Genesis 18:19 Mesih olmadığını ortaya İbrahim?

'Aşağıdaki makaleler Google Çevirmen tarafından İngilizce'den Türkçe'ye çevrildi. Özgün İngilizce makalelerinin mükemmel bir çevirisi olmadığını özür dileriz. '

Genesis 18:1-3, "Sonra RAB ona, Gelinleriniz zina ağaçları Mamre'oturuyordu, Buluşma Çadırı'nda, ısı, gün. Bu yüzden havadaki gözleri görünüyordu, zevktir, üç erkek, ayakta, onu; ve onları görünce, koştu, çadır kapı onları karşılamak ve eğilip yere, dedi, 'My Rab, eğer şimdi hoşnut, gözetleme, pass, Kulun."


Ve İbranice "kanun dairesi", "Bir kişinin temsilci olarak kişinin kendisi (görülmektedir. 72b; Kidd olacağız. 41b)".


Bu Ansiklopedisi, Yahudi Din, Adama Kitap, New York, NY, 1986, sayfa 15, "melekler, söz, yasa, RAB'IN (Yahweh) temsilci veya temsilcileri. Bunun gibi, tam yetki sadece konuşmak onun adı, fakat görünüşe bakılırsa uygun, adı olarak Küçümseyerek 20:2; 'Ben RAB (Yahweh) thy Tanrı, - getirdi, Mısır'da, evi ve Dikbaşlılık ettiler.' Bu konuşma tam olarak hangi RAB (Yahweh) arananlar bunları söylüyorlar."


Çünkü Tanrı şöyle konuştu, ağızlar peygamberlerin sözleri, "I", "Ben" ve "Benim", nasıl daha fazla Tanrı konuşmak onun bahçesinin temsilcileri? Bu nedenle, Tanrı Yahweh, görünen ve konuşmak için tarafından İbrahim bahçesinin ajansı herhangi bir melek gerçekten Tanrı kendisi.


Genesis 18:16-22, "erkek kalktı, bunlar aşağı baktı Sodom ve İbrahim yürüdü onlarla birlikte bakınız.. Sonra RAB dedi, (bu, Yahweh sonundaki kartlarla söz üç melekler oldukları gibi, misyon) I hide İbrahim'den ne? "Kuşkusuz i̇brahim'den büyük ve güçlü bir ulus ve tüm milletler şase, mutlu. Ben de onu seçmiş, böylece de doğrudan kendi çocuk ve onun ev yolumda, doğru ve adil olanı yaparak, böylece Rab temin edecek, İbrahim ne sözü verdi. Sonra RAB dedi (Görünüyor ilk Yahweh sonundaki kartlarla söz onun ruhu için üç melekler önce sesli konuşan İbrahim. Melekler), bağrışma, Sodom ve Gomora çok büyük ve günah böylece ibret nişanesi olduğunu aşağı gidin ve neler yapıldı, kötü, bağrışma, bana ulaştı. Eğer değilse, ben bilmiyorum. Erkekler açık ve doğru gitti. Sodom, ama İbrahim ayakta kaldı, RAB".


Genesis 18:23-26), "İbrahim yaklaşıp onu ve şöyle dedi: "siz süpürün, Doğruların, kötüler mi? Ne varsa, Doğruların elli, insanlar, şehir mi? Bu gerçekten sweep ve yedek değil, uğruna, elli doğru kişi? Kesinlikle size bir şey - kill, Doğruların, kötüler, Doğruların ve kötü artmaktadır. Kesinlikle! Değil, Yargıç, tüm şasi sağ mı?" RAB, "Eğer ben elli doğru kişi şehir Sodom, ben yedek tüm kendi uğruna".


Genesis 18:33, "RAB'İbrahim'le konuşmasını yaptığı, sol ve İbrahim döndü".


Benzer şekilde, Tanrı söz İbrahim bir melek, Peygamber Ahiya konuştuk, Yarovam 1 Krallar 11:31-33," dedi.

