Tek bir Tanrı ve bir insan, John 6:38

'Aşağıdaki makaleler Google Çevirmen tarafından İngilizce'den Türkçe'ye çevrildi. Özgün İngilizce makalelerinin mükemmel bir çevirisi olmadığını özür dileriz. '

İsa John 6:38, "Ben eve gökten, bunun benim kendi değil, Onu kim gönderdi. " Me, Tanrı oldu bir adam gökten.

Sonra gökten oldu tam bir tam insan oğlu, tam olarak insan doğası ve olacaktır. Bu nedenle, İsa, ki gelip bunu kendi (o insan), Ama Baba'nın (Tanrı).

Apologist Trinitarian Luis Reyes bana birkaç e-postalar (eski 30 Eylül 2016) ' nda dikkatlice üç hükümleri, John 6:38 da düşünce kendini iki tanrı Tanrı insanları bir Üçleme. Ancak, geçit sadece, ortak Trinitarian görünüm, aslında aykırıdır. Burada, benim yoğunlaşan tepkiler I gönderildi Bay Reyes e-posta aracılığıyla.

Size yazdım, "Bu metin, John 6:38:"

"Ben eve gökten, bunun benim kendi değil, Onu kim gönderdi. " Me

I cevap, "ana hatlarıyla üç hükümleri dahilinde John 6:38 siz yazmış", "ilk, I, bağımsız bir madde (A), ve iki diğer hükümleri (B) ve (C) bağımlı olan bu bağımsız madde (A)".

(A) "I de gökten"

(B) " bunun benim kendi"

(C) "ama , o bana"

Daha sonra sorulan üç soru:

(1) Kim, "I", konuşan (A)? Bu Baba (Tanrısal Doğa) veya oğlu (insan doğası)?

(2) Kim, hoparlör (B)? Bu Baba (Tanrısal Doğa) veya oğlu (insan doğası)?

(3) Kim, hoparlör (C)? Bu Baba (Tanrısal Doğa) veya oğlu (insan doğası)?

Yoğunlaşan TEPKILER SAYIN REYES' YORUMLAR VE SORULAR, JOHN 6:38

Sadece farklarla, vasiyeti, fikirleri ve bilincini sonra başladı, Baba Tanrı'nın Kutsal Ruh soyundan olarak meryem'gerçek bir adam gerçek bir insan.

Tanrı, Tanrı gibi, üç Tanrı vasiyeti neden olabilecek katılmıyorum her yok olan bir tri-theistic Tanrı. Bu yüzden eminim bayrak Ramazan bayramının sonuna ilahiyat, aslında teolojik sadece görmek onayladı, gerçek tanrılar, Mesih'in de ortaya harmony tüm yazılar.

Ben John 6:38 gibi sorunlu, Trinitarians hiç yazılar haklı olarak Tanrı Tanrı hiç daha fazla tanrı, tüm İbrani ve Yunan Yazılar. Eğer bir iddia edilen coequal Tanrı Oğlu bir tanrı, hangi potansiyel katılmıyorum Baba'nın, sonra Tanrı, adı Bir Tanrı sahip üç Tanrı fikirleri ve üç Tanrı vasiyeti.

Bu nedenle Trinitarians değiştirilemez üretmekten gerçek keşişle tanıştığı yerdir, görmek inanmaktır, Tanrı, üç Kişisel Merkezleri, Kendi Bilincini, her Tanrı Tanrı Kişi kalmadan kendi ayrı rahatlığı ve olacaktır.

Dahası, bu gülünç bir adam Mesih İsa daha fazla. Eğer Mesih İsa'nın farklı bir tanrı bilinci ve farklı bir insan bilinci içinde kendini, sonra bir şizofrenik görülebilir Nestorian Mesih iki kişi daha fazla kişi. 1 Corinthians 11:3 açıkça abd, "Tanrı, Mesih.

" Bu nedenle, Tanrı Tanrı olamaz bir kafa onu, ama "Tanrı bizimle", gerçek bir adam olabilir. Böylece Mesih İsa belirgin bir coequal Tanrı ve Tanrı, nasıl, o, baş?

Aşağıya imzalarımızı atıyoruz, İsa gerçek bir insan olarak sadece söz, insan bilinci, dedi, "Ben eve gökten değil, benim kendi değil, Onu kim bana." John 6:38. , İsa, "Ben eve (geçmiş zaman)," anlamına gelir. o zaten aşağı indi ve konuşan, gerçek bir insan olarak, bu sözleri.

Sadece olası alternatif açıklama anlamına olduğu iddia edilen bir Tanrı ikinci kişi numarası iki birlikte değil, kendi tanrısal. Böylece, daha sonra daha fazla Tanrı, demek istiyor bir kapasiteye Tanrı'vitesi çakışan bir, bir sözde Tanrısal kişilerin kendisi içinde, bunlar, Baba'nın.

Bunu yaparken gerçek kim gökten, Kutsal Ruh, Baba Tanrı, yanımdakiler şase sadece söz, insan bilinci bir adam.

İsa'nın bir insan çocuk doğdu ve oğlu verilmiştir net bir bilinç tanrı, onun varlığı Tanrı önce de giderek bir adam dedi, "Önce İbrahim, BEN" John 8:58 "hatta oğlu, Adam, cenneti" John 3:13.

