Biz, Bizim konakta kalın ona, John 14:21-23

'Asagidaki makaleler Google Çevirmen tarafindan Ingilizce'den Türkçe'ye çevrildi. Özgün Ingilizce makalelerinin mükemmel bir çevirisi olmadigini özür dileriz. '

"O, buyruklarıma, ve onları, o, beni seven: ve o, beni çok sever, çok sevdim Babam ve ben onu seviyorum ve kendimi listesi o ... Eğer bir adam beni seviyor, benim tutun sözcükler: Babam, onu seviyorum, ve biz yola eriştirir onu, ve bizim konakta kalın onu" (John 14:21, 23).

Öncelikle, İncil konusunda bize sadece bir ruh, Tanrı, "Göklerin doldurur ve şase" (Jer. 23:24) aynı konutu gerçek Yeni Ahit müminler. Gaius Memmius anıtı yer almaktadır 4:4-6 abd sadece bir Tanrısal Ruhu sadece bir Rab, "… Bir Ruh … Rab … Bir Tanrısı ve Babası kim bütün ve tüm ve tüm".

Bu nedenle, olamaz. iki veya üç tanrısal Ruh'un, Tanrı, ancak sadece "Bir Ruh." Bu nedenle bir ruh, Tanrı soyundan, virgin, Luke 1:35, aynı Ruh, Babası kim oldu, insan ruhu, adam Mesih İsa (İbraniler 1:3 olduğunu söyledi. Oğlu, "madde," Baba - İbraniler 1:3) , gerçek bir adam vardı.

Biz, Bizim Uymayı , Onu, John 14:21-23 Kutsal Ruh, Tek Bir Ruh, Baba Tanrı, eylem daha sonra önüme olarak meryem, alınması, adam Mesih İsa.

Bu nedenle, Kutsal Ruh, aynı ruhu, hem Baba (Tanrı Tanrı) ve oğlu (Tanrı'man). Bu açıklar, neden konuşmak yazılar, indwelling ruhu tek bir ruh hem Baba ve oğul.

İsa'nın müjdesi göre Matthew, "Ama bunlar sizi, kaygılanmayın nasıl ya da ne söylemek; bu size bu saat ne için olduğunu söylüyorlar. Bunun için, Siz söyleyin, ama Ruh, Babası konuşur." Matthew 10:19-20

İsa'nın müjdesi göre Luke, "Bunların önce sinagog ve padişahlar ve yetkililer, kaygılanmayın nasıl veya ne konuşmak, savunma, ya da ne ki; Kutsal Ruh gelecek, çok saat ne borçluyuz ki." Luke 12:11-12

Daha sonra Luke söner, İsa kaydedin söyleyerek, "… onlar ellerini size ve size zulmedenler, sizin için sinagog ve hapishaneler, kralların ve valiler için My Name'in aşkına.

Bu bir fırsat için. Bu nedenle, fikirleri değil, önceden hazırlayın savunmak kendiniz; ben size dile getirdi ve bilgelik hangi yok, rakiplerinizi, dursun veya karşı çıksa." Luke 21:12

Di̇kkat tüm üç geçitleri, Kutsal Yazılar ki, indwelling Ruh Yeni Ahit müminler sözcükler konuşmak, teslim öncesi padişahlar ve hakimler. Matthew 10:19-20: indwelling "Ruhu, Babası konuşur." Luke 12:11-12 diyor indwelling "Kutsal Ruh size… ne borçluyuz." Luke 21:12 İsa, "Ben size dile getirdi ve bilgelik hangi yok, rakiplerinizi, dursun veya karşı çıksa".

Tüm üç paralel geçitleri benzer, sadece indwelling Kutsal Ruh olarak açıklanan aynı Ruh, Baba ve oğul. Burada bayrak Ramazan bayramının sonuna Modalistic anlayış en iyi uyan scriptural kanıtlar.

, Arians ve Socinians açıklayamıyorum, indwelling her zaman her yerde bir ruh, İsa Mesih, Trinitarians açıklayamıyorum, Baba, Kutsal Ruh ve İsa Mesih konuşabilir aynı Tanrısal bir kişi. Bu nedenle, sadece bayrak Ramazan bayramının sonuna doktrin, uyum, scriptural veri.

