Bırakın Bize Adam Genesis 1:26-27

'Aşağıdaki makaleler Google Çevirmen tarafından İngilizce'den Türkçe'ye çevrildi. Özgün İngilizce makalelerinin mükemmel bir çevirisi olmadığını özür dileriz. '

Did Bir Tanrı Kişi adresi diğer iki Tanrı insanları?

Sonra Tanrı, "Bize emin adam, görüntü, göre suretinde; ve kural, balık, deniz ve kuşlar ve sığır ve tüm ve her tırmanma şey geliyor." 27Tanrı bir adam kendi görüntü, görüntü, Tanrı yarattı; onu erkek ve dişi olarak yarattı."


Bu Trinitarian fikir, "Abd", "Bize adam", terimi bir araştırma kapsamındaki Kişilerin Tanrı yapma adam tarafından yalanlandı Genesis 1:27: "Ve Tanrı bir adam KENDI GÖRÜNTÜ".

In Genesis 1:27, İbranice fiil "yaşta" (- baw-raw') doğru çevirisi "oluşturuldu" şeklinde affedersiniz. Eğer Tanrı adamı, araştırma kapsamındaki tanrısal kişiler, Genesis 1:26, ardından Genesis 1:27 gerektiğini söyleyerek, "Bu adam oluşturulur ve görüntü." Çünkü İbranice fiil "yaşta" (baw-raw'), tek form yerine, çoğul, ardından istifalarının "O (Tanrı, tek) bir adam kendi görüntü (tek Tanrı adamın tek resim)", böylece içerik geçit kanıtlayan bir Uni-Personal Tanrı adamın uni-kişisel görüntü yerine Tri-Personal görüntü.


Bu nedenle, görünen, Tanrı bir tek "o", giderilmiş melekleri söyleyerek, "Bize adam bizim görüntü".


Bir marangoz bir baba ve kocası söyleyebilirim, aile, "Bize bir ev." Ardından, baba, aile alır, karısı ve eski çocuk. Daha sonra, babası söner ve evi tek başına kendi becerileri, marangoz. Kadın ve çocuklar için bir parmak, babam ve yapı ev yapayalnız . Sadece, "RAB, hiçbir şey yok derken, planı, kulları peygamberler (Amos 3:7)," Tanrı, hiçbir şey yok açıcı planını melekleri.


Tüm İncil biz bakınız Tanrı bakarak göksel mahkemesi (melekler), "Bize." Yeşaya 6:8 biz, "duydum, ses, Rab, 'Kime olacaktır I göndermek, ve kim için?" Tanrı olmasına rağmen can act yardımı olmadan, her zaman için onun niyetini bilinen, Kullarına, Kutsal Yazılar. Böylece, biz Tanrı bulun, "Işbu i kaçırıp, İbrahim, ben bunu" (Genesis 18:17); "Rab Tanrı bir şey yok derken, öğüt, kulları peygamberler" (Amos 3:7).


Hatta bazı tanınmış Trinitarian bilginlerinin kabul Genesis 1:26 sağlamıyor bir araştırma kapsamındaki tanrısal kişiler.


Gordan Wenham yazdı, "Word'de Geçen Yorumu Genesis".

"Hıristiyanların geleneksel gördüğümüz Genesis 1:26 gibi adumbrating, Trinity. Şimdi evrensel olarak kabul edildi. Bu ne demek çoğul, orijinal yazar".


Ve NIV Study İncil kabul eder, Genesis 1:26 Tanrı açıklar "konuşan üyeleri için göksel mahkemesi".


"ABD" ve "bizim" "konuşur, Creator Kral, Onun doruk noktası iş üyeleri için göksel mahkemesi".


Ardından NIV Yorumcular teklif Genesis 3:22, 11:7, Yeşaya 6:8 ve 1 Krallar 22:19-23 olduğunu göstermek için Tanrı'nın düzenli konuşur göksel mahkeme.


