Echad mu ve Elohim , Trinity?

'Aşağıdaki makaleler Google Çevirmen tarafından İngilizce'den Türkçe'ye çevrildi. Özgün İngilizce makalelerinin mükemmel bir çevirisi olmadığını özür dileriz. '

İbranice sözcük "echad", yani "bir" mesajı 977 kez İbranice Yazılar ve hemen hemen her zaman, bir katı bir rakam. Bununla birlikte, tıpkı İngilizce sözcük bir can demek ya bir tek veya çoğul anlamı, sözcük "echad" anlaşıldığı için ortalama bir sayısal bir veya bir birlik.

Sadece bir sayı bir veya bir birlik, bir amacı, okuma veya belirli bir kanalı, Kutsal Yazılar talepleri yalın veya bir çoğul anlamı. Örnek bir çoğul anlamı tek bir kelime (echad) Genesis 2:24 burada adam ve kadın konuşuluyor, "tek beden" gibi Genesis 2:24, bütün dizelerin, Kutsal Yazılar'a unity, bir amacı ortaya çıkmazsa, içerik, özellikle geçit, Kutsal Yazılar.

Trinitarian yazar Gregory Boyd kabul edilmiş, kitap, "Bayrak Ramazan bayramının sonuna Pentecostals Ve Trinity" (sayfa 47, 48), İbranice "Elohim" ve "Echad", zayıf argümanlara destek Trinitarian Ilahiyat.

"… Bu bulmak Trinitarians savunuyor doktrin, trinity temelinde, aslında, Word için Tanrı, Eski Ahit, Elohim, bu çoğul sözcük El … Ne yazık ki, bu, gerçekten, en İbranice bilginleri tanımak, zayıf bir argüman hangi temel doktrin, trinity. Bir sayısal araştırma kapsamındaki kullanım, ilgili fiilleri, içerik, çoğul. Tek gerçek Tanrı denir. Elohim, ancak, ilgili fiilleri, her zaman tek … vadeli olarak uygulanan bir bahçesinin, kim güreşti Yakup ve bir altın buzağı İsrailliler tapmışlar. Dolayısıyla, en kolay ve en iyi anlamak için, çoğul Elohim , başvurulan, Yahweh, belirten bir araştırma kapsamındaki majesty".

"zayıf, değişken, İbranice sözcük bir (Echad). Schema ("Sesi O İsrail, Tanrımız RAB tek RAB") terimi, birleşik bir tek, mutlak bir … Bir tetkik, Eski Ahit kullanımı, word echad , sahip olduğu gibi çeşitli anlamları, bizim İngilizce sözcük. Bu bağlamda mutlaka belirleyin veya sayısal tümleşik singularity amacı".

Çünkü İbranice sözcük bir (Echad) ve İbranice sözcük için Tanrı (Elohim) her zaman özeti bir gerçek Tanrı, tek fiilleri, yaratıcı metinler, kutsal yazılar, biliyoruz ki, Tek gerçek Tanrı olan İncil, çok çeşitli, Tanrı Jehovah Kişiler. Tartışmaya yoksa, interpolate bir unscriptural eisegesis solunan metinleri yerine metin exegesis, Tanrı.

Bazı Trinitarians de savundu. İbranice sözcük yachid daha fazla kelimenin tam anlamıyla "bir" yerine, İbranice sözcük "echad." Ancak, Trinitarians mümkün tek bir kutsal yazılar olduğunu göstermek için "yachid" hiç bir bireysel pagan tanrı yerde İncil. Elohim , her zaman için kullanılan tek bir pagan tanrılar, kutsal yazılar, word yachid kesinlikle kullanılan tek pagan tanrılar.

"Yachid" nadiren kullanılır. İbranice İncil, çünkü her zaman daha sıkı anlamda bir "tek" çocuk, ya da dile getiren, duyguları yalnızlık, yalnızlık ve izolasyon [Genesis 22:16 "Tek oğlu (yachid)"; Hakimler 11:34 "tek ve sadece çocuk (yachid)"; etti.İzleyicileriyle Özdeşleşen 25:16 "I am lonely (yachid - yani tüm bağımsız) ve sevindir"; 68:7; Yeremya 6:26 "yas için bir tek oğlu" - yachid].

