İsa Hid His True Identity, John 16:25

'Aşağıdaki makaleler Google Çevirmen tarafından İngilizce'den Türkçe'ye çevrildi. Özgün İngilizce makalelerinin mükemmel bir çevirisi olmadığını özür dileriz. '

John 16:25 , İsa, figüratif dil (Yaydığımız Müjde örtülüyse de konuşma), Tanrıyı, Babası, ancak söz konusu bir zaman zaman gelip söyledi açıkça söz Baba.

Açıkça İsa'Nın Yaydığımız Müjde örtülüyse de kullanılabilir konuşma konusunda gerçek bir kimlik olarak "Tanrı bizimle" olarak tam bir tam adam, "yola eriştirir gibi kendi değerle birkaç dirheme sattılar (tıpkı tüm erkek - İbrani 2:17)" çünkü yerine misyonunu şase. Kuzu, Tanrı, die, insanlığın kurtuluş (ey Filipililer 2:8).

Eğer İsa iddia onun tanrısal haklar ve ayrıcalıklar Tanrı bize bir adam, sonra değil yerine görev için günahlarımızı. Bu nedenle, İsa'in insan kitap olarak "Tanrı Oğlu" ve "İnsanoğlu" gizlemek için onun gerçek kimlik ve Kutsal Ruh, Tanrı'nın gökten (Luke 1:35; Matthew 1:20) bir abd tasarruf etmek, abd.

Bunun için mümkün değildi, kimlik, İsa, Tanrı'nın Ruhu incarnate, gerçek bir adam, dindi, her zaman her yerde Tanrı doldurur, gökler ve şase (Jer. 23:24). Bu nedenle, İsa'nın bir insan, zorunda, tanrısal bilinci hem de pre-varlığı, cennet ve onun devamı dökülmüş haldeki kaldırımlarında kesinlikle gözlemlersiniz, gökler.

Yeşaya 45:14-15 açıkça kanıtlıyor mesihçi, Tanrı onun saklandı gerçek kimlik, bir adam, birinci yüzyılda, ancak açıkça ifşa gerçek kimlik Tanrı onun ikinci gelen His millennial, "Gerçekten bir tanrı kendini gizler, O Tanrı, İsrail, Kurtarıcı (Yeşaya 45:15)".

Çünkü İsa gerçekten çoğaltılamaz özü, Baba'nın kişi gerçek bir insan kişi (İbraniler 1:3), virgin algılaması ve doğum, o, (Onun tanrısal farkındalık) iddia aynı anda var oldu, göklerde ve şase aynı zamanda tıpkı söyledi ki, "Önce İbrahim I AM (John 8:58)".

Ve bu gibi bir adam, (Onun tanrısal farkındalık) iddia ederek önceden var Tanrı Baba, iddia, burada önce (John 6:62).

Çünkü İsa'nın "Tanrı bizimle", gerçek bir adam, o, başlıklar, "Tanrı Oğlu" ve "İnsanoğlu" olarak incarnational hüküm, Tanrı oldu bir adam. Başlık, "İnsanoğlu" bir incarnational başlık, yani oğlu, i̇nsanoğlu, virgin algılaması.

John 16:25 , kullanılan İsa "figüratif dil" veya "Yaydığımız Müjde örtülüyse de konuşma" konuşma sırasında, Tanrıyı, Babası. Bu açıklar, İsa neden kendi Yaydığımız Müjde örtülüyse de gerçek kimlik söyleyerek, "Ne varsa, İnsanoğlu artan, burada önce (John 6:62)?" İsa önceden var onun doğum tarihi, sadece gerçek Tanrı - babası (John 17:3; 1 John 5:20).

Eğer bir sonlu bir adam olduğunu biliyordu onun gerçek kimlik gerçekten Tanrı oldu. Bir insan bir insan, bir insan, bir insan ruhu, o, (onun insan bilinci) bazen söyledi var göklerde giderek önce bir adam (John 6:62).

Bunun daha anlamlı olduğuna söyledi. Bazen gelmiş geldi, elini her zaman her yerde bir ruh, Ve Tanrı için geri Tanrı, miras her şey (Heb. 1:4) Tanrı bize bir adam (Matthew 1:20-23; Heb. 2:14-17).

Ayrıca, Oluşturduğunuz cümledeki, iman, İsa yalnızca alınması, Kişinin Tanrı sadece bir dış kabuk, insan eti. Hem Trinitarian ve bayrak Ramazan bayramının sonuna ilahiyatçılar kabul edip, Tanrı gerçek bir adam alınması gerçek bir insan doğası ve olacaktır.

Böylece, hem Trinitarian ve bayrak Ramazan bayramının sonuna müminler itiraf İsa Tanrı değil, abd gibi, Tanrı değil, Tanrı bizimle gerçek bir adamın dua olabilir ve yönelmemesi. Hiçbir Trinitarian veya bayrak Ramazan bayramının sonuna tanrıbilimci, bu kabul Tanrı yönelmemesi Tanrı.

Allah olamaz, adamlar kötülük, ne de dua yaptı ya da aracılık etmek için Tanrı Tanrı. Bu nedenle alınması kanıtlıyor, Tanrı, İbranice peygamber oldu gerçek bir insan oğlu, tam olarak insan rahatlığı ve bu da farklı tanrı, sadece gerçek Tanrı, Baba. Bu açıklar, hem de dua ve tarafından denendi.

Daha fazla makale için Ücretsiz KİTAPLAR İÇİN Video Öğretmenleri için YOUTUBE KANALİZASINA abone olun

5 views0 comments