פרק 1. The Case for האחדות תיאולוגיה

זהו תרגום מושלם מהמסמך המקורי באנגלית אשר תורגם על ידי תוכנת תרגום Google. אם אתה מדבר אנגלית ומעוניין לכהן כשר אינטרנט כדי לענות על שאלות העמים בשפת האם שלך; או אם אתם רוצים לעזור לנו לשפר את הדיוק של התרגום, אנא שלח לנו הודעה

נוצרי אמונה האפוסטולית ידועים כמו נוצרי אמונה האפוסטולית אחדות משום שאנו מאמינים כי המאה הראשונה השליחים למדו אחדות המונותאיזם ולא מה שנקרא Trinitarian, אריאן (ישו כבן מלאכינוצר), או Socinian מונותאיזם (תשווע הוא פשוט איש מיוחד). ייעודו "האמונה האפוסטולית" פשוט אומר את אמונת השליחים המקוריים של ישו. גם אנחנו ידועים בתור Pentecostals האחדות משום שאנו מאמינים כי הכנסייה האמיתית של האל החי נוסדה על חג השבועות כאשר רוח אלוהים נשפכה ראשונה בכנסיית הברית החדשה וכל המומרים החדשים הוטבלו בשם ישו משיח למען מחילת חטאיהם.

ייעודו ההסטורי עבור תצוגת אחדות חג השבועות היה ידוע בעבר בשם "Modalistic Monarchianism" בתוך המאות הראשונות של העידן הנוצר. על פי עדויות היסטוריות, את Monarchians Modalistic היו פעם המכונה "רוב המאמינים" (טרטוליאנוס, נגד Praxeus 3) וכפי "בטווח הרחב של נוצרים" (אוריגן, פרשנות של הבשורה על פי יוחנן, ספר 1, פרק 23 ) בימים הראשונים של הנצרות.

Modalistic Monarchianism הגדרת

Merriam Webster מגדיר Modalism בקיצור הרב, "שלושה מצבים או צורות של פעילות (האב, הבן, ורוח הקודש) לפיו אלוהים מראה עצמו." Monarchianism פשוט אומר אמונה "אחת שליט." Monarch מגיעה "מונו", כלומר "אחד" ו- "קשת", כלומר "שליט." לפיכך, Modalistic Monarchianism הוא האמונה בקב"ה אחת Monarch [שליט] מי הביא לידי ביטוי את עצמו בשלושה מצבים של פעילות.

תיאולוגים האחדות בולטים כמו דיוויד ק ברנרד אישרו בצדק כי המודרנית Pentecostals האחדות מאמינים באותו הדיירים בסיסי של אמונה כמו הרוב הנוצרי Modalistic Monarchian של שלוש מאות השנים הראשונות של ההיסטוריה הנוצרית (דוד ברנרד כתב, "בעיקרון, Modalism זהה כמו הדוקטרינה המודרנית של אחדות "- האחדות של p.318 אלוהים). גם מתנגדי Modalists האחדות העתיק כתב כי Modalistic Monarchians היו "תמיד ... רוב המאמינים" (טרטוליאנוס ב נגד Praxeus 3 פרק - בסוף המאה ה -2 לתוך 3rd מוקדם) במערב, ו "בטווח הרחב של נוצרים "במזרח (הפרשנות של אוריגן כדי הבשורה על פי יוחנן, ספר 1, פרק 23 - תחילת המאה rd באמצע 3). טרטוליאנוס קרתגו לא הודה רק כי האחדות Modalists היו "הרוב" בימיו (170-225 לספירה), הוא גם אישר כי היה זה "תמיד" במקרה לאחור ככל שידע ( "הם תמיד עושים את רוב המאמינים "- נגד Praxeus 3 / אדולף Harnack כתב כי" Modalistic Monarchianism "היה פעם" אומצה על ידי הרוב הגדול של כל הנוצרים "- אדולף Harnack, היסטוריה של Dogmaa, לונדון: וויליאמס אנד Norgate, 1897, III, 51-54 .). למרות שאנו נרדפים עכשיו כמיעוט, אנו עדיין מאמינים כי באותה התיאולוגיה בסיסית של "הרוב הגדול של כל הנוצרים" בשלוש מאה השנים הראשונות בתולדות הנצרות.

