Nasıl oğlu, Gök ve Yeryüzü aynı anda mı? John 3:13

'Aşağıdaki makaleler Google Çevirmen tarafından İngilizce'den Türkçe'ye çevrildi. Özgün İngilizce makalelerinin mükemmel bir çevirisi olmadığını özür dileriz. '

"geçti cennete hariç, kim gökten, Oğlu, Adam, cennet." John 3:13 (ISV).

Sadece her zaman her yerde Tanrı, söyledi. eve gökten bir adam alınması aynı kalan değiştirilemeyen, gökler. John 16:25 ve Yeşaya 45:14-15 olduğunu kanıtlamak İsa sık kullanılan his incarnational başlıkları, oğlu ve Tanrı Oğlu, Adam Onun peçe gerçek kimlik ve "Tanrı bizimle", gerçek bir adam.

Eğer İsa açıkça olarak gerçek kimlik, Tanrı söyledi "boşaltılmalıdır kendisi", onun tanrısal haklar ve ayrıcalıklar Tanrı incarnate bir adam. Ey Filipililer 2:5-9 kanıtlıyor sürekli olarak İsa'nın kendisi boşalmasını ve alçakgönüllü kendisi boyunca dünyasal bakanlığı karşılamak misyonu, kuzu, Tanrı, günahlarımızı, dünya.

Bazı Trinitarian bilginleri öne sürdüler. John 3:13, modeli el yazmaları, çünkü zor Arians ve Semi-Arians kim inkar tam tanrının Mesih devlet, kişi adı, İsa Mesih'in göğe ve şase aynı zamanda.

Böylece, çok büyük olasılıkla, şundan sözcükler "kim gökte" bazı el yazmaları doğan etkisi Semi-Arian yazıcılarla kim büyük olasılıkla yarısından fazlası, Hıristiyan nüfusa yaklaşık zaman, Konsey, Nicaea, 325 (Jaraslov Pelikan yazdı, "Tüm bekleme kıtası i̇mparator, formül, gittim ve sağ açık öğretim, her zaman. Ve bunların çoğu, bu bir doktrini Mesih'in arasında bir yerde, Arius ve Alexander (Semi-Arianism)" - Fi̇ Katolik geleneği, 35-50 1, Pg. 203).

Semi-Arians ve Arians, kendimizi bir ihmal edilmiş sözcükler "kim gökte" "İnsanoğlu" çünkü iman, Oğlu, En Yüksek Tanrı bağımsız olabilir her zaman her yerde (Origen, birçok Semi-Arians kim yazdı, "Hibe olabilir bazı göklerini, imanlılar , tüm anlaşma, ABD ile olan ve incautiously iddia ediyorlar . Kurtarıcım, En Yüksek Tanrı; ancak, biz almıyoruz, bunları, ama inanıyorum o diyor, ' Beni gönderen Baba, daha fazla I'"- Origen, Contra Celsus 8:14).

John 3:13, Ellicot'in yorumu: "Bu, cennet. Bu sözcükler metinden bazı MSS., Sinaitic ve Vatikan. Yargı en modern editörleri (Westcott ve göstergeleri taraklar üzerindedir) saklar.

Bu bir örnek, burada sabit hesap ekleme bir yazıcıdan, ama burada eksiklik, olasılık, borçlu olan, insanlığın zor".

"geçti cennete hariç, kim gökten, Oğlu, Adam, cennet." John 3:13 (ISV).

En Trinitarian Yorumlar" diyor John 3:13, İsa'nın her zaman her yerde Tanrı asla sol onun tanrısal nitelikler, gökler o anda üzerinde durduğu, şase ve bir adam. Mimberi Yorum diyor, "Kendisini aramaları "İnsanoğlu" ve o iddia, eve gökten yok di̇nen'ne."

Gill'in yorumu, "Hatta, i̇nsanoğlu, gökte; aynı zamanda o ardından şase: değil, cennet onun insan doğası… bu da doğru ona sadece onun tanrısal doğa; gibi, dökülmüş haldeki kaldırımlarında kesinlikle gözlemlersiniz, ya da gökte ve aynı zamanda…"

Bir azınlık Trinitarian bilginleri kim tutun, kenosis, ey Filipililer 2:7, aslında inkar oğlu kalır, dökülmüş haldeki kaldırımlarında kesinlikle gözlemlersiniz, Göklerde, alınması ortaya çıktı.

Böyle bir görünüm sorunlu, çünkü yazılar gelecek, İsa, Tanrı'nın göklerde ve şase aynı zamanda (John 3:13; Romalılar 8:9; Heb. 13:8), Ve Tanrı kesinlikle kaybedecek değiştirilemeyen tanrısal nitelikler (Mal. 3:6; John 8:58; Heb. 13:8) , 3361, Tanrı için, giderek bir adam bize kaydedin.

Bu nedenle, bu iman bir sözde Tanrı Oğlu sol onun dökülmüş haldeki kaldırımlarında kesinlikle gözlemlersiniz, Göklerde, alınması bir konum tamamen savunulmaz.

Eğer İsa, İmmanuel koyacak, "Tanrı bizimle", gerçek bir adam, sonra niçin İsa ki o gökten ve hala gökte (aynı zamanda) yaptığı üzerinde durduk, şase ve bir adam mı? Sadece her zaman her yerde Tanrı, göklerde ve şase, aynı zamanda, çünkü tanrısal nitelikler Tanrı'nın tutulamaz herkes tarafından oluşturuldu (Yeşaya 46:9 "Ben Tanrı ve yok gibi. " Me).

Daha fazla makale için Ücretsiz KİTAPLAR İÇİN Video Öğretmenleri için YOUTUBE KANALİZASINA abone olun