למעננו הפך גלוי, impassible, שהפך בכפוף סובל בגללנו ולמעננו שעבר הכל."

איגנטיוס שהוכשר על ידי השליחים המקוריים, כתב כי האלוהים שהפך "גלוי" היה "בלתי נראה" ראשון לפני לידתו. Trinitarians לעתים קרובות מאשר כי הבן היה נראה כמו אחד המלאכים של יהוה (Christophanies) בכתבים העברים, ואילו האבא היה בלתי נראה. אבל לפי איגנטיוס ועד הנוצריות הקדום, את האל הבלתי נראה רק לימים בן הגלוי שהיה "כפוף סובל בגללנו." לפיכך, איגנטיוס אשר למד בהנחיית השליח יוחנן עצמו הפריך את דוקטרינת Trinitarian האחרונה.

לא סופר נוצרי אחד מוקדם אי פעם דברו על בן נצחי נצחי לכאורה עד הסטוריון הכנסייה לספירה שלישי במאות יוהנס Quasten הודה כי הסופר הנוצרי הראשון לדבר על בן נצחי נצחי היה אוריגן אלכסנדריה במאה השלישי. לדברי Quasten, הדוקטרינה של הנצחיות של הבן הייתה "מקדמה מדהימה בפיתוח התיאולוגיה הייתה השפעת מרחיקת לכת על הוראה הכנסייתי (Patrology Vol. 2, עמוד 78)."

Mathetes טען שהוא תלמידו של השליחים. בפרק י"א של Mathetes כדי Diognetus, Mathetes הציג עצמו "לאחר שהיה תלמידו של השליחים." לדברי Mathetes אלהי שהפך הבן לא היה תמיד "בשם הבן" עד "היום."

"זה הוא אשר, בהיותי בן נצחי, שנקרא היום הבן ..." (איגרת Mathetes כדי Diognetus פרק 11)

Mathetes דיבר ישו כעל "הוא" מי הוא מ- "Everlasting," אבל "הוא קרא היום הבן." על פי Mathetes, הבן לא נקרא הבן עד "היום." לפיכך, הבן הוא האיש היה מי התחלה בעוד הקיים "מ עולמים" כמו "אל גיבור" ו- "Everlasting האב" (ישעיהו 9: 6). Mathetes עוד עודדו את הנוצרים הראשונים להערכה כמו ישו "שלנו ... אבא" האיגרת שלו לפרק Diognetus תשעה: "... הערכה אליו שלנו שטיפח, אבא, מורה, יועץ, מרפא, חוכמה שלנו, אור, כבוד, תהילה, כוח, ואת חיים ... "(איגרת Mathetes כדי Diognetus פרק 99)

איגנטיוס כתב אל האפסים,

"יש רופא אחד אשר הוא ניחן הן של בשר ורוח; הן עשו [נוצרו] ולא עשו (לא נוצרו); אלוהים קיים בשר; חיים אמיתיים במותו: שניהם MARY (אדם) ושל האלוהים (אלוהי באמצעות רוח הקודש של אלוהים); הראשון passible ואז impassible, אפילו ישו אדוננו ". (אל האפסיים 7: 2, רוברטס-דונלדסון תרגום)

איגנטיוס האמין בבירור כי בן האלוהים הופק "שניהם (ek =" מתוך ") מרי ושל (ek =" מתוך ") אלוהים." כך, על פי איגנטיוס, בנו של אלוהים היה "הן עשו ( נוצר) ולא עשה (לא נוצר) "כי את הפן האנושי של הווייתו הוא הבן אשר הייתה התחלה בהולידו שלו, בעוד ההיבט האלוהי הווייתו הוא האבא שהמשיך להתקיים מחוץ הגלגול כאלוהי נבראו ללא התחלה. לכן, איגנטיוס לימד שישוע הוא נברא "אלוהים קיים בבשר." כי אלוהים כמו אלוהים "לא עשה," ואין אלוהים כמו אלוהים יש "התחלה".

Mathew 1:20 ולוק 1:35 להוכיח שהילד נולד הבן נתן בא "(מתוך) רוח הקודש" (מאט. 1:20 ). ההקשר של הפרק מתיו אחד מראה כי יוסף היה עומד לשים בצד אשתו דגלו שלו כי הוא חשב שהילד בא לעולם "מ (מתוך) גבר אחר." זו הסיבה המלאך נראה אל יוסף בחלום כדי להודיע לו כי הילד לא נולד מתוך גבר אחר, אבל " . oUTT של רוח הקודש "לכן האיש ישו קיבל האלוהות שלו" מתוך רוח הקודש "של האל האמיתי היחיד האב עצמו כי העברים 1: 3 מודיע לנו שהוא שוחזר כעותק המוטבע (Charakter ב עברית. 1: 3 פשוטו כמשמעו עותק טבוע) של חומר האב של הקיום (לבן דמותו ב עברית 1: 3)כאדם שלם לגמרי ( "הוא היה צריך להתבצע כמוהם, אנושי לגמרי בכל דרך" - עברית.. 2 : 17 ניב) באמצעות בגלגול דרך הבתולה.

עם זאת, רוח הקודש של אלוהים היה צריך סיפקו הכרומוזומים זכר בנס בגלגול להציג את ישוע בן זכר או שהוא היה להיוולד אישה. לכן, איננו יכולים לומר כי האנושות של ישו רק יצא מרי ואת אלוהותו של ישו רק יצא של רוח הקודש. כאחדות תאולוג ג'ייסון Dulle ציין, "אלוהים גם היה בכך שתרמנו האנושות של ישוע באה לידי ביטוי שאם מרי לבד היה מוסיף אלמנט אנושי לקיומה של ישו, ישוע יכול היה להיות רק נקבה. כל הביצה של מרי יכולה הציעה היו הכרומוזומים X. הכרומוזומים X לייצר נקבות. זה לוקח את הנוכחות של כרומוזומי Y כדי להוליד ילד זכר. יש רק גברים כרומוזום Y זה. ללא תרומה של ישו כרומוזום Y זה לא יכול היה להיוולד גבר אנושי. מאיפה ההשפעה הגנטית זה בא אז? התשובה היחידה יכולה להיות שזה סופק על ידי רוח הקודש בתפיסה. כי אלוהים תרם אלמנט הכרחי לקיום האנושי של ישו, יש צורך להודות שישו קבלו חלק האנושיות שלו מן האב. אלוהים לא למקם האלוהות שלו בתוך גוף האדם עשוי מרי, או להחדיר הרוח שלו לתוך גוף האדם, אבל אלוהים באמת הוליד בן. לכן ישו, המכונה בפי התושבים כמו בנו היחיד של אלוהים "(האם אלוהים נהיה נבר או Indwell אדם? מאמר מאת ג'ייסון Dulle ב OnenessPentecostal.com).