Başlık, "İnsanoğlu" tam anlamıyla bir oğlu, i̇nsanoğlu, insanlığı, Mary. Böylece. İsa gibi gerçek bir insan olarak biliyordum. o sadece mevcut şase bir adam, ama aynı zamanda gökte Tanrı (Not: İsa sık kullanılan his incarnational başlıkları gizle onun gerçek kimlik Tanrı - Yeşaya 45:14-15; John 16:25).

Bu nedenle, kişi adı, İsa Mesih, Nasıra, yüzde yüz adam, ama onun gerçek kimliği, yüzde yüz Tanrı, bizi gerçek bir adam olan erkekler de var, "Yüce Tanrı" ve "ebedî Baba" dışında, onun yeni varlığı, gerçek bir adam tarafından alınması, virgin.

Aşağıya imzalarımızı atıyoruz, Baba'nın kendi Kutsal Ruhu gökten bir gerçek adam erkekler arasında değil, onun yeni göreve insan, (alınması), ancak, sadece gerçek Tanrı Baba, (dış) alınması.

Çünkü daha önce, Kutsal Yazılar kanıtlıyor oğlu gönderildi, "tasvir, günahlı insan benzerliğinde" (Rom. 8:2) sonra, "Dünyaya bir kadın" (Gal. 4:4). Bu nedenle, tıpkı İsa gönderildi. öğrenciler "dünya" sonra doğan kadın, babası, Oğlu "Dünya", "Dünyaya bir kadın" (John 17:18; Gal. 4:4).

İbraniler 1:3 verir bize İsa bir insan çocuk doğdu ve oğlu verilmiştir, "parlaklık ("apaugasma" "yansıyan parlaklık" Bakınız Thayer), Onun zaferi (içerik belirtir, Babası'nın görkemi) ve express görüntü ("Charakter", "üretimi, kazınan kopyalama"), Kişi (Baba'nın kişi - "Hypostasis" = Madde,/Kişi").

" Bu nedenle, Trinitarian ilahiyat, yaklaşık, tanrılığın, Tanrı'nın oğlu, görüntü yeniden oluşturulabilir (Kopya), Babası'nın kişiyi tam olarak insan insan.

, Arians (JW) olduğuna inanıyorum. Oğlu çoğaltılamaz, resim, Baba'nın bir kişi önce alınması , scriptural gerekçe, Trinitarians hiç mantıklı bir şekilde anlatılması olduğu iddia edilen bir sonsuz oğlu, "kopyalanamaz" ve "kazınan copy" Baba'nın kişi, geri kalan sonsuz. Etti.İzleyicileriyle özdeşleşen 2:7 ve Heb. 1:5 özel nokta. Oğlu'nun başında onun begetting.

" Oğlum , BU GÜN ALDIM, kendine çocuk edindi." etti.İzleyicileriyle Özdeşleşen 2:7

"Ben, ona bir baba, ve o, bana bir oğul." Heb. 1:5/2 yol kontrol valfı, Sam. 7:14

İbraniler 2:17 belirtir. Tanrı partook, eti ve kan, "tam insan. her" (Heb. 2:17 - NIV) tıpkı tüm insan değerle birkaç dirheme sattılar.

Bu nedenle, Tanrı'nın oğlu, tam olarak insan ruhu, tam olarak insan, doğa, ve ya da söyledi bir gerçek oğlu gibi gerçek bir adam.

John 6:38 MADDESININ A, Luis Reyes sorulan, "Kim, "I", konuşan (A)? Bu Baba (Tanrısal Doğa) veya oğlu (insan doğası)?"

John 6:38a - "Ben eve gökten…"

Bayrak RAMAZAN BAYRAMININ SONUNA YANIT

Öncelikle, İsa gerçek bir oğlu bir iki kişi çünkü türleri söylemiyorum, insanların konuşmak. İsa, sahip oldukları tanrısal doğa, "Tanrı bizimle" incarnate, gerçek bir adam, kesinlikle söylemediğini, iki kişi , iki vasiyeti.

Kutsal Yazılar" diyor, "Adam Mesih İsa" (1 Tim. 2:5) i̇nsan bilincini kim söyledi, "Ben (geçmiş zaman) eve gökten" (geçmiş zaman kanıtlıyor. Adam Mesih İsa), çünkü onun insan bilincini şase de haberdar olduğu bir tanrısal farkındalık (vahiy), onun gerçek kimlik olarak "Yüce Tanrı" ve "Ebedî Baba" (Yeşaya 9:6) önce de giderek gerçek bir oğul, "doğan" ve "Verilen", Meryem.

Matthew 1:20 açıkça gösterir. madde (Heb. 1:3)", Mesihçi'in Tanrının "Kutsal Ruh." metin, "Tanrı'nın oğlu," ama "Kutsal Ruh", Babası Kendisini (Matthew 1:20 Heb. 1:3).

Eğer Trinitarians güvenlik noktası için bir kutsal yazılar olduğunu göstermek için oğlu soyundan olarak İbranice virgin ziyade Kutsal Ruh, ben de katılıyorum. başlık oğlu kanıtlıyor vardı, bir yaşam oğlu önce alınması.

Ancak, Luke 1:35 bildirir bize oğlu adı "Tanrı Oğlu" çünkü onun virgin algılaması. Için melek, Meryem, "Kutsal Ruh, ve güç, En Yüksek gölgede bırakacak.

Bu nedenle, kutsal bir çocuk olan doğan, siz, ADI TANRI OĞLU (Luke 1:35)".

Ben de birçok tartışmalar ve Trinitarian apologist