המאמינים האחדות מאשרים כי אלוהים הוא "Monarch," יחיד "שליט" ו- "המלך" (Monarchianism) אשר הביא לידי ביטוי את עצמו (Modalism) כמו אבינו שבשמים בבריאה, בן בגאולה, ורוח הקודש כמו רוח על האב ב פעולה. לקבלת אלוהים רוח הקודש עצמו האב ירד מן השמים (לוקס 1:35; ג'ון 06:38) ואת המילה שלו נהיה בשר (ג'ון 1:14) כדי להפוך את הילד המשיח. לפיכך, חסידי האחדות מאמינים כי אחת האל אשר הוא רוח הקודש של האב גם הפך לאחד האיש הוא בן כדי "להציל את עמו מחטאיהם."

השליחים במאה הראשונה לימד שיש רק "אחד אלוהים" כמו אבינו שבשמים ( "אלוהים אחד ואבא מעל לכל" - האפסיים 4: 6) "ומגשרת בין אלוהים וגברים, האיש ישוע המשיח" (1 טים. 2: 5: "נשווע מנצרת, אדם העיד לך קדוש ברוך הוא עם יצירות ונפלאות ושלטים אדירים שאלוהים עשה דרך" מעשי 02:22 ESV). עבור אלוהים אחד גם הפך אדם אחד בגלגול דרך בתולה. לפיכך, אחת אלוהים האב "התבטאה הבשר" ו "מוצדק ברוח" (1 טים 2:. 5) כאיש ישוע המשיח כי ישו הוא שה 'שבאו להציל אותנו כאדם החי האמתי בקרב גברים (לדברי הדוד ק ברנרד, האחדות תיאולוגיה מלמדת כי אלוהים הפך אדם אמיתי בגלגול, "תפקיד התיווך של ישו אינו מעיד על זהות אלוהית נפרדת, אלא פשוט מתייחס לאנושות האמיתית, האותנטית שלו ... אף אחד אחר יכול להעפיל כמתווך למעט הקב"ה בכבודו ובעצמו בא לעולם הזה כאדם. "- סעיף המקוון של דוד ק ברנרד," ניתן לראות המתווך בין אלוהים לבין גברים "ב http://www.oocities.org/robert_upci/mediator_between_god_and_men_by_bernard. htm )

פול כתב אל הקורינתים כי "אלוהים היה במשיח ליישב את העולם לעצמו" (2 Cor. 5:19 NASB). אין נוסח הכתוב פעם קובע כי דמות מלאכית היה אי פעם במשיח ישוע (דוקטרינת אריאניות: עדי יהוה). כמו כן, אין כל טקסט של כתבי קודש אי פעם לומר כי אלוהים כביכול הבן, או אלוהים ישו היה במשיח (דוקטרינת Trinitarianism) כי אלוהים האב תמיד מדבר על בכתובים כנמצאי הבן (הדוקטרינה של אחדות Modalism: ג'ון 10:38; 14:10 "אב השומרים בי עושה עבודותיו") ולהיראות דרך הבן ( "הוא הרואה אותי רואה את זה ששלח אותי" - ג'ון 00:45; "הוא מי שראה אותי ראה את האב "- 14: 7-9). לכן ישו בן האלוהים נקרא "את דמותו של אלוהים בלתי נראה" (הקולוסים 1:15) כתמונה של האב בלתי נראה. לכן, רק את הנוף האחדות של אלוהים במשיח ישוע בהחלט מתאים כל הנתונים הכתובים.