עברי 1: 3 KJV אומרים, "הוא בוהק של הכבוד ואת התמונה המפורשת (charakter) של האדם שלו (לבן דמותו)."

ההקשר של עברי 1: 1-5 ( "אני אהיה לו לאב והוא יהיה לי בן") מוכיח כי בנו של אלוהים הוא האיש אשר הייתה בתחילה שלו בהולידו שלו. על המילים, "אני אהיה לו לאב והוא יהיה לי בן" עברי 1: 5 להוכיח כי האב לא היה תמיד אבא אל הבן, ולא היה הבן תמיד בן לאביו. לפיכך, האיש ישו "זכה" בבירור "חיים בעצמו" (יוחנן 05:26 - "הוא העניק הבן לקיים חיים בעצמו") על ידי כך לשכפל מן מהות האב של להיות להיות מלא להשלים אדם. האיש ישוע המשיח הוא אפוא את רמת הבהירות של התהילה של אבא ואת "התמונה מפורשת" של אדם האב כאדם אנושי שלם לגמרי. זה בדיוק מה שהיינו מצפה אם אנחנו מאמינים כי האל האחד גם הפך לאדם בתוך הבתולה העברית.

כתבי הודיעו לנו כי "אלוהים בא לידי ביטוי בבשר, מוצדק ברוח" (1 טים 3:16.) כי "רוח הקודש" של אלוהים (לוקס 1:35) "ירד מן השמים" (יוחנן 6: 38) להיות "אנושי לגמרי בכל דרך" (Heb. 2:17 ניב). עבור ישוע עברית פירושו "יהוה הוא הישועה" כמו "עמנואל" שלנו (מתי 01:23) בגלל זהותו האמיתית היא "אלוהים איתנו" שלנו כאדם אצל הגברים.

לדברי קונקורדנציה הממצה של סטרונג, ההגדרה הקצרה charaktér: (Khar-ak-טרה ") הוא" העתק מדויק. "רפרודוקציה משהו שהועתק מקורי. יוונית הלקסיקון של התייר אומר כי "charakter" χαρακτήρ פירושו "הסימן (דמות או אותיות) עטר את אותו מכשיר או מחושל על זה; ומכאן, באופן אוניוורסלי, "סימן או דמות בערה (ויקרא 13:28) או נדרס, רושם; הביטוי המדויק (בתמונה) של כל אדם או דבר, דמיון מסומן, שכפול מדויק לכל דבר" (פקסימיליה והשווה ): מ זהה charax; חמור (הכלי או האדם), כלומר (במשתמע) חריטה ( "אופי"), הדמות חותמת, כלומר העתק מדויק או (בהשאלה) ייצוג -. תמונה אקספרס "

פרופ 'בארי סמית האטלנטי המטביל אוניברסיטת כתב בפרשנות שלו על מכתב אל העברים 1: 3,

"המילה היוונית (Charakter) יכולה להצביע על כך החותם המילולי של משהו, כי אשר תואם את למות. Relatedly, היא יכולה להסתמך על משהו כמו עותק של המקור. זה אושר על ידי כתובת על פסל של אנטיוכוס הראשון, מלך Commagene וזו לשונה: "התמונה המדויקת של הטופס שלי '" (charaktêra morphês אמת) (Dittenberger, או 383, 60.).

כאן אנו יכולים לראות כי היוונים הקדמונים לעתים קרובות השתמשו במילה "charakter" כמו "דימוי מדויק" כפסל של בן אדם אחד. זה אומר שישווע הוא הדמות הנראית המדויקת של אדם האב בלתי נראה. לכן המילה היוונית "charakter" המשמש עברים 1: 3 מוכיחה כי תשוועו הוא "התמונה של האל הבלתי נראה" (הקולוסים 1:15) כתמונה המדויקת של אדם האב בלתי נראה כאדם אנושי גלוי. לפיכך, העברים 1: 3 מוכיחים כי בנו של אלוהים הוא "הבהירות של כבודו (האב של) ואת התמונה המפורשת של האדם שלו (אדם האב)" כאדם אנושי אמיתי שיכול לסבול, להתפלל, ולמות עבור חטאינו.

"בהירות (ביוונית = apaugasma)" על פי תאייר, שמשמעות שמו היא "הבהירות שקפה" של תהילת האב בהקשר של עברית. 1: 3 כי בנו של אלוהים היא הדמות של האל הבלתי נראה כמו דמותו של אב בלתי נראה איתנו כמו גבר אמיתי. כי אם בן האלוהים הוא אלוהים לכאורה coequally ברור האדם בן, ואז הוא יצטרך בהירות שלו coequally ברור ותהילה ולא רק המשקף את בהירות התהילה של האדם האלוהי של אב כאדם אנושי. לכן, הבן של אלוהים לא יכול להיות אחר coequally ברור אלוהים אדם כמו Trinitarians מניח, כי הוא עמנואל, "אלוהים איתנו" כאדם שלם לגמרי ( "אדם מלא בכל דרך" עברי. 02:17 ניב). לפיכך, יש לנו רק אחד אלוהות מיהו אלוהים האב ורק תמונה אחת של שאב בלתי נראה שגם הפך אדם אמיתי (בן האלוהים) דרך הבתולה העברית כדי להושיע את עימו מחטאיהם(מתי 01:18 -23; ישעיהו 43:10 -11).

זה בדיוק מה שרוצה הרוב המוחלט של הנוצרים הראשונים למד בתוך כמה מאות השנים הראשונות של העידן הנוצרי לפני דוקטרינת השילוש פותחה. Hermas של רומא היה בן זמנו של השליח במאה הראשונה פול (אל הרומיים 16:14 מזכיר Hermas ברומא; Hermas חזון 3: 5 אומר שחלק "השליחים ... עדיין איתנו" כאשר Hermas כתב הרועה) ושל הראשון המאה הרומית הבישוף קלמנט (Hermas חזון 2: 4 מתעד את דברי מלאך אומר Hermas, "אתה תכתוב ולכן שני ספרים, ואתה תשלח את האחד קלמנט ושני Grapte וקלמנט ישלח שלו למדינות זרות. עבור רשות הוענק לו לעשות זאת. "). הרועה של Hermas הייתה נחשבת הכתוב על ידי רוב הנוצרים המוקדמים אך נדחתה על ידי מועצות הכנסייה הקתולית האחרונות של היפו, קרתגו.

לדברי Hermas והנוצרים הרומים המוקדמים, ישו הוא רוח הקודש לידי ביטוי בבשר ולא אלוהים כביכול הבן בבשר.

