Mesih, Bilgelik Basitleşti, Atasözleri 8:22-36

'Asagidaki makaleler Google Çevirmen tarafindan Ingilizce'den Türkçe'ye çevrildi. Özgün Ingilizce makalelerinin mükemmel bir çevirisi olmadigini özür dileriz. '

Her zaman her yerde Tanrı, sanırım, söz, Tanrı Ruhu olan göklerin doldurur ve gerek kalmadan dwell fiziksel bir konum gibi sonlu erkek. Allah bir fiziksel beyin bir fiziksel kafatası, ciltli, özel bir yer.

Bu nedenle, Tanrı, düşünmek ve konuşmak yok artk i̇nsan sınırlamalar örneğin bir insan ruh ve beyin, dar bir fiziksel gövde. Bu nedenle, Sözcük ve bilgelik, Tanrı, dedi, Tanrı'dan ziyade iç.

John bölüm ve Atasözleri bölüm sekiz tarif, word (logo), Tanrı, bilgelik ve anlayış, Tanrı ileri geldi, Baba'nın ağzından en başında.

Bu nedenle, Tanrı'nın oğlu, "başında oluşturulması, Tanrı" (Rev. 3:14), "başında, Doğan, ölü" (Colossians 1:18), ve ilk doğan tüm creation" (Colossians 1:15) çünkü oğlu anladım. Akıl ve plan, Tanrı önce giderek, düşünce dile getirdi (logolar) Baba Tanrı daha sonra eti bir insan oğlu (John 1:14).

Atasözü 8:22-23 personifies bilgeliği, Tanrı "made", "yüklü" ve "doğan" başlangıcında, oluşturma, akıl ve plan, Baba Tanrı tarafından onun ifade düşündüm.

Atasözleri 8:22-26, "RAB ("elde edilen") beni başında, ONUN YARATMA, before His works of long ago. I (nacak: (naw-sığak') "yukarı" veya "yüklü") ancient times, EN BAŞTAN (olam: (o-milletvekilleri') "antik"), before the earth began. I DOĞDU (chuwl: (khool) "ateş", "doğan") when there were no watery depths and no springs filled with water.

Dağlar da, önce , ben dağa DOĞDU (chuwl: (khool) "ateş", "doğan"); HENÜZ YAPILMIŞ ŞASE …"

Atasözleri 8:23 diyor, "Ben (nacak (naw-sığak'))) antik". Ama etti.İzleyicileriyle Özdeşleşen 2:6-7, "yüklü (nacak: (naw-sığak') "yukarı" veya "yüklü") Benim Kral Olarak, Siyon Benim kutsal dağ. Ben kesinlikle anlaşılır bir kararname, RAB şöyle dedi: Ben, Oğlum , Bugün ben size, kendine çocuk edindi…"

Nasıl Oğlu "made" veya "alınan" başlangıcında, Baba'nın oluşturulması, geri kalan sonsuz mu? Ve nasıl bir sözde ölümsüz Tanrı Oğlu, biçimin işlevle mükemmel uyumunu göreceksiniz "yüklü" ya da "yukarı", "antik", geri kalan sonsuz mu?

İbranice sözcük "nacak" kanıtladığını oğlu "önce monte antik", Tanrı'nın peygamber planı tıpkı oğlu zaten "yüklü", "Kral Siyon üzerine", Peygamber ve planlama, Babası "önce, oluşturma, dünya" aslında gerçekleşti (1 Petrus 1:20). Için gerçekleştirdiği doğa Tanrı "aramalar, şeyler değil, ama bunlar" (Romalılar 4:17).

1 Peter 1:20 abd, Oğlu "FOREKNOWN önce yaratma, Dünya".

Colossians 1:15 abd, oğlu, "ILK DOĞAN TÜM OLUŞTURMA".

Vahiy 3:14 abd, Oğlu "başlangıcında, oluşturma, Tanrı".

Bu Anchor İncil Sözlüğü, sayfa 111 ABD, "Kaynatarak pişirilmiş şehriyenin ilk kesin kaydına [tractate Pesachim , 54A; cf. Nedarim 39b], yedi şey, yani hukuk, tövbe, paradise, Gehinnom, tahtına yücelik, göksel kutsal ve AHID , sözde ön-oluşturulur, ancak önceden planlanmış (Tanrı'nın) düşüncelerinizi."

Göre Yahudi antik edebiyat, Mesihçi "başlangıç, Creation" (Atasözleri 8:22). Vahiy 3:14 olduğunu söyledi Ahid, "başında oluşturulması, Tanrı" kim zaten "doğdu (Atasözleri 8:24)", "ilk doğan tüm creation" (Col. 1:15) "ön-anladım … düşünceleri", Tanrı" (Anchor İncil Sözlüğü, sayfa 111).

Targum, ve Septuagint çevirisi "Qanah (kaw-naw) "beni yarattı", Özdeyişi 8:22.