המילים, "אלוהים האב" (1 Corinthians 8: 6), או ציון דומה כגון "אלוהים אבינו" (אל הפיליפים 1: 2; האפסיים 1: 2), ו "אלוהים ואבא" (אל האפסיים 4: 6) להופיע יותר משלושים פעמים בברית החדשה, אבל אנחנו אף פעם לא מוצאים דוגמה אחת של אלוהים כביכול הבן, או אלוהים רוח הקודש אי פעם המתרחשים בכתובים השראה, אפילו לא פעם אחת. יש סיבה מדוע אלוהים תמיד הובילו השליחים והנביאים לכתוב אלוהים האב ולא אלוהים הבן או אלוהים רוח הקודש. לקבלת אבינו שבשמים הוא "האל האמיתי היחיד" (יוחנן 17: 3), וכי אין אלוהים האמיתי של מלבדו ( "אין אלוהים לצדי" - ישעיהו 45: 5).לכן האיש ישוע המשיח הוא "התמונה של האל הבלתי נראה" (הקולוסים 1:15) כתמונת של האב בלתי נראה. לפיכך, הכתובים ללמד רק אחת אלוהי פרט כמו אבה שבשמים (תורת האחדות) שיש לו רק אחד Mind אלוהי, רצון אלוהי אחד, נשמת אלוקית אחת, רוח אלוהית אחת, ועם מודעות אלוהיות אחד ולא שלושה סטים של תודעה אלוהית, שלוש Minds האלוהי, שלוש צוואות אלוהיות, ושלוש נשמות אלוקיות (דוקטרינת השילוש).

יתר על כן, בן האלוהים הוא כי אותו אדם אלוהים שנכנס לתוך היצירה שלו כדי להפוך לגבר אמיתי עם מוח אנושי נפרד, הרי רצון אנושי ברור, נשמה אנושית מובחנת, רוח אדם מובחנת, תודעה אנושית מובחנת. זה בדיוק מה שהיינו מצפים אם אנחנו מאמינים כי רוח אלוהים ירד מן השמים ( "רוח הקודש תבוא אליך (הבתולה) ... ומסיבה זו הילד הקדוש ייקרא בן האלוהים. "- לוק 1:35 /" ירדתי מן השמים "- ג'ון 6:38) כדי להפוך לגבר אמיתי שיכול להתפלל להתפתות (" ישו הובל על ידי הרוח אל המדבר כדי להתפתות על ידי השטן " . - מתמטיקה 4: 1; עברית 04:15) כאדם אמיתי בגלגול דרך בתולה עברית (תיאולוג האחדות ג'ייסון Dulle אישר במדויק תיאולוגיה האחדות כשכתב: "אנו מאמינים כי ישו היה אלוהים מלידה שלו כי זה היה. האלוהים שהפך גבר "-. מאמר מאת ג'ייסון Dulle, האם אלוהים נהיה נבר או Indwelll גברOnenessPentecostal.com)?.

"ככה את לידתו של ישוע המשיח באה על: אמו מרי שועבדה נישואים ליוסף, אבל לפני שהם הגיעו יחד, היא נמצאה עם ילד דרך (GRK." Ek "=" מתוך ") הקדוש רוח. 19 בגלל יוסף לה בעלה, איש צדיק, לא הייתה מוכנה כדי לבייש אותה בפומבי, החליט להתגרש אותה בשקט. 20But אחרי שהוא התלבט הדברים האלה, מלאך ה 'נגלה אליו בחלום ואמר: "יוסף, בנו של דוד, אל תפחד לקחת את מרי כמו אשתך, עבור אחת הגה בה הוא מ- (GRK . "ek" = "מתוך") רוח הקודש ... "מתיו 1: 18-20 BSB

סטרונג Concordace אומר שאמצעי 'ek' "מ החוצה, החוצה מבין", "מן הפנים כלפי חוץ."

Word-מחקרים עוזר: 1537 ek (מבפנים. 1537 / ek ( "מתוך") הוא אחד הכי תחת-מתורגם (ולכן אי-מתורגם) מילות יחס היוונית - לעתים קרובות להיות מרותק משמעות "על ידי."