"רוח הקודש שכבר היתה קיימת אשר ברא את כל הדברים אלוהים עשה לשכון גוף של בשר שנבחר על ידי עצמו." (רועה Hermas, משל 5: 6)

משל 5: 6 ברור מדבר על רוח הקודש שכבר היתה קיימת להיות רוח אשר מגלם את עצמו בגוף של ישו (מתי 01:20; לוק 1:35).

Hermas עוד כתב כי "רוח הקודש ... הוא בן האלוהים."

"... רוח הקודש כי דיבר איתך בצורה של הכנסייה הראה לך, לרוח כי הוא בן האלוהים." (רועה Hermas, דמיות 9: 1)

תיאולוגית Trinitarian מלמדת כי "הבן אינו רוח הקודש" ו "רוח הקודש אינה הבן." עם זאת, עד הנוצרי הקדום ביותר ברומא למד כי "רוח הקודש ... הוא בנו של אלוהים." פול למד את אותו הדבר כאשר הוא כתב, "אנחנו מטיפים לא עצמנו אבל ישוע המשיח ה '(2 Cor 4:. 5)" בהקשר לומר, "ה' הוא רוח" 2 Corinthians 03:17. מאז "ישו" הוא האדון, הוא חייב להיות התגלמות הרוח האלוהית כמו גבר אמיתי.

איגנטיוס מונה לבישוף השלישי של אנטיוכיה בידי השליח יוחנן עצמו בתוך המאה הראשונה. איגנטיוס בעקבות ההוראה התיאולוגית של השליח יוחנן ידי כתיבת,

"אלוהים בכבודו ובעצמו להיות קרם עור וגידים האדם לחידוש חיי נצח. ועכשיו לקח התחלה אשר הוכן על ידי אלוהים "(אל האפסיים 19: 3, רוברטס-דונלדסון תרגום) הודעה כי איגנטיוס לימד כי"..אלוהים בכבודו ובעצמו "היה" קרם עור וגידים האדם "(1 טים 3:16 אומר "אלוהים בא לידי ביטוי בבשר, מוצדק הרוח ...") וכי הבן הוא האיש "לקח התחלה" לאחר "שהוכן על ידי אלוהים" בתכנית הידועה מראש שלו "מן היסוד של העולם" (1 פיטר 01:20: אב 13: 8).

ההתנצלות של אריסטידס של אתונה מתוארכת 125 לספירה (רק כ -25 שנה לאחר מותו של ג'ון השליח). על פי הנוצרים במאה שניות מוקדם, "אלוהים ירד מן השמים, ומן בתולה עברית להניח ובגדים עצמו עם בשר; ואת הבן של אלוהים גר בתו של איש. "אחרי" אלוהים ירד מן השמים "(אמר ישוע," ירדתי מן השמים "ביוחנן 06:38), זה היה אז כי" בנו של אלוהים גר בתו של איש. "שים לב בן האלוהים לא מוזכר כחיים עד התעברות הבתולה (ג'ון 05:26 "הבן הוענק חיים בעצמו"). (ההתנצלות של אריסטידס של אתונה, סעיף 2, AD 125)

אפילו כתבי הקודש בתנ"ך להודיע לנו שישוע הוא יהוה אלוהים האב עם בנו אדם אמיתי בשר ודם. אלוהים האב הוא בבירור הדובר בישעיהו 43:10 -11 שבה האב אומר, "אתם עדים שלי, מצהיר יהוה, ואת עבדי מי בחרתי, כי אתה ודאי יודע ותאמין לי, ואת מבינה שאני HE (ג'ון 8:24; 1 יוחנן 5:20 ).. לפני Mee אין אלוהים נוצר, לא תהיה שם להיות אחריי אני, אפילו אני יהוה ולצדי ואין מושיע ".

אלוהים האב אמר בבירור, "ואת העבדים מי בחר." אנו יודעים כי האב הוא הדובר בהקשר של ישעיהו 43: 10-11 וכי הבן הוא המשרת הנבחר של האבא של מי אלוהים האב דבר על אודות. אותו אבא אמר, "כי אתה ודאי יודע ותאמין לי, ולהבין כי אני הוא." אלוהים האב אמר בבירור, "אני הוא" ו "לצידי ואין מושיע" בהקשר של התמודדות עם שלו "נבחר מְשָׁרֵת." לכן ישוע משיחנו חייב להיות את זהותו האמיתית של אלוהים האב כמו זה נהדר "אני קיים" "אני הוא" של הכתובים עברית.

אשווע דבר בבירור של אבא כשאמר, "אם אתה לא מאמין כי אני הוא, תמות חטאיך" (יוחנן 8:24 ) כי ג'ון 8:27 קובע כי הפרושים "לא הבינו שהוא היה מדבר איתם על האבא. " לכן, אנו יכולים לראות בבירור כי ישו דיבר על אבא כשאמר, "אם אתה לא מאמין כי אני הוא, תמותו חטאיך." מי להאמין שישוע הוא אלוהים האב שבאו להציל אותנו כאדם לא יכול להסביר מדוע אלוהים האב אמר, "לצידי ואין מושיע," התייחסות האב עצמו.

יתר על כן, על פי תהילים 110: 1, "יהוה אמר ללורד שלי (אדון = a" אדון האנושי "), לשבת לימיני ..." כך אנו יודעים כי ישו משיחנו הוא היחיד המדוברת של בכתובים אשר עלה אל יד ימין אנתרופומורפי של האב בלתי נראה. לפיכך, רק ישו יכול להיות מדובר של כעל "ליד" יהוה אלוהים האב עצמו. עם זאת, אלוהים האב אמר בבירור, "לצידי ואין מושיע." ושוב, אלוהים אבינו אמר ישעיהו 45: 5, "חוץ ממני אין אלוהים" (ישעיהו 45: 5-6, "אני יהוה (יהוה), ויש זה לא אַחֵר; חוץ מזה לי יש זה לא אלוהים. אני לשנס אותך, אך אתה לא ידוע לִי; כי אנשים לדעת מהזריחה להגדרה השמש כי אין אחד חוץ מזה לִי. אני יהוה (יהוה), ויש אין הואאחר ... "). לפיכך, לא יצירת מלאכית או אדם יכול להיות אמר להיות אלוהים אוניברסלי או גואל אוניברסלי לצדו של יהוה אלוהים האב עצמו. לכן, זיהוי האדון ישוע המשיח המושיע שלנו כמו האב עצמו שבאו להציל אותנו כאדם ( טיטוס 2:13 , "מחפש את התקווה מבורכת הופעת לתפארת האל הגדול שלנו המושיע, ישוע המשיח"; Matthew 1:21 , "She will bear a Son; and you shall call His name Jesus, for He will save His people from their sins") .

