Bu Trinitarian Ikilemi, Üç Tanrı Vasiyeti, John 6:38

'Aşağıdaki makaleler Google Çevirmen tarafından İngilizce'den Türkçe'ye çevrildi. Özgün İngilizce makalelerinin mükemmel bir çevirisi olmadığını özür dileriz. '

Benim E-POSTA YAZIŞMALARI, TRINITARIAN APOLOGIST LUIS CARLOS REYES

"Ben eve gökten, bunun benim kendi değil, Onu kim gönderdi. " Me John 6:38 Eğer ortak Trinitarian görünüm John 6:38 doğru, nasıl bir coequally ayrı ön-incarnate Tanrı Oğlu'nun, ayrı bir Tanrı, önce alınması mı? Can a coequal Tanrı hiç, kapasite olarak, başka bir coequal Tanrı?

Eğer argüman bir tutulur ağırlık, daha sonra da, cevap, ilgili onayı isteyen John 6:38 göstermesi için bir Tanrı Oğlu önümüzdeki gökten, bunun kendi sözde coequal ilahı, ancak sadece Tanrı, O'nu gönderdi, yani Baba.

Hatta Yeni Ahit kanıtlıyor , tek bir Tanrı, Baba, ve sadece tek bir insan, Oğlu. Böylece, sözde Trinity üç Tanrı fikirleri ve üç Tanrı isteği, Kutsal Yazılar?

Orada başka geçit, hassas sözcükler, Mesih' in John 6:38, bunu diğer geçitleri . Oğlu sadece bir insan. Örneğin, John 5:30 konusunda, İnsanoğlu, Oğlu hiçbir şey kendisinin, çünkü sadece tek bir insan, Mesih.

"hiçbir şey, Ben; ben yargıç sadece I duyarsınız. Ve benim yargım adildir, çünkü ben kendi istediğimi değil, Onu kim bana (John 5:30)".

Neden OLAMAZ. ÜÇ AYRI TANRI VASIYETI ÜÇ KIŞI TANRIYI

1. İncil asla konusunda Tanrı'nın birden fazla tanrı unutmayın, ya da bilinç.

2. İncil konusunda ABD, Baba, Tanrı,, ve bilinci sadece bir Tanrı, insan,, ve bilincini, oğlu vardı, kapasite, anlaşmazlık, tanrısal, Çünkü insan çocuk doğdu ve oğlu verilmiştir, "tam insan. her" (Heb. 2:17 NIV).

3. Adam Mesih İsa söyledi "bunu benim kendi (bir insan), ancak, Onu kim bana (Tanrı)," olduğunu gösterdi,, bir oğlu vardı, potansiyel olarak, çatışma, Baba'nın ilahıdır.

4. Eğer Oğlu'nin çok belirgin bir tanrı Tanrı sayısı iki, sonra bir coequal Tanrı Kişiler' için kapasite için, uyum, Tanrı, bir numara.

Neden bir sözde Göksel Tanrı Oğlu eve gökten, bunun kendi ayrı bir Tanrı, ancak sadece farklı Tanrı ona, Onu hiçbir potansiyel için Tanrı hiç, anlaşmazlık, Kendisi mi? Eğer Tanrı hiç katılmıyorum kendisi söyledi. karışıklık ve kargaşa içindedir.

5. Eğer Tanrı, üç tanrısal fikirleri, üç tanrısal vasiyeti ve daha fazla tanrı, kişisel öz-bilinci, sonra Tanrı artık bir Tanrı (keşişle tanıştığı yerdir), ancak, üç Tanrı'nın (Tri-Theism).

Sonrası gelecek. Bu gerçekler Trinitarian apologist Luis Reyes, Bay Reyes yanıt, "Ben bunun kabul ediyorum veya etmiyorum ne diyor burada, ama ben bu yorum, çünkü tavır gösterir.

Çok ilginç ne sıklıkta bayrak Ramazan bayramının sonuna savunucuları ilan güvenle, Tanrı, bir pazara, yaptığı bu pazara yaptığı bile yetenekli konuşan gökten gelen ve yine de yetenekli, kelimenin tam anlamıyla incarnated, oğlu ve aynı zamanda (örn. Luke 3:22), ancak bir Trinitarian diyor hakkında bir şey aynı pazara Tanrı, tüm ani bir Tanrı artık "pazara kadar" bunun başka şey.