הגדרת קונקורדנציה ממצה NAS: "מ, מ מתוך"

מתיו 1: 5 Prep GRK: τὸν Βοὲς ἐκ τῆς Ῥαχάβ KJV: הוליד Booz של (ek = "מחוץ") Rachab; ו INT: בועז (ek = "מחוץ") רחב

מתיו 1: 5 Prep GRK: τὸν Ἰωβὴδ ἐκ τῆς Ῥούθ KJV: ויולד ועובד של (ek = "FOM מתוך") רות; ו INT: ועובד של רות

"אבל כאשר את מלוא הגיע הזמן, אלוהים שלח ושוב בנו, עשוי (ek =" מחוץ ") אישה, על פי חוק ..." הגלטיים 4: 4 KJV

שים לב כי אותה מילת היחס היוונית "ek" עבור "מתוך" הנשים (הבתול מרי) באל הגלטיים 4: 4 היא מילת היחס היוונית אותה משמש עבור הבנים עשויים נשים בטבלת היוחסין של מתיו פרק אחד.לפיכך, השימוש הנורמטיבי של "ek" עבור "מתוך" הנשים מובילות אותנו להאמין כי ישו נעשה "מתוך" הגנטיקה האנושית של מרי "מתוך" למהות האלוקית ההוויה של רוח הקודש, אשר ירדו מן השמים על הבתולה. לכן ילד ישו נעשה בבירור על ידי היוולדות "מתוך" מרי "מתוך" רוח הקודש.

"... עבור אחד הגה בה הוא מ- (. GRK" ek "=" מתוך "). רוח הקודש ..." מתיו 1: 18-20 BSB

זה באמת מדהים, שמתוך עשרים תרגומים אחת גדולים שבדקתי, לא תרגום נפרד אומר שילד ישו נולד "מתוך" או "מחוץ" רוח הקודש. זה מוביל אותי להאמין כי חכמי יוון Trinitarian שנתן לנו את הברית החדשה באנגלית היו לא נוחות עם המילים, "מתוך רוח הקודש," כי ישו Trinitarian לא יכול לבוא "מתוך רוח הקודש" בעת היותו נצחי אלוהים הבן. ולא נשמע אפילו נצחי אלוהים הבן כבר "לשכפל" או "להעתיק" מן "מהות הקיום" של האב ( "מי להיות בהירות כבודו ואת העתק מצולם של מהותו של הקיום" - עברית 1.: 3). לפיכך, ברור כי את בשורת המקור היווני מראה שהאיש ישו נולד טבעי "מתוך" המהות של רוח הקודש של הוויה "מתוך" הגנטיקה האנושית של המרים הבתול. לכן את אלוהותו של ישוע בא "מתוך" רוח הקודש (להפריך Trinitarianism בעוד המאשרת האחדות Modalism),בעוד לפחות כמה מן התכונות האדם הפיזי של ישוע בא "מתוך" מרי.

אחדות התיאולוג ג'ייסון Dulle הסביר במדויק מה אחדות התיאולוגיה מלמדת על אלוהים להיות גבר בגלגול דרך הבתולה. "אנו מאמינים כי ישו היה אלוהים מלידה שלו כי זה היה האלוהים שהפך גבר. רואה אונטולוגי מוחלט איחוד נְחִיתִי בין שני סוגי הטבע של ישו (בניגוד נסטוריאניזם הרואה בם מופרדים), אנו מאמינים כי האנושות "ישו לא הייתה יכולה הייתה קיים מלבד האב, כי זה היה האבא שתרם הקיום האנושי שלו. כשם שאנו לא יכולים להתקיים מלבד התרומה של האמא שלנו ואבא, האנושות "ישו לא הייתה יכולה להתקיים מלבד התרומה של חברות האב ומרים. במילים אחרות, אנחנו לא תופסים את זה אפילו להיות אפשרי שישוע יכול להיות אי פעם "רק גבר." איננו מייחסים אלוהות מוחלטת ישו פשוט כי אלוהים היה אותו (יוחנן 10:38; 14: 10-11; 17:21; השנייה אל הקורינתיים 5:19; אני טימותי 3:16). ישו הוא אונטולוגית אלוהי ואנושי מתפיסה שלו, ואף פעם לא יכול להיות אלא מניפסט אלוהים בבשר. מעולם לא היה זמן שבו רוח אלוהים לא הייתה במשיח, או תקופה שבה האנושות "ישו הייתה קיימת אי פעם מלבד התרומה של אלוהים." (האם אלוהים אהיה נבר או Indwell אדם? מאמר מאת ג'ייסון Dulle ב OnenessPentecostal. com)