על מנת להתמודד עם הראיות הברורות שישוועו היא האלוהות של בהתגלמותו האב כאיש, כמה Trinitarians טען כי ישעיהו 43: 10-11 הוא פונה "יעקב" או "ישראל" העם הנבחר של אלוהים כעד אל ולא ישו המשיח עצמו. עם זאת, ב 22 דקות לתוך וידאו YouTube תחת הכותרת "טריניטי Forgotten" (https://youtu.be/_ecgkxevoYI), ומסביר Trinitarian ד"ר ג'יימס וייט ציטט ישעיהו 43: 10-11 להראות כי ישוע המשיח הוא יהוה. ד"ר וייט אפילו אמר כי עדי יהוה שמם ניתן להם את הקטע הזה. בסרטון, ג'יימס הלבן אמר כי הטקסט היווני ביוחנן 13:199 משתמשת באותן מילים ביוונית ישו אומר, "אני הוא" כמו תרגום השבעים היווני בישעיהו 43:10. ג'ון 13:19 אומר, "מעכשיו אני אומר לך לפני זה בא לעבור, כך שכאשר זה קורה, אתה יכול להאמין כי אני הוא." ישוע גם אמר באותו ביוחנן 8:24, "אם אתה לא מאמין כי אני הוא, תמות חטאיך. "

התרגום היה זו חשיפת המאה ראשונה של כתבי הקודש העברים שכתבו יהודים. התרגום אומר כי ישעיהו 43:10 מתייחס המשיח, "התרגום נכתב:" ואת עבדי המשיח, שאצלם אני מרוצה ... '' פירוש הדוכן מאשר שהמשיח הוא המשרת נבחר המיועד בישעיהו 43: 10. "מיועד" משרתם "יכול להיות רק את עובד אחד ישעיהו 42: 1-7 . (המשיח), מאז נאמן בישראל הוא כבר בין העדים"

ישנן נבואות רבות בתנ"ך עברית שבו הקב"ה בכבודו ובעצמו אמר כי בכל פעם בעתיד בהיסטוריה האנושית, הוא היה יושב על כסאו לשכון בין בני ישראל לפסוק ואת שלטונו על פני האדמה לנצח. עם זאת בכתובים השראה מזהה כי כס המלכות כמו כסא דוד אשר יהיה תפוס על ידי אלוהים tabernacling בקרב גברים ( "משכן אלוהים הוא בקרב גברים" Rev. 21: 3) כמו שה האלוהים הוא ישו המשיח (להלן: " כסא ה 'ו הגדי יהיה בעיר ומשרתיו יכהנו אותו "כומר 22: 3) . יהוה אלוהים אמר בבירור יחזקאל כי הוא היה למקם את כפות הרגליים שלו בקרב בני ישראל לנצח על כסא דוד אשר אלוהים קורא, "כס שלי."

יחזקאל 43: 6 (NASB) "ואז שמעתי אחד מדבר אלי מהבית, ואילו גבר עמד לצידי. 7 הוא אמר לי, "בן של אדם, זה המקום של הכס שלי והמקום של סוליות הרגליים שלי, איפה ושכנתי בקרב בניישראל לנצח. והיה בית ישראל לא שוב לטמא קדשים שם, לא הוא ולא מלכיהם, על ידי הזנות שלהם ועל ידי הגופות של מלכיהם כשהם מתים, 8byy הגדרת הסף שלהם על ידי הסף שלי ופוסט דלתם ליד המשקוף שלי, כשרק הקיר ביני לבינם. וגם יש להם טימאו שם קדשי ידי התועבות שלהם בו הם התחייבו. אז יש לי אותם בכעס שלי . ... "

הפרשנות של בנסון מסבירה כראוי כי יחזקאל 43 יתגשם ידי בדירה המשיחה בקרב האנשים של אלוהים לנצח.

"איפה ושכנתי בתוך בני ישראל לעד - הוא מרמז על הבטחה לשעבר עשה עם ביחס המשכן ובית המקדש, (ראה תהילים 68:16 ; תהילים 132: 14 ,) ... והתכוון להיות בהחלט מלא פנימה על ידי משיח, שאצלם כל ההבטחות של התנ"ך הן להיות ההישג הסופי שלהם. "

התגלות 21: 2-3 (NASB), "וראיתי את עיר הקודש, ירושלים החדשה, יורדת מן השמים מאלוהים, מוכן ככלה מקושטת לבעלה. ושמעתי בקול רם מן הכס, לאמר "הנה, המשכן של אלוהים הוא בקרב גברים, והוא ושכן בתוכם , והם יהיו עימו, ואת אלוהים עצמו יהיה ביניהם ..."

כאן אנו יכולים לראות כי המשיח ימלא יחזקאל פרק ארבעים שלושה משום הקב"ה בכבודו ובעצמו יבוא לשבת על כסא ומקום רגליו בקרב בני ישראל לנצח כמו אלוהים בהתגלמותו של האדון ישוע המשיח. התגלות 21: 3 קובע בבירור כי "אלוהים בכבודו ובעצמו יהיה ביניהם" כי ישוע הוא "התמונה של האל הבלתי נראה (אל"מ 1:15) " עצמו כאילו ישו הוא לא אלוהים בהתגלמותו "משכן אלוהים בקרב גברים." כגבר, אז איך זה יחזקאל כתב כי יהוה אלוהים הוא מי שיעמיד כס ורגליו בקרב בני ישראל לנצח בעוד הכתובים אחרים להוכיח שישו הוא מי יתפוס כס כי במו רגליו מגורים בין ישראל לנצח (ישעיהו 9: 7; לוק 1:32) ? לפיכך, ישוע המשיח חייב להיות "משכן אלוהים עם גברים."

דברי הימים 1 29:23 קורא בצדק כסא דוד "כסא יהוה" והתגלות 22: 3 קורא בצדק כסא דוד "כסא ה 'של השה" כי ישוע הוא שה האלוהים הנושא יישב על כסא אלוהים (אל העבריים 1: 8 שיחות ישו אלוהים, "הו אלוהים הכס שלך") . לכן, ישוע המשיח ישכון בין ישראל האמיתית של אלוהים (אל הגלטיים 6:16 אומר כי "ישראל של אלוהים" מורכב הן של יהודים וגויים) לעד ירושלים החדשה כי יירד מן השמים.

לוק 1: 31-33 - "הנה, שתיכנס להריון וללדת בן, ואתה תיתן לו את השם ישו. הוא יהיה גדול ו ייקרא הבן של מרבית גבוהה. לורד אלוהים ייתן לו כסא של שלו אביו דוד, והוא ימלוך על בית יעקב לנצח . מלכותו לעולם לא תסתיים! "

לא יכול להיות ספק כי בנו של אלוהים הוא האיש אשר יישב על כסא דוד בכינויו "מלך על כל הארץ (תהילים 47: 1" ה 'הוא מלך על כל הארץ "; זכריה 14: 9) " ו כי הוא ימלוך כמו "מלך המלכים אדון האדונים(התגלות 19:16) " "לנצח." יהוה אלוהים אמר בבירור יחזקאל כי הוא היה למקם את כפות הרגליים שלו בקרב בני ישראל לנצח על כסא דוד אשר אלוהים קורא, "כס שלי."

