Trinity ve bayrak Ramazan bayramının sonuna bağlıdır , Doğa Kendiliğimden Tanrı

'Asagidaki makaleler Google Çevirmen tarafindan Ingilizce'den Türkçe'ye çevrildi. Özgün Ingilizce makalelerinin mükemmel bir çevirisi olmadigini özür dileriz. '

Trinitarians sahibiydi, Tanrı sadece "Bir", "Bir Ruh" ama bazı açıklanamaz, Ruh tarafından paylaşılan üç "Farklı Tanrısal Kişiler." gibi bir açıklama tüm insan mantığı, hiçbir insan, bir de paylaşım bir ruh, üç ayrı kişi.

Böylece, Trinitarian açıklaması , anlayarak savunulmaz çünkü . mafsallı, çekici, yeryüzünde doğa, Tanrı.

Trinitarian ilahiyatçılar değiştirilemez kendiniz bir inanç, Tanrı sadece bir Tanrı, aynı zamanda eklemli bir inanç bu tek Tanrı onisimos düşünürüz uğruyor, üç kişisel merkezleri kendi bilincini.

Bunun için, tamamen oluşturduğunuz cümledeki iman her sözde tanrısal bir kişi, Kendi bireysel zihin, Kendi bireysel, ve kendi kişisel öz-bilinci, kalan tek tek Tanrı.

Tek Tek, üç ayrı bilinçli zihinleri olmadan üç kişiler. Böyle bir konumu duygusuz açıklaması yok çekici, anlaşılmaz ve gerçekleştirdiği doğa Tanrı'nın bu konumunda.

Benzer bir şekilde, bayrak Ramazan bayramının sonuna ilahiyat da temyiz için açıklanamaz ve doğaüstü yeteneği Tanrı'a sınırlı insan oğlu, alınması devam ederken onun tutun değiştirilemeyen öznitelikleri gibi her zaman her yerde Baba, gökler.

Bu nedenle, bayrak Ramazan bayramının sonuna yandaşlarına da temyiz gerçekleştirdiği doğa, Tanrı, müşteriye alınması çünkü biz açıklamak bizim konumu, Tanrı'nın yeryüzünde yeteneği için ayrı bir insan oğlu kaydetmek bize virgin algılaması ve doğum.

Hiçbir oluşturulan insan kişi haline hiç kendi oğlu, kalan farklı bir baba gibi. Bu nedenle, bayrak Ramazan bayramının sonuna anlaşılması, Almighy dökülmüş haldeki kaldırımlarında kesinlikle gözlemlersiniz, Tanrı söz konusudur Tanrı'nın gerçekleştirdiği yeteneği bir adam benzer bir şekilde Trinitarian model bağlıdır Tanrı'nın sözde yeryüzünde olma becerisi üç coequally farklı tanrısal kişiler, geri kalan sadece bir tek Tanrı'dır.

Bayrak Ramazan bayramının sonuna yandaşlar itiraz Yeşaya 53:1 , sadece gerçek her zaman her yerde Baba genişletilmiş kendi kol giderek bizim kurtuluş gibi bir adam, tüm, Onun tanrısal nitelikler, gökler.

"kim inandı, mesaj? Ve kime, salıncak, Yahweh olarak gösterdi?" Elçi John gerekçe olarak Yeşaya 53:1 John 12:38 olduğunu kanıtlamak için İsa, "kol, Yahweh" gösterdi".

Bayrak Ramazan bayramının sonuna yandaşlar itiraz Luke 1:35 ve Matthew 1:20 hangi kanıtlıyor. Kutsal Ruh, Tanrı, act, alınması yerine, sözde Cennet Oğlu insan.

Biz temyiz Heb. 1:3, Oğlu çoğaltılamaz, fotokopi, Babası'nın hypostasis (madde olan) tam olarak insan (Heb. 2:14-17), ama beraberlik... insan mantık ki baba, Tanrı Tanrı dışında, alınması ve oğlu, Tanrı adamı, alınması.

Bu nedenle biz de kabul etmek, aslında teolojik açıklama, anlaşılmaz, ve sadece iman etmiş, çekici, doğaüstü, Tanrı'nın her zaman her yerde. "Çünkü gökler daha fazla, bu nedenle benim yolları daha yolları ve düşüncelerim birden düşünceleriniz (Yeşaya 55:9)."

Bu Yazılar gelecek, Tanrı sadece bir Tanrısal Bireysel kim söylüyor. yalnızca bir "kalp" (Genesis 8:21)", bir "soul" (Leviticus 26:30), "Bir Ruh" (Gaius Memmius anıtı yer almaktadır 4:4-6), bir "yüz" (etti.İzleyicileriyle Özdeşleşen 34:16), "rahat" (Yeremya 32:35), "ağız (etti.İzleyicileriyle Özdeşleşen 33:6)" ve benzeri, bizim Göksel Baba, birden fazla Ilahın Tek Tek kendi Tanrısal özü.