הוראת תנ הן של האנושות המלאה אלוהותו של ישו נלמדה גם על ידי האבות פוסט האפוסטולית שמייד הצליחו השליחים במאות השנייה הראשונה והתחילה. איגנטיוס מונה לבישוף השלישי של אנטיוכיה בידי השליח יוחנן עצמו בתוך במאה הראשונה, כך שקשה לדמיין כי תורתו של איגנטיוס היה שונה מן השליח יוחנן עצמו.

איגנטיוס מאנטיוכיה כתב Polycarp 3: 2,

"חפש אותו שהוא מעל הזמן - הנצחי, הבלתי נראה, מי למעננו הפך גלוי, impassible, שהפך בכפוף סובל בגללנו ולמעננו שעבר הכל."

איגנטיוס שהוכשר על ידי השליחים המקוריים, כתב כי האלוהים שהפך "גלוי" היה "בלתי נראה" ראשון לפני לידתו. Trinitarians לעתים קרובות מאשר כי הבן היה נראה כמו אחד המלאכים של יהוה (Christophanies) בכתבים העברים, ואילו האבא היה בלתי נראה. אבל לפי איגנטיוס ועד הנוצריות הקדום, את האל הבלתי נראה רק לימים בן הגלוי שהיה "כפוף סובל בגללנו." לפיכך, איגנטיוס אשר למד בהנחיית השליח יוחנן עצמו הפריך את דוקטרינת Trinitarian האחרונה.

לא סופר נוצרי אחד מוקדם אי פעם דברו על בן נצחי נצחי לכאורה עד הסטוריון הכנסייה לספירה שלישי במאות יוהנס Quasten הודה כי הסופר הנוצרי הראשון לדבר על בן נצחי נצחי היה אוריגן אלכסנדריה במאה השלישי. לדברי Quasten, הדוקטרינה של הנצחיות של הבן הייתה "מקדמה מדהימה בפיתוח התיאולוגיה הייתה השפעת מרחיקת לכת על הוראה הכנסייתי (Patrology Vol. 2, עמוד 78)."

Mathetes טען שהוא תלמידו של השליחים. בפרק י"א של Mathetes כדי Diognetus, Mathetes הציג עצמו "לאחר שהיה תלמידו של השליחים." לדברי Mathetes אלהי שהפך הבן לא היה תמיד "בשם הבן" עד "היום."

"זה הוא אשר, בהיותי בן נצחי, שנקרא היום הבן ..." (איגרת Mathetes כדי Diognetus פרק 11)

Mathetes דיבר ישו כעל "הוא" מי הוא מ- "Everlasting," אבל "הוא קרא היום הבן." על פי Mathetes, הבן לא נקרא הבן עד "היום." לפיכך, הבן הוא האיש היה מי התחלה בעוד הקיים "מ עולמים" כמו "אל גיבור" ו- "Everlasting האב" (ישעיהו 9: 6). Mathetes עוד עודדו את הנוצרים הראשונים להערכה כמו ישו "שלנו ... אבא" האיגרת שלו לפרק Diognetus תשעה: "... הערכה אליו שלנו שטיפח, אבא, מורה, יועץ, מרפא, חוכמה שלנו, אור, כבוד, תהילה, כוח, ואת חיים ... "(איגרת Mathetes כדי Diognetus פרק 99)