יחזקאל 43: 6-7 (NASB) "ואז שמעתי אחד מדבר אלי מהבית, ואילו גבר עמד לצידי. הוא אמר לי, "בן של אדם, זה המקום של הכס שלי והמקום של סוליות הרגליים שלי, איפה ושכנתי בקרב בניישראל לנצח. "

כאשר אנו משווים בכתובים עם הכתוב, אנו מוצאים כי ישו יישב על כסא דוד אשר אלוהים קורא, "כסאי" "והמקום של כפות הרגליים שלי, איפה ושכנתי בתוך בני ישראל לנצח נצחים." איך בדיוק אלוהים יציב הכס ורגליו בקרב בני ישראל לנצח? התשובה המקראית היחידה היא באמצעות הדימוי היחיד של האל הבלתי נראה שאנחנו לא יראה (הקולוסים 1:15; בשורת יוחנן 14: 7-9) , דרך האיש ישוע המשיח (התגלות 22: 3; ישעיהו 9: 7; זכריה 14 : 9; ישעיהו 45: 14-15) .

ירמיהו 23: 5-6 (KJV) "הנה ימים באים נאם ה ', כי אני יעלה אל דוד סניף צדיק, מלך ימלך ומשגשגים, יבצע שיפוט וצדק באדמה. בימיו יהודה יהיה נשמר, וישראל תשכון בשלום: וזה הוא שם לפיה הוא ייקרא, ה '(יהוה) צדק ".

יהוה ותדבר ה 'אל הנביא ירמיהו שבעתיד הנבואי הבן יגויס בתור "סניף צדיק" מתוך דוד וכי השם של הבן ייקרא יהוה צדק. "לכן הבן כבי לא היה יכול להיות בשם יהוה עד שם, שלמעשה ניתן לו בעתיד הנבואי (אמר ישוע, "אב קדוש, לשמור אותם באמצעות שם, השם שבו יש לך נתן לי " - ג'ון 17:11) .

ישעיהו 9: 6-7 (ESV) "לקבלת לנו ילד נולד, אל לנו בן ניתן ; והממשלה תהיה על כתפו, ואת שמו ייקרא נהדר יועץ, אל גיבור, Everlasting האב , נסיך השלום. גידול ממשלתו של שלום לא יהיה סוף, על הכסא דוד ועל ממלכתו, להקים אותו לקיימה עם צדק עם צדקה מעתה ואילך ואת לעד . "

שימו לב כי שמו של הבן "ייקרא" באותו שם כמו "אל גיבור" ונצחית אבא "בעתיד נבואי ולא התרחשה בכל רחבי בעבר הנצח. מאז בן האלוהים "נולד" ו "נתון," הבן של אלוהים צריך להיות "האיש ישוע המשיח (1 טים 2:. 5) " אשר "זכה" בן אדם "החיים" (יוחנן 5:26 "הוא העניק הבן לקיים חיים בעצמו ") ב הבתולה "בהתחשב שם שהוא מעל כל השמות" (פיל 2:. 9). לפיכך, האדם האנושי בשם הבן מזוהה הוא "אל הגיבור, Everlasting אבא" וכתוצאה "נסיך השלום" כי הבן הוא אלוהים מלא איתנו כאדם שלם מלא (נסיך אדם).

הראיות המקראיות והסטוריות של עד הנוצריות הקדום של אבות שליחי המאה השנייה הראשונים ובתחילה מעיד כי אלוהים נעשה אדם בגלגול דרך הבתולה העברית כבן חיים ( " אלוהים ירד מן השמים , ומן בתולה עברית להניח ובגדים עצמו עם בשר ; ואת הבן של אלוהים גר ב בת של האדם "- ההתנצלות של אריסטידס של אתונה, סעיף 2, AD 125; " אלוהים בכבודו ובעצמו להיות קרם עור וגידים האדם לחידוש חיי נצח "האפסיים 19: 3) . מאז אלוהים נכנס לתוך היצירה שלו "ליטול בשר ודם" (Heb. 2:14) על ידי הפיכתו "אנושי לגמרי מכל הבחינות (עברית. 2:17 ניב) " כמו "בן האלוהים" אשר "חי בתו של איש, "הגילוי החדש של אלוהים בבשר (1 טים 2:. 5) הוא כל כך" אנושי לגמרי " (יוחנן 5:26) כי בן כבנו חייב שיהיה לו ברורים" חיים בעצמו (ג'ון 5: 26) "והוא שונה מאלוהים כמו האב" חיים בעצמו " (יוחנן 5:26). זה מסביר מדוע ישו כאדם חי האמתי בקרב גברים היה מסוגל להתפלל להתפתות. למה זה, אלוהים כפי שאלוהים הוא האב בלתי נראה שאינם יכולים להתפלל או להתפתות, תוך "אלוהים איתנו" כאדם אמיתי יוכל להתפלל להתפתות כי אלוהים בכל מקום עצמו גם הפך לאדם כדי "להציל את עמו מחטאיהם (מתי 1: 18-23) ".

לדברי הנביא ישעיהו, היה זה אלוהים שבא למטה כדי להושיע את עמו כמשיח.

ישעיהו 35: 4 (KJV) "תגיד להם כי הם של לב חרד, להיות חזקה, לא פחד: והנה, אלוהים שלך יגיע עם נקמה, אפילו אלוהים עם תגמול; הוא יבוא להציל אותך. "

"? שיבוא ויציל אותך" מי עשה את הנביא ישעיהו להכריז היה ישעיהו הכריז, "אלוהים שלך יגיע ... אפילו אלוהים עם תגמול; הוא יבוא להציל אותך. "לפיכך, ישוע משיחנו אלוהינו שבאו להציל אותנו בבשר ידי הפיכתו" אנושי לגמרי מכל הבחינות (עברית. 2:17) "על מנת" להושיע את עמו מחטאיהם (מתי 1: 18-23) ".