Açıkça, bir çok belirgin bir sapma, burada bayrak Ramazan bayramının sonuna arkadaşlar, ve fikri ve presupposition yansıyan burada, parça, Tanrı, sadece pazara yetecek şeyler bir Unitarian Tanrı, ancak, pazara yetecek şeyler, Tanrı Trinitarian.

Bu zihinsel beni hep şaşırtmıştır ve açıkça yansıtır, sapma, I sık sık karşılaşabileceğiniz birçok arasında anti-Trinitarians".

Bayrak Ramazan bayramının sonuna yanıt: kabul, Tanrı'nın omnipotence sağlar ona sahip her şey. Bununla birlikte, Tanrı Tanrı hiç bir söz ya da bir şey ile çakışıyor.

Birkaç örnek şeyler Tanrı olamaz:

  1. Tanrı Tanrı hiç, kapasite, anlaşmazlık, Kendisini iki ayrı Tanrı Vasiyeti için potansiyel, anlaşmazlık.

  2. Tanrı'nın word asla çatışma ne zaten dedi ya.

  3. Tanrı Tanrı hiç bir değişikliği kaybetmeden, Onun Tanrısal nitelikler.

  4. Tanrı asla değiştirme aşılırken hiç onun doğru ve kutsal bir karakter.

Ediyorum. Biz değil bizim tabanı exegesis, Kutsal Yazılar dayalı olarak hangi sesleri sağ bizim sonlu insan zihinleri. Ben işaret gerçeği Trinitarian fikir, Tanrı, iki ve üç Tanrı vasiyeti "sesler kötü" bayrak Ramazan bayramının sonuna model çünkü Trinitarian model tamamen unscriptural.

Ve bayrak Ramazan bayramının sonuna model, Babası giderek incarnate, gerçek bir insan oğlu sesler zor içinde sonlu insan mantığı, en azından bizim görünüm, uyum, scriptural veri.

Ben size sorulur bu soru, "Lütfen cevap bu soru: Sizce bir coequally tanrı Tanrı (a, aynı bir şey duyarlı), dua ve yönelmemesi, Tanrı, iki mi? Ya da, daha anlamlı olduğuna inanıyorum. insan (insan bilinci), Mesih, namaz, ve adamlar?"

Ben de sorulan, "bunu daha anlamlı olduğuna inanıyorum," Ben ne daha mantıklı olan tüm scriptural veri oldukça fazla mantıklı bizim sonlu insan kavramıştır.

Mr. Reyes cevaplandı,

"Hayır, inanmıyorum, bir coequally tanrı Tanrı'ya adamlar namaz sürece, (burada, benim için), tanrısal coequally Tanrı hem Tanrıyı ve insan aynı anda. Bu durumda, Tanrı (Oğlu)'nin deneyimi ayartma ve dua edin, Tanrı Oğlu (öncesinde alınması), ama Tanrı Oğlu , God-Man, sorunlarla, onun insan doğası".

Bayrak RAMAZAN BAYRAMININ SONUNA YANIT:

Bu bayrak Ramazan bayramının sonuna model da inanıyor, Tanrı (Oğlu), deneyim ve dua edin, ama Tanrı öncesinde alınması. Tek sorun burada, bunun oğlu, Tanrı Oğlu öncesinde alınması tek bir kutsal yazılar haklı gibi bir konumda.

Biliyorum, post incarnational cevap, ama nasıl önceden incarnational Tanrı, coequal sözde Tanrı Oğlu mu? Cevap yok sayar ve büyük bir kısmı, benim önceki yorumlar John 6:38. Sizin sözde bir ön-incarnate Tanrı Oğlu olduğu belirgin bir oğlu, gök önce bir oğlu olur.

Nasıl bir coequal Tanrı gökte sahip değil, Kendi tanrısal Tanrı, Ama Tanrı Tanrı, Baba, kalan bir Tanrı coequal kişi (Mr. Reyes asla yanıt)?