איגנטיוס כתב אל האפסים,

"יש רופא אחד אשר הוא ניחן הן של בשר ורוח; הן עשו [נוצרו] ולא עשו (לא נוצרו); אלוהים קיים בשר; חיים אמיתיים במותו: שניהם MARY (אדם) ושל האלוהים (אלוהי באמצעות רוח הקודש של אלוהים); הראשון passible ואז impassible, אפילו ישו אדוננו ". (אל האפסיים 7: 2, רוברטס-דונלדסון תרגום)

איגנטיוס האמין בבירור כי בן האלוהים הופק "שניהם (ek =" מתוך ") מרי ושל (ek =" מתוך ") אלוהים." כך, על פי איגנטיוס, בנו של אלוהים היה "הן עשו ( נוצר) ולא עשה (לא נוצר) "כי את הפן האנושי של הווייתו הוא הבן אשר הייתה התחלה בהולידו שלו, בעוד ההיבט האלוהי הווייתו הוא האבא שהמשיך להתקיים מחוץ הגלגול כאלוהי נבראו ללא התחלה. לכן, איגנטיוס לימד שישוע הוא נברא "אלוהים קיים בבשר." כי אלוהים כמו אלוהים "לא עשה," ואין אלוהים כמו אלוהים יש "התחלה".

Mathew 1:20 ולוק 1:35 להוכיח שהילד נולד הבן נתן בא "(מתוך) רוח הקודש" (מאט. 1:20 ). ההקשר של הפרק מתיו אחד מראה כי יוסף היה עומד לשים בצד אשתו דגלו שלו כי הוא חשב שהילד בא לעולם "מ (מתוך) גבר אחר." זו הסיבה המלאך נראה אל יוסף בחלום כדי להודיע לו כי הילד לא נולד מתוך גבר אחר, אבל " . oUTT של רוח הקודש "לכן האיש ישו קיבל האלוהות שלו" מתוך רוח הקודש "של האל האמיתי היחיד האב עצמו כי העברים 1: 3 מודיע לנו שהוא שוחזר כעותק המוטבע (Charakter ב עברית. 1: 3 פשוטו כמשמעו עותק טבוע) של חומר האב של הקיום (לבן דמותו ב עברית 1: 3)כאדם שלם לגמרי ( "הוא היה צריך להתבצע כמוהם, אנושי לגמרי בכל דרך" - עברית.. 2 : 17 ניב) באמצעות בגלגול דרך הבתולה.

עם זאת, רוח הקודש של אלוהים היה צריך סיפקו הכרומוזומים זכר בנס בגלגול להציג את ישוע בן זכר או שהוא היה להיוולד אישה. לכן, איננו יכולים לומר כי האנושות של ישו רק יצא מרי ואת אלוהותו של ישו רק יצא של רוח הקודש. כאחדות תאולוג ג'ייסון Dulle ציין, "אלוהים גם היה בכך שתרמנו האנושות של ישוע באה לידי ביטוי שאם מרי לבד היה מוסיף אלמנט אנושי לקיומה של ישו, ישוע יכול היה להיות רק נקבה. כל הביצה של מרי יכולה הציעה היו הכרומוזומים X. הכרומוזומים X לייצר נקבות. זה לוקח את הנוכחות של כרומוזומי Y כדי להוליד ילד זכר. יש רק גברים כרומוזום Y זה. ללא תרומה של ישו כרומוזום Y זה לא יכול היה להיוולד גבר אנושי. מאיפה ההשפעה הגנטית זה בא אז? התשובה היחידה יכולה להיות שזה סופק על ידי רוח הקודש בתפיסה. כי אלוהים תרם אלמנט הכרחי לקיום האנושי של ישו, יש צורך להודות שישו קבלו חלק האנושיות שלו מן האב. אלוהים לא למקם האלוהות שלו בתוך גוף האדם עשוי מרי, או להחדיר הרוח שלו לתוך גוף האדם, אבל אלוהים באמת הוליד בן. לכן ישו, המכונה בפי התושבים כמו בנו היחיד של אלוהים "(האם אלוהים נהיה נבר או Indwell אדם? מאמר מאת ג'ייסון Dulle ב OnenessPentecostal.com).