ישעיהו 45: 14-15 (ESV) "כה אמר ה ': העושר של מצרים סחורת כוש, ואת Sabeans, גברים בעלי שיעור קומה, יבואו על השם ולהיות שלך; והמה אחריך; והמה לבוא בשלשלאות להשתחוות לך . הם יטענו איתך, אומרים: ' אין ספק שאלוהים הוא בך, ואין אחרים , (יש) אין אלוהים מלבדו . "" באמת, אתה אלוהים מסתיר עצמו, אלהי ישראל, המושיע . "

ההקשר של פרק ישעיהו ארבעים וחמש הוא פונה אל תושבי שלטונו המילניום של הרכנת המשיח לפני ישו אומרים, "אלוהים הוא בך, אין אחרים, (יש) אין אלוהים מלבדו" (פונה אלוהים המשיח) . ואז ישעיהו כתב על ידי השראה, "באמת אתה אלוהים מסתיר עצמו, אלהי ישראל, המושיע." הדרך היחידה כראוי פרשן הקטע הזה לדעת שהמשיח הוא שפונה כאלוהים המושיע שסתירה האמיתית שלו זהות כשאלוהים הפך לאיש ישוע המשיח על ידי רוח הקודש עצמו שלו אשר ירד מן השמים כדי לרדת על הבתולה עברית (לוקס 1:35; ג'ון 6:38) .

תהילים 118: 14-23 (KJV) ניבא כי יהוה יהיה גאולתנו כמשיח.

14 יהוה (יהוה) הוא כוח השיר שלי, הוא להיות ישועתי .

15 קולו של שמחה וגאולה הוא ב הסוכות של צדיקים: יד ימין של יהוה doeth בגבורה (ישוע הוא "הזרוע של יהוה" גילה - ישעיהו 53: 1; ג'ון 12:38 ) .

16 יד ימין של יהוה הוא מרומם (ישו) : יד ימין של יהוה doeth בגבורה.

17 לא אמות, אבל לחיות, ולהכריז העבודות של יהוה.

18 יהוה נוזף לי כואב: אבל הוא לא יהוה ניתן מעליי עד מוות.

19 פתחי לי שערי צדק: אני אכנס אותם, ואת אודה יהוה:

20 זה השער של יהוה, שלתוכו צדיקים יבואו (ישוע הוא השער או הדלת אל האב - יוחנן 10: 9) .

21 אודה לך: יען אשר שמע אותי, אמנות להיות ישועתי (ההקשר מוכיח יהוה הוא אחד שהפך ישועת דוד) .

22 האבן אשר בוני סירב הוא להיות ראש אבן הפינה.

23 זהו יהוה עושה; זה הוא נפלא בעינינו.

ישוע ציטט את עצמו כאשר הוא ציטט תהילים 118 כי יהוה אלוהים הפך ישועתנו על ידי הפיכתו לילד שנולד ובנו נתון כדי להציל אותנו מחטאינו.

"ישו ויאמרו אליהם, האם לא אתם לקרוא בכתבי הקודש, האבן אשר מאסו הבונים, אותו הוא להיות ראש הפינה: זהו מעשה ידיה של הלורד, וזה נפלא בעינינו?" מתיו 21:42 (KJV)

12 זכריה: 9-10 (NASB) "ובכל יום שאני אקבע על להשמיד את כל העמים שמגיעים נגד ירושלים . אשפוך על הבית של דוד ועל יושבי ירושלים, הרוח של חסד ושל תחינה, כך שהם ייראו על Me מי דקרו; והם יתאבלו בשבילו, כאחד מבכה עבור רק בנו, והם יבכו מרה על אותו כמו המר בכי מעל . בכור "

מי עשה הנביא זכריה לזהות כמי "אשר דקרו?" ההקשר של הפרק זכריה עשר מוכיח כי יהוה אלוהים הוא הדובר שאומר, "הם ייראו אותי אשר דקרו." מי אם לא ישו היה מְנוּקָב?

14 זכריה: 9 (NASB) "וה '(יהוה) יהיה מלך על כל הארץ:. ביום ההוא תהיה שם להיות אחד יהוה (יהוה), ושמו אחד"

ההקשר של פרק זכריה ארבעה עשר הוא פונה המשיח כמלך על כל הארץ. עם זאת זכריה מזהה את המשיח כפי יהוה מי יהיה רק ​​אלוהים כי תושבי כדור הארץ יראו כתמונה רק של האל הבלתי נראה, ישו. אין נביא עברי או שליח לא אמר שום דבר על יותר מאחד יהוה אלוהים אדם או יותר מאחד שם אלוהי כי ישו ניתן בצדק את השם של האב אשר חושף את זהותו האמיתית.

למה הבן יינתן שם האב - (ה 'הצילה Jer 23: 6; ג'ון. 17:11 :; הפיליפים 2 9) ואת סמכותו של האב כדי לרשת את כל הדברים (מתי 28:18 ; עברית 1: 4; ג'ון. 5:23 ) אם הוא לא כי יהוה שבאו להציל אותנו כאדם אמיתי (תהילים 118: 14; ישעיהו 35: 4; עברית. 2:14 -17) ? לקבלת כתבי להוכיח שאלוהים לא ייתן כבודו למישהו שאינו בשליטה חשף ( "אני לא אתן תהילתי למשנהו" ישעיהו 42: 8; 53: 1; 52:10 ; 59:16 ) . ולא יכול להיות כל אחד כמו אלוהים להיות בכל מקום (ישו "עלה הרבה מעל כל השמים שהוא עלול למלא את כל דברים" אפסי 4:10) לשמוע ולענות תפילות ( "אם אתה שואל דבר בשמי, אני אעשה זה "ג'ון 14:14) כי אלוהים בכבודו ובעצמו אמר," אני ה 'ואין אף אחד אחר. אני ה 'ואין אף אחד כמוני (ישעיהו 46: 9) . "כי לא ייתכן שישו להיות כמו אלוהים להיות בכל מקום לשמוע ולענות תפילות מבלי שזהות אלוהית אשר רוח קודש עצמו ירד מן השמים (לוקס 1:35; ג'ון 638) להפוך חיים בן אנוש (עברית 1:. 3; ג'ון 5:26) .

אלוהים האב אמר בבירור ישעיהו 42: 8, "I AM יהוה זה השם שלי, ואת כבודי האם אני לא נותן למשנהו." אם Yahshua (כלומר "יהוה חוסך" ב עברית) אינו "אל גיבור" ו "אבא Everlasting" (ישעיהו 9: 6) איתנו כילד נכון נולד הבן נתון, איך יכול ישעיהו 42: 8 להיות אמיתי לאור מה Yahshua אמר ביוחנן 5:23 , "... כי כל יכול לכבד את הבן כפי שהם מכבדים את האב? אם ישו היה רק איש (Socinianism), או יצירה מלאכית איתנו כמו גבר אמיתי (אריאניות) , איך מתפללים האמיתי של האב לכבד אדם גרידא או יצירת מלאכית "בדיוק כפי שהם מכבדים את האב?" אם ישו הוא לא גדול: "אני הנני" של יציאת מצרים 03:14 (ג'ון 8:24 ; 58) איתנו גבר אמיתי דרך בתולה, איך אנחנו יכולים לכבד את הבן בדיוק כפי שאנו מכבדים את אבא מבלי להפר ישעיהו 42: 8 ( "תהילה שלי לא אני נותן למשנהו") ?