Eğer biz gerçekten inanıyoruz, Baba Tanrı gerçekten oldu bir adam, sonra biz de bekliyoruz, insan ruhu, Mesih, kim kuruldu "Kutsal Ruh" (Matthew 1:20) Baba, Meryem daha sonra , indwelling ruhu içinde, kalpleri Yeni Ahit müminler.

Galatyalılar 4:6 özellikle çağrı indwelling "Gerçeğin Ruhu" (John 14:17), "Ruh Oğlu" oturmayı "yüreklerimiz" kim "sözle anlatılamaz iniltilerle bizim için saints" (Romalılar 8:27) "ağlama İsveçli Abba Idi Baba" (Gal. 4:6). Bu açıklar, neden Kutsal Ruh adı " Paracletos" (Yandaş ve Intercessor) John 14:26, John 14:16-18 ve 1 John 2:1 aramalar İsa " Paracletos" (Yandaş ve Intercessor).

Bu yüzden, "biz" ve "bizim" John 14:23, i̇ki coequally farklı tanrısal ruh kişi, üç kişi tanrıyı değil, "Tanrı'nın Ruhu" (Rom. 8:9) de oldu , insan ruhu, onun oğlu ayrıca giderek bir adam.

Bu nedenle, İsa, "biz yola eriştirir onu, ve bizim konakta kalın onu" , çünkü bir Tanrı, Babası da göstermiş kendini benliğin bir gerçek insan oğlu. Böylece, iki ana belirtiler, Tanrı, Baba ve Baba Tanrı'nın bize, Oğlu.

Bu nedenle, indwelling Kutsal Ruh, Ruhu, hem Baba (Tanrı Tanrı) ve oğlu (Tanrı'man). Tanrı, Tanrı gibi, aynı Tanrısal Ruh oldu bir adam (Tanrı'man). Böylece, iki farklı belirtiler, Tanrı, Kutsal Ruh Tanrı'nın oldu bir adam ile virgin algılaması.

Bu neden Romalılar 8:9, 26, 27, ve 34 devlet, indwelling ruhu, Tanrı, Mesih'in Ruhu kim nın müdahalesiyle çözülmesi gerekti, saints, Tanrı (İbraniler 7:25).

"Ancak, benliğin, ama Ruh, eğer gerçekten de Tanrı'nın Ruhu oluşturdular,. Ama kimse yoktur. Ruhu, Mesih, o araca ait değil." Romalılar 8:9 NASB

Dikkat edin, inspire metin abd, indwelling "Tanrı" soyundan, virgin (Luke 1:35 "Kutsal Ruh, size"; Matthew 1:20 "çocuk kim anladı, onun, Kutsal Ruh") , aynı "Ruhu, Mesih", Çünkü Tanrı'nın Ruhu da bir adam, virgin.

Bu açıklar neden iki belirtiler, Tanrı'nın Ruhu, Yeni Ahit Kutsal Yazılar: değiştirilemeyen babası dışında, alınması ve onun yeni manifestosu, aynı "Tanrı" "gösterdim, benliğe, yaslı Ruh…" (1 Tim. 3:16) kim "paylaşılan bizim insanlık", "tam insan. her" (Heb. 2:14, 17 NIV).

İnsan Ruhu, Mesih'in göklere çıkıp, yeni insan boy, Onun varlığı oldu, "yaşam veren Ruh" (1 Corinthians 15:45) , "bugüne kadar geçtiği tüm gökler, öyle ki her şeyi" (Gaius Memmius anıtı yer almaktadır 4:10).

Tanrı Tanrı, her zaman dolu tüm şeyler, ama Tanrı'nın yeni manifestosu olarak "Tanrı bizimle", gerçek bir adam doldurmamış tüm şeyleri adam Mesih İsa göklere çıkıp, her zaman her yerde olduğu gibi, Baba.

"…Ruh da yardımcı olur, biz nasıl namaz biz, ama Ruh'un kendisi, sözle anlatılamaz iniltilerle bizim için bize , gibi çok derin sözcükler için; ve kim arar, kalpleri bilir , zihin, Ruh , çünkü o, sözle anlatılamaz iniltilerle bizim için saints, Tanrı." Romalılar 8:26-27 NASB

"Mesih İsa'nın kim öldü, evet, daha ziyade kimin kaldırılmış, kim sağ, Tanrı, aynı zamanda sözle anlatılamaz iniltilerle bizim için bize." Romalılar 8:34 NASB

<