"Zevktir, yırtma, i̇ngiltere, taraf, Süleyman ve size on oymak (ama tek bir kavim, uğruna, Kulum Davut ve Kudüs, şehir'i seçtiğiniz için İsrail'in bütün oymakları arasından), çünkü bunlar terkedilmiş Me"


Uyari ne Peygamber Ahiya , söz, Tanrı'nın sözleri söyleyerek kendisini, "Ben", "Kulum Davut", "şehir'i seçtiğiniz için … çünkü beni terkedilmiş." herkes ki Ahiya Tanrı, Çünkü Tanrı şöyle konuştu, ona şöyle dedi: "I", "Benim" ve "Beni?" daha ne kadar can melekler konuşmak adına Tanrı sözleri, ben, Benim, Bana?


Görevi 7:35-38 kanıtlıyor melek Musa'ya şöyle, Tanrı değil.

"… bu adam tanrı olarak gönderilen iki cetvel ve redeemer, MELEK GÖRÜNDÜ ONA. Bu belirtiler ve bulgular, Mısır ve Kızıl Deniz ve kırk yıl boyunca çölde. Bu, Musa dedi, İsrailliler, 'Tanrı, sizin için bir peygamber, benim gibi, kardeşleri.' Bu kim, cemaatle, çölde, Melek ona şöyle seslendi Sina Dağı …"


Di̇kkat, Tanrı Musa'ya gönderdi, MELEK. Metin, ki melek tanrı kendisi. Ayrıca "Melek ona şöyle seslendi" yerine Tanrı'nın gerçek ses. Aynı gerçek Tanrı konuştu İbrahim bahçesinin ajansı.


Genesis 19:13-14 ABD, melekler söyledi ,, "… onlara (aile); biz, BU YERE, çünkü onların yakınmalarını çok büyük önce bu Jehovah YAHWEH GÖNDERDI. ABD." Sonra Çok söyledi, ailesi ve yakınları, "YAHWEH BU ŞEHIR (Gen. 19:14)." ilk melekler olduğunu söylüyorlar "YAHWEH, bize gönderdiği için", ama sonra , "YAHWEH BU ŞEHIR." Böylece, biz de açıkça bu Yahweh Tanrı Sodom imha ile bahçesinin ajansı.


Genesis 19:24: "Yahweh yaptı, Sodom ve Gomora brimstone ve yangın, Yahweh gökten." Trinitarian eisegesis, melek, sol İbrahim, Tanrı Yahweh oğlu, diğer iki melek yapan Sodom sadece melekleri. Çünkü hiçbir şey hakkında üçüncü melek, söz, İbrahim, zahiri, diğer iki melekler şehri Sodom, Yahweh'in her zaman her yerde güç yerine, üçüncü bir melek.


İbraniler 1:1-2 ABD, Tanrı konuştu İsrail tanrısı, peygamberler, bu son günlerde konuşulan abd'in oğlu." Bu üç melekler kim göründü. Genesis 18 ve 19 KONUŞTU, yok üç melekler, Tanrı'nın oğlu.


Görevi 12:11 abd, Peter, "Şimdi biliyorum emin olun. Rab ileri gönderdi. Onun melek ve beni kurtardı…" Ama Peter daha sonra gittim, söylüyorlar görevi 12:17 "… Rab'led onu." Uyarısı nasıl Peter ilk açıklamada Rab, melek onu ama daha sonra yaptığı açıklamada, "Rab onu led, cezaevi", melek. Eğer Trinitarians can, melek gelir Peter, Cezaevi'nde görevi bölüm on olduğu iddia edilen bir Tanrı Yahweh oğlu, sonra biz inanıyoruz, üç melekler kim ortaya İbrahim, düz Mamre 'Yahweh Tanrı Oğlu. Bu nedenle, biliyoruz ki, RAB, melekler, çok, konuşmak, kulları, ve RAB'bin kendisi, konuşma, Kutsal Yazılar sunan kişi ile bahçesinin ajansı.Daha fazla makale için

Ücretsiz KİTAPLAR İÇİN

Video Öğretmenleri için YOUTUBE KANALİZASINA abone olun


13 views0 comments

Recent Posts

See All