Bu Trinitarian Ikilemi, Üç Tanrı Vasiyeti, John 6:38

'Aşağıdaki makaleler Google Çevirmen tarafından İngilizce'den Türkçe'ye çevrildi. Özgün İngilizce makalelerinin mükemmel bir çevirisi olmadığını özür dileriz. '

Benim E-POSTA YAZIŞMALARI, TRINITARIAN APOLOGIST LUIS CARLOS REYES

"Ben eve gökten, bunun benim kendi değil, Onu kim gönderdi. " Me John 6:38 Eğer ortak Trinitarian görünüm John 6:38 doğru, nasıl bir coequally ayrı ön-incarnate Tanrı Oğlu'nun, ayrı bir Tanrı, önce alınması mı? Can a coequal Tanrı hiç, kapasite olarak, başka bir coequal Tanrı?

Eğer argüman bir tutulur ağırlık, daha sonra da, cevap, ilgili onayı isteyen John 6:38 göstermesi için bir Tanrı Oğlu önümüzdeki gökten, bunun kendi sözde coequal ilahı, ancak sadece Tanrı, O'nu gönderdi, yani Baba.

Hatta Yeni Ahit kanıtlıyor , tek bir Tanrı, Baba, ve sadece tek bir insan, Oğlu. Böylece, sözde Trinity üç Tanrı fikirleri ve üç Tanrı isteği, Kutsal Yazılar?

Orada başka geçit, hassas sözcükler, Mesih' in John 6:38, bunu diğer geçitleri . Oğlu sadece bir insan. Örneğin, John 5:30 konusunda, İnsanoğlu, Oğlu hiçbir şey kendisinin, çünkü sadece tek bir insan, Mesih.

"hiçbir şey, Ben; ben yargıç sadece I duyarsınız. Ve benim yargım adildir, çünkü ben kendi istediğimi değil, Onu kim bana (John 5:30)".

Neden OLAMAZ. ÜÇ AYRI TANRI VASIYETI ÜÇ KIŞI TANRIYI

1. İncil asla konusunda Tanrı'nın birden fazla tanrı unutmayın, ya da bilinç.

2. İncil konusunda ABD, Baba, Tanrı,, ve bilinci sadece bir Tanrı, insan,, ve bilincini, oğlu vardı, kapasite, anlaşmazlık, tanrısal, Çünkü insan çocuk doğdu ve oğlu verilmiştir, "tam insan. her" (Heb. 2:17 NIV).

3. Adam Mesih İsa söyledi "bunu benim kendi (bir insan), ancak, Onu kim bana (Tanrı)," olduğunu gösterdi,, bir oğlu vardı, potansiyel olarak, çatışma, Baba'nın ilahıdır.

4. Eğer Oğlu'nin çok belirgin bir tanrı Tanrı sayısı iki, sonra bir coequal Tanrı Kişiler' için kapasite için, uyum, Tanrı, bir numara.

Neden bir sözde Göksel Tanrı Oğlu eve gökten, bunun kendi ayrı bir Tanrı, ancak sadece farklı Tanrı ona, Onu hiçbir potansiyel için Tanrı hiç, anlaşmazlık, Kendisi mi? Eğer Tanrı hiç katılmıyorum kendisi söyledi. karışıklık ve kargaşa içindedir.

5. Eğer Tanrı, üç tanrısal fikirleri, üç tanrısal vasiyeti ve daha fazla tanrı, kişisel öz-bilinci, sonra Tanrı artık bir Tanrı (keşişle tanıştığı yerdir), ancak, üç Tanrı'nın (Tri-Theism).

Sonrası gelecek. Bu gerçekler Trinitarian apologist Luis Reyes, Bay Reyes yanıt, "Ben bunun kabul ediyorum veya etmiyorum ne diyor burada, ama ben bu yorum, çünkü tavır gösterir.

Çok ilginç ne sıklıkta bayrak Ramazan bayramının sonuna savunucuları ilan güvenle, Tanrı, bir pazara, yaptığı bu pazara yaptığı bile yetenekli konuşan gökten gelen ve yine de yetenekli, kelimenin tam anlamıyla incarnated, oğlu ve aynı zamanda (örn. Luke 3:22), ancak bir Trinitarian diyor hakkında bir şey aynı pazara Tanrı, tüm ani bir Tanrı artık "pazara kadar" bunun başka şey.

Açıkça, bir çok belirgin bir sapma, burada bayrak Ramazan bayramının sonuna arkadaşlar, ve fikri ve presupposition yansıyan burada, parça, Tanrı, sadece pazara yetecek şeyler bir Unitarian Tanrı, ancak, pazara yetecek şeyler, Tanrı Trinitarian.

Bu zihinsel beni hep şaşırtmıştır ve açıkça yansıtır, sapma, I sık sık karşılaşabileceğiniz birçok arasında anti-Trinitarians".

Bayrak Ramazan bayramının sonuna yanıt: kabul, Tanrı'nın omnipotence sağlar ona sahip her şey. Bununla birlikte, Tanrı Tanrı hiç bir söz ya da bir şey ile çakışıyor.

Birkaç örnek şeyler Tanrı olamaz:

  1. Tanrı Tanrı hiç, kapasite, anlaşmazlık, Kendisini iki ayrı Tanrı Vasiyeti için potansiyel, anlaşmazlık.

  2. Tanrı'nın word asla çatışma ne zaten dedi ya.

  3. Tanrı Tanrı hiç bir değişikliği kaybetmeden, Onun Tanrısal nitelikler.

  4. Tanrı asla değiştirme aşılırken hiç onun doğru ve kutsal bir karakter.

Ediyorum. Biz değil bizim tabanı exegesis, Kutsal Yazılar dayalı olarak hangi sesleri sağ bizim sonlu insan zihinleri. Ben işaret gerçeği Trinitarian