עברי 1: 3 KJV אומרים, "הוא בוהק של הכבוד ואת התמונה המפורשת (charakter) של האדם שלו (לבן דמותו)."

ההקשר של עברי 1: 1-5 ( "אני אהיה לו לאב והוא יהיה לי בן") מוכיח כי בנו של אלוהים הוא האיש אשר הייתה בתחילה שלו בהולידו שלו. על המילים, "אני אהיה לו לאב והוא יהיה לי בן" עברי 1: 5 להוכיח כי האב לא היה תמיד אבא אל הבן, ולא היה הבן תמיד בן לאביו. לפיכך, האיש ישו "זכה" בבירור "חיים בעצמו" (יוחנן 05:26 - "הוא העניק הבן לקיים חיים בעצמו") על ידי כך לשכפל מן מהות האב של להיות להיות מלא להשלים אדם. האיש ישוע המשיח הוא אפוא את רמת הבהירות של התהילה של אבא ואת "התמונה מפורשת" של אדם האב כאדם אנושי שלם לגמרי. זה בדיוק מה שהיינו מצפה אם אנחנו מאמינים כי האל האחד גם הפך לאדם בתוך הבתולה העברית.

כתבי הודיעו לנו כי "אלוהים בא לידי ביטוי בבשר, מוצדק ברוח" (1 טים 3:16.) כי "רוח הקודש" של אלוהים (לוקס 1:35) "ירד מן השמים" (יוחנן 6: 38) להיות "אנושי לגמרי בכל דרך" (Heb. 2:17 ניב). עבור ישוע עברית פירושו "יהוה הוא הישועה" כמו "עמנואל" שלנו (מתי 01:23) בגלל זהותו האמיתית היא "אלוהים איתנו" שלנו כאדם אצל הגברים.

לדברי קונקורדנציה הממצה של סטרונג, ההגדרה הקצרה charaktér: (Khar-ak-טרה ") הוא" העתק מדויק. "רפרודוקציה משהו שהועתק מקורי. יוונית הלקסיקון של התייר אומר כי "charakter" χαρακτήρ פירושו "הסימן (דמות או אותיות) עטר את אותו מכשיר או מחושל על זה; ומכאן, באופן אוניוורסלי, "סימן או דמות בערה (ויקרא 13:28) או נדרס, רושם; הביטוי המדויק (בתמונה) של כל אדם או דבר, דמיון מסומן, שכפול מדויק לכל דבר" (פקסימיליה והשווה ): מ זהה charax; חמור (הכלי או האדם), כלומר (במשתמע) חריטה ( "אופי"), הדמות חותמת, כלומר העתק מדויק או (בהשאלה) ייצוג -. תמונה אקספרס "

פרופ 'בארי סמית האטלנטי המטביל אוניברסיטת כתב בפרשנות שלו על מכתב אל העברים 1: 3,

"המילה היוונית (Charakter) יכולה להצביע על כך החותם המילולי של משהו, כי אשר תואם את למות. Relatedly, היא יכולה להסתמך על משהו כמו עותק של המקור. זה אושר על ידי כתובת על פסל של אנטיוכוס הראשון, מלך Commagene וזו לשונה: "התמונה המדויקת של הטופס שלי '" (charaktêra morphês אמת) (Dittenberger, או 383, 60.).

כאן אנו יכולים לראות כי היוונים הקדמונים לעתים קרובות השתמשו במילה "charakter" כמו "דימוי מדויק" כפסל של בן אדם אחד. זה אומר שישווע הוא הדמות הנראית המדויקת של אדם האב ב