Böylece Tek Bir Ilahı ayrı olarak Tanrı Yahweh bizim Göksel Baba kendisi için bizim kurtuluş, alınması ve gerçek bir çocuk doğdu ve oğlu, "Save halkı kendi günahları" (Matthew 1:18-23).

Tanrı dedi Jer. 32:35, "… ne vardı AKLIMDAN, bu buyruklara iyice uyun ki, neden Yahuda günah".

Genesis 8:21 diyor, "Yahweh yaptığı kalp (LEB "etik"), "I asla lanet nedeniyle man, niyetimiz, ADAM KALP (LEB "etik") kötülük yaptığı gençlik".

Not nasıl kutsal yazı ilham aynı tam İbranice sözcük için Tanrı'nın "kalp", "man'ın kalp".

Tanrı olduğunu söyledi. Leviticus 26:30, "Ben yok, yüksek yerler, ve, resimler, ve döküm, iskeletler üzerine carcasses, putlara ve GÖNLÜM (nephesh) nefret ediyorum."

Aynı İbranice sözcük "nephesh" kullanılan Tanrı tek bir "ruh" da kullanılan İbranice Bibe , "ruh" bir adamın (Genesis 2:7 "ve adam oldu yaşayan bir ruh" - nephesh).

Çünkü Tanrı her zaman söz kendisini kutsal yazılar, yalnızca tek bir Tanrı, tek bir Tanrısal Kalp, ve sadece tek bir Tanrısal Ruh, biliyoruz ki Tanrı, üç tanrısal fikirleri, üç tanrı, ya da üç tanrısal ruhların.

Bu nedenle, Tanrı'nın oğlu, işlediği bir başka coequally farklı tanrısal zihin, başka coequally farklı tanrısal kalp, ve bir başka coequally farklı tanrısal soul apart, Baba'nın, Kalp ve ruh.

Eğer bu durumda, bizim Ditheism daha ziyade gerçek bir keşişle tanıştığı yerdir. Bu nedenle, yalnızca tek bir ilahı ayrı , bizim Göksel Baba oldu. Bir insan oğlu kaydetmek insanlık olarak "resim görünmez Tanrı" (Colossians 1:15) , görüntü görünmez Baba.

Çocuk doğdu ve oğlu verilmiştir, sıradan insan oğlu, Çünkü Tanrı'nın oğlu, "Tanrı bizimle" (Matthew 1:23) , Yahweh kendisi, "Artık bizim kurtuluş" (etti.İzleyicileriyle Özdeşleşen 118:14) , gerçek bir adam , virgin.

Bu nasıl İsa (gerçek bir adam) miras her şey Tanrı (Heb. 1:4, 8). Tanrı, Tanrı olarak miras mümkün hiçbir şeyi zaten araca ait kendisini ilk yer, ama "Tanrı bizimle", gerçek bir adam, Adını babası, Kendi adını (John 17:11; Ey Filipililer 2:9) çünkü o, bütün miras gibi şeyler harika bir "BEN" (John 8:58) incarnated, gerçek bir adam (John 8:24; İbraniler 2:14-17; 1 Tim. 3:16).

Bu nedenle, İsa'nın yüceltilecek oturup tahtına Yahweh (Heb. 1:8; Rev. 22:3) Kutsal Yazılar ilham aramalar tahtına David (1 Hatıratları 29:23: Yeşaya 9:7).

Sadece Tek Bir Ilahı Ayrı adı "sadece gerçek Tanrı," (Baba Tanrı - John 17:3) kim mucizevi şekilde ve beklenmedik biçimde incarnated kendisini bir insan, kişinin bize (1 Tim. 3:16; Heb. 2:14-17).

Sadece gerçekleştirdiği göksel Babanız gelebilir bir abd (Heb. 2:14-17; 1 Tim. 3:16) tüm onun değiştirilemeyen tanrısal nitelikler (Bin Malaki 3:6) sadece Tanrı her zaman her yerde..

Aşağıya imzalarımızı atıyoruz, bayrak Ramazan bayramının sonuna yandaşları, diyor İsa "Tanrı bizimle" gösterdiğini, gerçek bir adam iman yoluyla, yeryüzünde doğa, Tanrı, her şey.

Daha fazla makale için Ücretsiz KITAPLAR IÇIN Video Ögretmenleri için YOUTUBE KANTrinity değiştirilemez bir ruhALIZASINA abone olun