Qanah (kaw-naw') NAS Etraflı Pozisyonunu Definition -", acquire"

Brown-Driver-Briggs - I. קָנָה84 fiil, çekim

Biri için "iyi" ya da "elde etme" bir anlamı olduğunu belirtti. oluşturabilir , bu, ya da satın alın. Çünkü elde edemez veya satın alma her şey zaten onun, mantıklı olduğuna, Tanrı ilk ön-oluşturulan "doğan tüm creation" Onun rahatlığı, bilge master planı için önce yaşları yarattı onun fiziksel oluşturma daha.

Çünkü Oluşturduğunuz cümledeki, omniscient Tanrı yapamadı herhangi bir akıl veya anlayış önce alınan, biliyoruz ki Tanrı ilk oluşturulduğunda, bilge planı oluşturulması onun üzerinden konuşma önce, aslında oluşturulması yer aldı.

Aşağıya imzalarımızı atıyoruz, benzer şekilde bir mimar tasarımları ayrıntılı bir planı önce aslında hiçbir şey oluşur, Tanrı'in sözlü bir bilgelik de söylenmeden başında bir süre sonra create tüm görünür ve görünmez bir şey. Bu, Word ve bilgeliği Tanrı, ilk önce "made" veya "alınan" Tanrı tarafından hangi yarattı tüm görünür ve görünmez bir şey.

Gaius Memmius anıtı yer almaktadır 1:4-5, "seçti abd'nu (Mesih), oluşturma, dünya… akladıklarını yüceltti abd olarak benimsenmesi oğulları İsa Mesih aracılığıyla kendini…"

İsa Mesih, "ilk doğan tüm yaratma" ve "başlangıcında, oluşturma, Tanrı"; çünkü Tanrı ilk seçtiğiniz Mesih'in akıl ve plan ve sonra onun elekt seçildi ve kişileri "" ona.

Yeşaya 41:4: Tanrı'nın ilk adı "ileri nesil en baştan (Yeşaya 41:4)" önce insan nesli var aslında. Bu nedenle Tanrı'nın word diyor. Yahweh "alınan beni (bilgelik) başında, Onun çalışma, ilk, Onun görevi, uzun süre önce. Yaş önce, ilk, önce (Atasözleri 8:22-23)."

Böylece Vahiy 3:14, İsa'nın "başlangıcında, oluşturma, Tanrı" çünkü i̇sa, kişiliksiz word ve bilgelik hangi Baba'nın ifade düşünce önce word, daha sonra eti, oturma Ahid.

Antik Yahudi kitapları bilinen Sirach ve bilgeliği, Solomon onaylayınız. yaşayan Yahudiler sırasında İbranice Yazılar yazılmış, ayrıca inanılan Tanrı ilk oluşturulduğunda, bilgelik ve anlayış, Tanrı'nın gerisinde kalmak için planı oluşturma, gerçek oluşturma, dünya oldu.

Bu metinler de söz Tanrı'nın bilgelik ve anlayış olarak oluşturulan bir şekilde basitleşti sadece, kitap, Atasözleri.

SIRACH 1:4 (NRSV) "Bilgelik oluşturuldu tüm diğer şeyler".

Sirach 24:3 "I (Bilgelik) geldi ileri, EN YÜKSEK…" Sirach 24:9 "Önce, yaşları, başında, o beni yarattı…"

Süleyman yazmış bilgelik, "… bir nefes, Tanrı, ve saf emanation, görkemi in görümlerini gören (Bilgelik 7:25)." Bilgelik, kişiliksiz word (logo), Tanrı gelen ağız, Tanrı Baba'nın kendi ifade ve düşünce başlangıcında, oluşturma.

Ancak, hiçbir şey, sayfa ilham kutsal yazılar, bilgeliği (logo), Tanrı, her zaman var, coequal Tanrı Oğlu, sonsuz geçmiş.

Kıssadan hisse 2:6 "Yahweh bilgelik verir, onun ağzından bilgi ve anlayış çıkar".

Kitap, Sirach ve bilgeliği, Solomon yazılmış Yahudiler tarafından önce İsa doğdu. Bu nedenle, Yahudi kanıtlar olduğunu kanıtlıyor, Word ve bilgeliği Tanrı'nın canlandırdığı ağzından, En Yüksek Tanrı (Baba).

"önce dünya (John 17:5)" oluşturulan aynı amacı kullanılır, John yazdı, "başlangıç , word (logolar)" John 1:1. Bu ışığı biz anlamak her şey önceden planlanmış ve önceden hazırladığı "Logolar", Tanrı, -, Baba, dünya aslında oluşturulur.

Atasözleri 8:22 Uluslararası Standart Sürümler diyor, "RAB benim başladı. planlama, önce, antik etkinlik başladı".

Bu gülünç, Trinitarians inanmak için bir sözde coequal ve coeternal Tanrı Oğlu, "alınan", "made", "yüklü", ya da "doğan", "en baştan", "henüz yapılmış şase" Tanrı tarafından Baba, kalan coequal ve coeternal onu.

