"ETH", GENESIS 1:1 IÇIN BIR REFERANS AHID MI?

'Aşağıdaki makaleler Google Çevirmen tarafından İngilizce'den Türkçe'ye çevrildi. Özgün İngilizce makalelerinin mükemmel bir çevirisi olmadığını özür dileriz. '

Bazıları yanlış iddia, non-translatable gramer bildiriler "eth" bulundu. Genesis 1:1 başrolü bir hikmeti İsa Mesihçi, A - Z, İbrani Alfabesi.


Genesis 1:1 diyor, "Başlangıçta Tanrı (eth), gök ve".


Eth görünür hemen sonra "oluşturulan" ve çevirisi, İngilizce çevirileri, çünkü olmayan bir sözcük translatable. daha fazla bir gramer bildiriler bir sözcük. Strong'un: "eth" "genelde noktaya daha kesinlikle bir nesne, bir fiil ya da pozisyonu, hatta veya bunlar".


Bu tutarsız iddia "eth" (A'dan Z'ye harfler İbranice) daha derin bir anlam başka sıradan kullanım süresi boyunca İbranice İncil. "Eth" yaklaşık 11.000 kez İbranice Yazılar hiç kullanıldığı için bir referans Ahid veya bir referans olarak bir Z, İbrani alfabesi.


Eth yapar gramer fonksiyonu, bir menzil gibi bizim İngilizce kelimeleri "hatta" veya "bunlar." Örneğin, Genesis 10:8: "Kûş bunlardan "eth" Nemrut ..." başka bir deyişle, Kûş bunlardan kişi olarak bildirilir Nemrut, "Bunlar" ya da "Çift" Nemrut.


Genesis 2:6 diyor, "bir buğu kullanım için yükselme, toprak su "eth" tüm yüzey toprak." Eth sadece vurguluyor. veya saptananların aslında "buğu kullanım için yükselme, toprak, su (veya bunlar) bütün yüzey toprak".


Benzer şekilde, Genesis 1:1 diyor, "Başlangıçta Tanrı oluşturulan "eth", gök ve." başka bir deyişle, "Tanrı (hatta veya bunlar), gök ve".


Eğer "eth" terimi, Ahid ya da Tanrı'nın bir Z planı oluşturulması, Genesis 1:1, yani "ETH" verili anlamsız diğer 11049 kez kullanılabilir. İbranice İncil. Bu nedenle, zor bağlayın "eth", Genesis 1:1 Mesih'in vahiy 1:8 Vahiy 22:13.

Daha fazla makale için

Ücretsiz KİTAPLAR İÇİN

Video Öğretmenleri için YOUTUBE KANALİZASINA abone olun

5 views0 comments

Recent Posts

See All