Kim göründü. Fiery Ocağı, Daniel 3:25?

'Asagidaki makaleler Google Çevirmen tarafindan Ingilizce'den Türkçe'ye çevrildi. Özgün Ingilizce makalelerinin mükemmel bir çevirisi olmadigini özür dileriz. '

Birçok çeviriler okuma, "form dördüncü gibi, Tanrı'nın Oğlu." Daniel 3:25

Ve MIMBERI YORUM : "cümlesi, 'Tanrı Oğlu' açıkça yanlış; doğru çeviri, 'görünüm dördüncü bir oğlu, tanrıların'...

Olarak en heathen mythologies, orada sadece tanrılar, ama demi-tanrılar, birçok farklı sınıfları… borçluyuz karşı katliamın soykırım teşkil ettiğine şiddetle karşı çıkıyor, Kildani monarch fikri bu görünüm, ikinci kişi, Hıristiyan Üçleme…"

Ardından, Mimberi yorum diyor, "… bir melek güçlendirilmiş bu kulları Tanrı'nın ocağı".

Daniel 3:28 kanıtladığını söyledi. Nebukadnessar, Tanrı, "gönderdi. angel ve kullarına…"

Doug Kutilek

DOUG KUTILEK (THE SCHOLARLY TRINITARIAN ARAŞTIRMACISI) KENDISINI KANITLADIĞINI DANIEL 3:25, KELIMENIN TAM ANLAMIYLA ÇEVIRISI, "BIR OĞLU, TANRILARIN".

"hassas, metin İngilizce eşdeğer, bar-elahin "bir oğlu, tanrıların," olarak ASV, NASB ve NIV. Bu sürpriz bize bir pagan kral onaylandı ve taptığı birçok tanrılar, bir doğaüstü bir kişiyi "bir oğlu, tanrıların".

Nebukadnessar henüz bir pagan (henüz dikilmiş bir idol altın ve ittiği, nesnelerin ibadet yeri). In Daniel 3:28, kral terimi bir kez daha dördüncü adam, fırın, bu kez, "angel" olduğunu öne sürdü ve iki hüküm, "Angel" ve "bir oğlu, tanrıların," eşanlamlı tanımları".

"için, görünüm, dördüncü adam, O'nun gibi, Tanrı oğlu, ya biz onu alın bir melek, Septuagint, verili, ya da gerçekten, çoğunluk bence, Rab, bizim Kurtarıcımız. Ama bilmiyorum nasıl bir tanrısız kralı olabilir. Ürünümüzün kalitesinin bir vizyon, Tanrı'nın Oğlu".

"faziletleriyle dikkat kendini Kutsal Yazılar terimi melekler gibi oğulları Tanrı'İş 1:6; 2:1; 38:7; ayrıca, bence, Genesis 6:2, 4." [Bellekten Çıkartımlar Doug Kutilek'in makalesi "Tanrı'nın oğlu, bir oğlu, Tanrıların (Daniel 3:25)?" www.kjvonly.org/doug/index_doug.html]

Daha fazla makale için Ücretsiz KITAPLAR IÇIN Video Ögretmenleri için YOUTUBE KANALIZASINA abone olun

4 views0 comments