ישו אמר במפורש כי הוא האבא לבד מבקש מתפללים נכון לעבוד אותו ברוח ובאמת (יוחנן 4:23 -24) . לכן ישו תמיד הודה כי האלוהות בו הוא תמיד האב ולעולם לא אלוהים ברור הבן (יוחנן 44 -45; ג'ון 14: 7-10, 24) . השקפת Trinitarian אין לטעות מאוד כי הם חושבים שאין בדוחות אדם פוסט incarnational "האיש ישווע המשיח (1 טים 2:. 5) " להוכיח כי בנו של אלוהים הוא אלוהים coequally ברור, נצחי אדם הבן. אך כיצד יכול coequal ו coeternal (נצחי) אלוהים האדם הבן לא יודע באיזה יום ובאיזו שעה של הקרובים השנייה שלו, "אבל אבא לבד" (מארק 13:32 ) ? כאן אנו יכולים לראות כי קיימת הבחנה ברורה בין האב (אלוהים כמו אלוהים היודע כל הדברים), הבן (אלוהים איתנו כאדם שלא ידע את כל הדברים).

כתבי בפרוש למד כי בנו של אלוהים הוא האיש אשר הייתה התחלה בהולידו שלו (עברית 1:. 5; תהילים 2:. 7; ג'ון 5:26; גל 4: 4; מעשי השליחים 2:36 ) . לוק 01:35 מאשר בבירור כי הבן נקרא הבן בגלל התפיסה שלו הבתולה. המלאך ענה הבתולה, "רוח הקודש תבוא אליך ואת הכוח של מרבית גבוהה יאפילו לך. לכך סיבה, הילד הקדוש אשר ייוולד מכם ייקרא בן האלוהים." מאיזו סיבה הוא הבן התקשר הלבן מלכתחילה? לוק 1:35 נותן לנו את התשובה המקראית רק: "... לכך סיבה, הילד הקדוש אשר ייוולד מכם ייקרא בן האלוהים." אם הבן נקרא הבן כי הוא תמיד היה קיים כ"עם timelessly coequall אלוהים הבן, מדוע זה בכתובי השראה רק מספרים לנו כי הבן נקרא בנו של אלוהים בגלל ולידתה הבתולה שלו?

אלוהים האב אמר בבירור, "אני אהיה לו אבא, והוא יהיה לי בן" (עברית 1: 5. / 2 סמואל 7:14 ) . המילים "תהיינה" להוכיח כי הבן לא היה בן חיים עד שהבן נולד בתוך הבתולה. ג'ון 5:26 אומר, "כי בעוד אבא יש חיים בעצמו, אז גם הוא העניק הבן לקיים חיים בעצמו." בן לכאורה coequal ו coeternal לא ניתן היה "כמובן מאליו" a "חיים בעצמו" (על ידי האב), בעת היותו coequal נצחיות! לכן, את הנוף התנ"כי רק נכון, שומר על האל האמיתי של ישו תוך הבאת הרמוניה כל הנתונים המקראיים היא תיאולוגית אחדות (הידוע גם בשם "Modalistic Monarchianism" אשר נערך על ידי הרוב הנוצרי בתוך המאות הראשונות של העידן הנוצרי - ראה הפרשנות של נגד לפרקסיאס 3 של טרטוליאנוס ו אוריגן של ג'ון, ספר 01:23) .

המילה היוונית "CHARAKTER" עברי 1: 3 מודיעה לנו כי חומר האב של קיום (לבן דמותו) היה "לשכפל", "טבוע" או "להעתיק" (Charakter) כאדם שלם לגמרי בתוך הבתולה. לפיכך, Trinitarians לא יכול להסביר איך האב לשכפל עצמו כעותק מוטבע אך יאמין בתוך בן נצחי. גם יכול Trinitarians להסביר כיצד בנו של אלוהים היה יכול לבוא "מתוך" החומר של רוח הקודש ההוויה שירדו מן השמים(לוקס 1:35) כדי ליצור את הילד המשיח בעוד להאמין בן נצחי לכאורה.

אם אנחנו רוצים "בצדק לחלק את המלה אחת של אמת" (. 2 טים 2:15) , עלינו להאמין שמחבר ההשראה של עברים נצל את המילה היוונית "charakter" (עברי 1: 3) יש סיבה. ישו הוא רוח אלוהים אשר ירד מן השמים כדי להפוך לגבר בגלגול כדי להציל אנשים שלו מחטאיהם (מתי 1: 18-23) . לכן דברי כתוב השראה הודיעו לנו כי אלוהים האב לשכפל או להעתיק מהותו של להיות כאדם שלם לגמרי בתוך הבתולה.

"אף אחד לא יודע את היום ואת השעה של בואו של בן-האדם. לא לא המלאכים בשמים, ולא הבן, אלא האב לבדו. "מארק 13:32

כשאלוהים הפך לאדם הפנימי של הגלגול, את הפן האנושי של ישותו לא יכול היה לדעת מה קורה בגן עדן מלבד ההיבט האלוהי של מחוץ הווייתו של הגלגול (מארק 13:32) . תיאולוגי Trinitarian לא יכולים להסביר איך רק "האב לבדו" יודע את היום ואת השעה של הקרובים השניים של ישו, תוך שני האנשים האלוהיים הברורים האחרים לכאורה coequally לא. לקבלת לכאורה השני coequally ברורים כל ידיעה אלוהים האדם בן בשמים (יוחנן 3:13 אומר ישו היה בשמים ובארץ בעת ובעונה אחת) וכן השלישי לכאורה coequally ברורים כל ידיעה אלוהים האדם רוח הקודש בשמים יכול לא מקיימים כשני אנשי coequally ברורים אלוהים אחרים לכאורה בזמן לא להיות כל ידיעה (כל יודע) .

הפרשנות המעשית היחידה של מארק 13:32 המקיימת את האל האמיתי של ישו מתוחזק על ידי אחדות תיאולוגיה. לקבלת רוח הקודש של אלוהים האב הוא אלוהים האב מחוץ הגלגול שיודע את כל הדברים, ואילו "אלוהים איתנו" כאיש אצל הגברים הפנימי של הגלגול לא יודע את כל הדברים בתוך הנפש והרוח האנושית המוגבלת שלו ( "ישוע גדל בחכמה קומתו, ובעד עם אלוהים ואדם", לוק 02:52) . רוח הקודש של אלוהים האב כמו אלוהים האב לא ניתן לומר "גידול חוכמה," אבל אלוהים האב עם בנו אדם אמיתי ניתן לומר לגדול בחכמה. למה זה, רק תיאולוגית אחדות מביאה הרמוניה כל הנתונים המקראיים תוך שמירה על האלוהות המלאה של ישו.