Eğer Elohim geliyordu birden fazla tanrı tanrı kişi tanrılığın, sonra neden dagon Golyat balık tanrı da sözde bir tek Elohim tek bir Filist tanrı, 1 Samuel 5:7? Dagon yanlış bir tanrı (yanlış bir Elohim), Filistliler, tek bir tanrıyı. Eğer Elohim geliyordu birden fazla Tanrı Kişi belirli bir Tanrıyı, Tanrı'nın word gerekir çoğul açılmaya hem Jehovah ve Dagon. Elohim , her zaman birlikte tek fiilleri hem Jehovah Tanrı ve tek pagan tanrıların tüm İbranice Yazılar.

Ayrıca, eğer "yachid" gerektiğini ifade etmek için kullanılan bir tek tanrıya ve Elohim bir araştırma kapsamındaki kişiler içinde bir tanrıyı, İbranice sıfat "yachid" gerektiğini ifade etmek için kullanılan tek bir pagan tanrılar, Elohim olarak ifade etmek için kullanılan bir araştırma kapsamındaki kişiler belirli bir tanrıdan. Elohim yana ve Echad , hem Jehovah Tanrı ve tek pagan tanrılar, Trinitarians hiç temeli olduğunu savunan Elohim, Echad, veya Yachid sayesinde destek için bir araştırma kapsamındaki kişilerin Tanrıyı içinde.

Küçümseyerek, 7:1 Tanrı Söyledi Musa yaptı "bir tanrı (Elohim) Firavunun." anlamına Elohim birden fazla kişi Tanrı, Musa ve Dagon, daha fazla, denir , Elohim Küçümseyerek 7:1 ve 1 Samuel 5:7.

Bayrak Ramazan bayramının sonuna yazar Daniel Segraves yazmış Elohim her zaman görünür tek fiilleri genelinde, İbranice İncil.

"Ne ELOHIM terimi, tek gerçek Tanrı, her zaman birlikte tek fiilleri, ancak ELOHIM, çoğul. ELOHIM her terimi, birden fazla yanlış tanrı, birlikte çoğul fiilleri. Bu önemli. Gramere göre, ELOHIM terimi, tek gerçek Tanrı, sadece, ancak word çoğul. nedenle ELOHIM, gerçek Tanrı göstermek daha fazla, çoğul fiilleri için kullanılabilir. Örneğin, birinci ayette, İncil, üçüncü kişi erkek tek fiil 'oluşturulmuş' ile kullanılan ELOHIM. Çünkü fiil, yalın, gerekir. Kim, oluşturma, affedersiniz. Bu durumda, sadece sol seçeneği açıklamak için çoğul form, ELOHIM, ELOHIM terimi, dilediğimiz ve yoğunluğu çok görkemli, bir gerçek Tanrı." Sempozyumu bayrak Ramazan bayramının sonuna Pentecostalism, Ocak 11-13, 1996 Www.altupc.com/altupc/articles/elohimpl.htm

Aşağıya imzalarımızı atıyoruz, scriptural kanıtları olduğunu kanıtlıyor "echad", "bir", aynı şekilde, İngilizce sözcük anlamına gelir. Bir anlama daha fazla şey veya kişi, içerik, Kutsal Yazılar olduğunu gösterir daha fazla şey veya kişi. Çünkü Trinitarians mümkün olduğunu gösterin "echad" daha fazla ilahı ayrı, Godhead, gülünç hakkında konuşmak için bir (Echad) birden fazla Ilahın Kişi için Tanrı.

Aynı gerçek, İbranice sözcük Elohim. Trinitarians mümkün tek bir kutsal yazılar burada "Elohim" bugüne kadar çevrilmiş olarak "tanrılar" için tek gerçek Tanrı, İbrahim, İshak ve Yakup. Bu nedenle bu gülünç iddia, Elohim, veya Echad anlamı daha fazla Tanrı Kişiye İbranice İncil.

Daha fazla makale için

Ücretsiz KİTAPLAR İÇİN

Video Öğretmenleri için YOUTUBE KANALİZASINA abone olun

8 views