Çünkü Baba Tanrı'ya bir yaklaşımdır veya anlayış önce bilgelik ve anlayış "birthed" veya "alınan" biliyoruz, Tanrı'nın bilgeliği dile mutlaka Onun amacı planı oluşturulması ile birlikte kullanım için, idare universe Mesih aracılığıyla.

Eğer Tanrı Oğlu Kişi, kelimenin tam anlamıyla "alınan" olarak kullanılmakta olan bilgelik birthed ayrı ilahı kişinin oluşturma, sonra nasıl oğlu her zaman olduğu gibi var olduğu iddia edilen bir kişinin coeternal önce gelen Baba'nın ağzından?

Kutsal Yazılar gelecek, Tanrı ilk "uyandırdı" veya "birthed" (John 1:1; Colossians 1:15, 18; İbraniler 1:6; Vahiy 3:14; John 5:26) onun gerisinde kalmak planı (Gaius Memmius anıtı yer almaktadır 1:11; 2:23: Titus 1:2; Romalılar 8:29-30) tüm insan yaş öncesi dünya, fiziksel olarak oluşturulur (Yeşaya 41:4; Görevi 17:26; İbraniler 1:2).

Mesih Tanrı'nın neden ve amaç için yaşlar onun gerisinde kalmak planı (Gaius Memmius anıtı yer almaktadır 3:8-11; Gaius Memmius anıtı yer almaktadır 1:9-10), Tanrı'nın yarattığı her şey onun düşünce dile getirdi (HIS) dahil, Mesih, gelecekteki kafa, bütün işleri oluşturulur (1 Corinthians 15:' - GEÇM; İbraniler 2:8; Colossians 1:18).

İsa Mesih'in kendisi Tanrı'nın kendi ifade bilgelik, Güç ve anlayış (Yeremya 51:15-16) Milattan önce aslında oldu yaşayan bir çocuk doğdu ve oğlu (Yeşaya 9:6; John 5:26).

Tanrı'nın bilgeliği ve öğüt olarak meydana getirdi, akladıklarını yüceltti planı (John 1:1; Vahiy 3:14; Atasözü 8:25), kullanılan bu bilgelik ve öğüt (Gaius Memmius anıtı yer almaktadır 1:11; Atasözü 8:14; Yeremya 51:15-16) bu da prophetically ifade, gelecekteki Ahid (1 Petrus 1:20; Vahiy 13:8; Vahiy 5:12; Colossians 1:15-18; İbraniler 1:2) tüm malzeme ve idare.

Atasözleri 3:19 "Yahweh , BILGELIK (kişiselleştirilmiş Mesih) KURULDU, ŞASE, ANLAYIŞ (kişiselleştirilmiş Mesih), gökler".

"o kim, şase, güç, dünya, AKIL, Anlayış o yayılmıştır gökler. O KÖTÜLÜK MIRILDANIYOR HIS VOICE (HIS WORD), bir çok sular, gökler." Yeremya 51:15-16

Solunan sözcükleri Tanrı Peygamber Yeremya şaşırtıcı karşılık Tanrı'nın "bilgelik" ve "anlayış" sözlü tarafından Süleyman'ın özdeyişleri bölüm 8:1, 8:12, 8:14, 8:25 ve yazılar bu söz Tanrı'nın yaratma her şey onun Word (etti.İzleyicileriyle Özdeşleşen 33:6, Yuhanna 1:1-3). Böylece. Oğlu, Tanrı'nın birthed, Tanrı'nın dile düşünce kendi güç, Bilgelik ve anlayış önce, Word ve bilgelik gerçekten oldu kişisel bir oğlu.

Bu nedenle, tıpkı bir adamın ilk duyduğu his plan bir blueprint önce house, Tanrı Baba, ilk duyduğu plan daha sonra eti, kişisel bir oğlu (John 1:14).

Eğer Baba'nın gücü, bilgelik ve anlayış, bir başka farklı tanrısal bir kişi kendisini yanında, sonra Baba Tanrı olurdu, Kendi "güç, bilgelik ve anlayış" tüm for eternity son. Eğer öyleyse, sonra Trinitarian fikir coequality üç sözde Tanrı insanları çöktü.

1 Corinthians 1:24: "Mesih, Tanrı'nın bilgeliği uyarınca Tanrı".

Sadece, kuvvet, güç, bilgelik, bir adam aittir, kendisini i̇sa, Baba'nın "güç" ve "bilgelik" ait .

İş 12:13 (ISV) "Tanrı ile , bilgelik ve güç; öğüt ve anlayış ait olduğu için onu."

John 1:1 "başlangıçta, word (logo) ve word (logo), Tanrı, ve word (logolar) Tanrı".

Sadece bu yorumuna girişlerle ilgili tüm e geçen veri, Word, bilgelik ve anlayış, Tanrı söylenmeden önce yaratma, Tanrı'nın kendi "güç" olduğunu dile getirdi, planı (Gaius Memmius anıtı yer almaktadır 1:11 - tıpkı bir blueprint) hangi Tanrı için kullanılan fiziksel olarak her şey.