כשאלוהים הפך לאדם, הוא נכנס לתוך היצירה שלו כאיש אחד האדם שנאלצו להגדיל בחכמה השכל כמו כל אדם אחר ( "ישוע גדל בחכמה קומתו, ובעד עם אלוהים ואדם", לוק 02:52 ) . אם ישו היה הכח לפעמים מדבר מתוך תודעה אלוהית כמו האבא ובזמנים אחרים מדברים מתוך התודעה האנושית שלו כמו הבן, אז ישו לא יהיה אדם אחד אדם בכלל; כמו שיגרום לו שני אנשים בגוף אחד (ישו הנסטוריאנית ולא ישו האחדות Modalistic) . עבור אדם אחד לא יכול להיות שתי צוואות, שתי מחשבות, או שני מרכזים של תודעה עצמית אישית. לכן, כל הידע שישו היה לגבי זהותו האמיתית שלו היתה צריכה כבר גילה לו אביו ( "הדברים שאני מדבר, אני מדבר בדיוק כמו אבא סיפר לי", ג'ון 12:50) או ישו לא היה היה אדם אמיתי בכלל. למען ישו היה כל כך אנושי לגמרי בראש ותודעתו שיוכל לומר, "על כך שלא צריך אפילו אני בא בעצמי, אבל הוא שלח אותי" (יוחנן 8:42 BLB).

יתר על כן, האב נתן את התגלות האיש ישו והבנה כשדיבר בסמכותיות ביוחנן 8:58 ( "בטרם היות אברהם, אני הנני") וב ג'ון 14: 7-9 ( "הוא מי שראה אותי ראה את האב ") כי מי הפך בהתגלמותו יכולה לדבר רק באמצעות המודעות האלוהיות שלו שקבלו ידי התגלות מאבא שלו (ג'ון 14:24; ג'ון 12: 49-50; מעשי שליחים 1: 2) . זה בדיוק מה שהיינו מצפים אם אנחנו רוצים להאמין כי אלוהים הראה את עצמו בבשר(1 טים. 3:16) כדי "מניה אנושיותנו" (Heb. 2:14 NV) להפוך "אדם מלא בכל דרך " (Heb. 2:17 ניב) בדיוק כמו כל הגברים. האלוהים כפי שאלוהים אינו אונטולוגית אדם, ולא בנו של איש (במדבר 23:19) . לכן בנו של אלוהים הוא לא "אלוהים איתנו" כאלוהים (האב), אבל "אלוהים (האב) איתנו" (מתי 1:23) כאדם שלם לגמרי עם רוח אנושית מוגבל, נפש, גוף . זה מסביר את התפילות, פיתויים, ואת הידע האנושי מוגבל של ישו על פני האדמה כאדם החי האמתי בקרב גברים (מארק 13:32) .

ישו "אלוהים איתנו" כאיש היה מסוגל לדבר דברי האב ולעשות את העבודות של האב עצמו תוקף אלוהי ( "אם אני לא עושה את העבודות של אבא שלי, את לא מאמינה לי, אבל אם אני עושה אותם ... סבור עבודות ", ג'ון 10:37;" המילה אשר אתה שומע הוא לא שלי, אבל אבא של ", ג'ון 14:24) . בעוד ישו הוא "אנושי לגמרי בכל דרך" (Heb. 2:17 ניב) , את זהותו האמיתית היא "אלוהים איתנו" (מתי 01:23) כמו גבר ראוי לשמו.בשביל מה מין אדם לא הצליח מעולם לעשות את עבודותיהם של אלוהים האב עצמו (מתי 08:27; ג'ון 10:37) תוך קבלת כבוד, תהילה, שירי הלל ושבח "כשם ... האב" ( "כך שכל עשוי לכבד את הבן כפי שהם מכבדים את האב ", ג'ון 5:23)?

"ואז הסתכלתי, ושמעתי את הקולות של מלאכים רבים יצורים חיים ואת זקני כיתור כסא, ומספרם היה רבבות רבבות ואלפים אלפים. 12 בקול רם הם אמרו: ' ראוי הוא שה שנרצח, לקבל כוח ועושר וחוכמה וכוח הכבוד ואת התהילה ואת ברכה !' 13 ושמעתי כל יצור בשמים, על פני האדמה, מתחת לפני האדמה, ו בים, וכל אשר בם, אומר: " לו שיושב על כס המלכות, וכדי השה , להיות שבחים וכבוד ותהילה . וכוח לנצח נצחים "Rev. 5: 11-13 BSB

שים לב כי מלאכים וגברים סוגדים לאמב (האיש ישו) עם "שבח כבוד ותהילה וכוח לנצח נצחים" "בדיוק כפי שהם מכבדים את האב (ג'ון 5:23) ." איך מלאכים וגברים יכולים לעבוד את הבן בדיוק כמו אבא אם הוא לא שאבא איתנו כמו גבר אמיתי שבא להושיע את עמו מחטאיהם (מתי 1: 18-23) ? כי אלוהים בכבודו ובעצמו אמר, "אני ה 'ואין אף אחד אחר, אני ה' ואין אף אחד כמוני (ישעיהו 46: 9) ." מאז ישו הוא כמו אלוהים להיות מכובד ושיבח כאלוהים, הוא חייב להיות שאלוהים שבא להציל אותנו כאיש ידי רוח הקודש שלו אשר ירד מן השמים (לוקס 1:35; מתיו 01:20; עברית 1:. 3) .

"ושוב, כשהוא מביא בכור לעולם, הוא אומר," תן את כל המלאכים של אלוהים לסגוד לו. "" העברים 1: 5 ESV

Trinitarians לא יכול להסביר מדוע ה 'ציווה המלאכים לסגוד הבן כאשר הביאה לעולם משום שאפילו מלאכים היו כבר סוגדים אלוהים נצחי הבן ברחבי בעבר הנצח. Arians (משיח הוא מלאך מראש שנוצר) ו אוניטרית Socinians (משיח הוא פשוט איש מיוחד) לא יכול להסביר מדוע בנו של אלוהים יכול להיות נערץ ומכובד "כשם ... האב" (יוחנן 5:23). לכן, רק האחדות Modalism מביא הרמוניה לכל הכתובים תוך Trinitarianism, אריאניות, ו אוניטרית Socinianism לא!

למאמרים נוספים

לספרים חינם

עבור וידאו תורתו, להירשם לערוץ ה- YouTube שלנו

Recent Posts

See All

C O N T A C T

© 2016 | GLOBAL IMPACT MINISTRIES