Mr. Reyes sorulan, "sizce bir bayrak Ramazan bayramının sonuna Tanrı Tanrı 'olacak', dua ve yönelmemesi?" derim önce alınması "hayır" (iman yoksa?), alınması, "evet," "Tanrı-man" bir kişi…"

Bayrak RAMAZAN BAYRAMININ SONUNA YANIT:

Biz inanmıyoruz, Tanrı Tanrı, dua veya yönelmemesi önce ya da sonra! alınması Sadece Trinitarians inanıyorum oğlu, Oğlu, ayrı bir "Tanrı", Baba.

Origen, ilk, başlık, "Tanrı adamı" her bayrak Ramazan bayramının sonuna ve Trinitarians, sonradan kullanılmıştır ("… . Tanrı-man doğdu." Origen, De Principiis, Kitap II, Bölüm VI. Ve Alınması, Mesih).

Ancak inanıyoruz. Adam Mesih İsa'nın "Tanrı bizimle", gerçek bir adam, şiddetle hoşlanmadığınız için "Tanrı adamı" çünkü insanlık. Adam Mesih İsa'nın ontologically farklı Baba.

Çünkü Tanrı, ontologically bir adam (Sayı 23:19) biliyoruz ki, Tanrı Oğlu, Tanrı ontologically bize Tanrı.

Hayır, biz inanmıyoruz, bir Nestorian view, alınması; çünkü Tanrı oldu bir tek adam alınması, virgin. Tanrı'nın Oğlu değil, iki kişi, iki zihinleri ve iki merkezleri kişisel öz-bilinci.

Tanrı'nın Oğlu açıkça söz sadece bir insan, bir insan, ve bir insan. Bununla birlikte, Tanrı'nın oğlu, bazen söz, tanrısal farkındalık Tanrı (John 8:58) hangi almış sadece tanrısal vahiy (Mark 13:32).

Mr. Reyes yanıt, "Ben Tanrı Oğlu, Tanrı-man (iki türleri, ancak bir kişi) konuşan bir baba, alınması, bunun yerine, tanrısal Baba etkili olarak bazı tür tanrısal ventriloquist,

O olduğuna inanmak incarnated, Oğlu ve yine Peter duyar ve Baba'nın ses geliyor, gökten (2Pet. 1:17-18), ve sonra da o hiçbir sözde duyar ve aynı Baba'nın ses artık gelen oğlu (Mat. 17:7)?"

Bayrak RAMAZAN BAYRAMININ SONUNA YANIT:

2 Peter 1:17-18 size hesap, Babası şöyle dedi: "Bu benim sevgili Oğlu kime ben yanı memnuniyet," ama Matthew 17:7 bize incarnational sonrası, Tanrı'nın sözleri ile ABD, tam olarak insan oğlu.

Dolayısıyla, bu dikkate alınması hangi Tanrı Tanrı da Tanrı olarak bizimle birlikte gerçek bir adam "arttı. Bilgeliği" (Luke 2:52) ve bilmediği her şey (Mark 13:32).

En Trinitarian ilahiyatçılar inanıyorum oğlu hiç kayıp, tanrısal nitelikler, gökler o anda oldu bir adam aşağı. Bu durumda, iddia edilen Cennet Oğlu olacaktır. act ve söz, Göklerde, dünyasal oğul de aynı anda harekete söz şase bir adam.

Ayrıca bu gibi sesler ventriloquism, sözde Göksel Tanrı Oğlu'nın kanunu ve söz, gökler (birden fazla yerde ve birden fazla kez aynı anda), etkili ve farklı konuşan şase içinde bulunduklarından, bir insan yüreği, ve doğa.

Kabul ediyorum, daha önceki açıklamasında, biz sonlu kullanın insan mantığı form kendi tercümeleri, Kutsal Yazılar. Her zaman her yerde Tanrı bir ventriloquist yapabilmek konuşmak Tanrı, gök aynı konuşan gerçek bir adam şase Tanrı "partook, eti ve kan" (Heb. 2:14), "tamamen insan her yolu" (Heb. 2:17 NIV).