Yeşaya 6:8-9 "Sonra duydum, ses, Rab, sözleri, kime olacaktır I göndermek, ve kim için? Sonra ben, burada am i bana gönderin! 9dedi, Git, ve anlaşılır bu insanlar: açık dinleme, ama fark etmiyor; güncel görünümlü, ama anlamıyor …"


1 Krallar 22:19-21 "Mikaya , "Bu nedenle, RAB'bin sözünü dinleyin.. I görünce, RAB oturan, tahtını ve tüm ana gök ayakta, Onu sağ ve sol. 20"RAB dedi, 'Kim barındırarak Ahav yukarı ve düşme, Ramot-Gilat?' ve bir açıklamada bu başka bir açıklamada. 21"Sonra bir ruha ve RAB olduğunu ve, 'Ben onu baştan."


Genesis 3:22-24 "RAB Tanrı, "Zevktir, adam gibi bir ABD, bilmek iyi ve kötü (melekler kesinlikle biliyordu arasında iyi ve kötü, çünkü üçüncü bir tanesi düşmüş, Lucifer); ve şimdi, gerdirme olabilir , el, alın ve ayrıca hayat ağacı, ve yemek ve canlı, sonsuza dek" 23Böylece RAB Tanrı ona gönderdi. Bahçe Aden, toprağı. 24Böylece püskürttü, adam; ve doğu ve bahçe Aden Kuşatırken keruv ve alevli kılıç hangi açık her yönü koruyucu şekilde hayat ağacı".


, Justin'in ilk özür 63 (hakkında yazılan 140-165 AD), Justin (a Semi-Arian) çağdaş Hıristiyanlar kim hitaben, Oğlu, Babası.


"Bunlar kim" diyor oğlu, Babası, Kendini ne kadar biliyorum, Babası, ne olduğunu bilmek, evreni bir oğlu..."


Justin de kabul edilir, iletişim, Trypho (Bölüm 62, o ve Trypho (Yahudi) biliyordum, Hıristiyanlar onun gün (yaklaşık 140-165), öğretim, Tanrı için melekleri, Genesis 1:26.


"Tanrı konuşur, man, çok aynı tasarım, aşağıdaki sözcükler: 'Bize adam sonra, resim ve tasvir' … söyleyemem, inanışı yerle, sapkınlığı, dedi, aranızda ( Trypho), gerçek, veya öğretmenler, kanıtlamak [Tanrı] söz melekler, veya insan iskeleti, işçilik angels".

Dört YADSINAMAZ İŞTE GENESIS 1:26-27:

İbranice dilbilgisi, Genesis 1:26-27 kanıtlayan bir Tek Tanrı söyledi adam yapılır kendi tek resim.


Tanrı her zaman konuşulan bir baba (kesinlikle bir Tanrı Oğlu veya Tanrı'nın Ruhu) düzenli olarak konuşur onun bahçesinin Cennet Mahkeme tüm İncil.

Önde gelen Trinitarian bilginleri kabul, "Abd", Genesis 1:26, Tanrı'ye konuşan iki diğer üyeleri olduğu iddia edilen bir Üçleme.

Justin söz erken Hıristiyanlar, orta ikinci yüzyıldan (140-160), öğretim, Tanrı için melekleri, Genesis 1:26.


İkinci OLASI YORUMLANMASI OLARAK GENESIS 1:26-27


Kutsal Yazılar, Oğlu zaten "Kuzu, öldürülen, oluşturma, Dünya (Rev. 13:8)", "doğan tüm oluşturma (Colossians 1:15)" ve "başlangıcında, oluşturma, Tanrı (Rev. 3:14)." Bu nedenle Tanrı ilk söz, takdir ettiği plan varlığının benzer bir şekilde ilk adam oluşturur ayrıntılı bir planı önce evi. Çünkü Mesih zaten bu kişileri "basitleşti bilgelik, Tanrı", Atasözleri 8 (1 Cor. 1:24), Tanrı'in kendi takdir ettiğini ifade word ve bilgelik oluşturmak her şey olduğunu ve plan, Mesih.


Gaius Memmius anıtı yer almaktadır 1:5: Tanrı'nın elekt "akladıklarını yüceltti… İsa Mesih aracılığıyla." "Mesih", "Meshedilmiş", tüm işler değil tam anlamıyla oluşturuldu ve bir "meshedilmiş" meshedilmiş oğlu, Çünkü Tanrı anoints daha fazla kimler kardeşiydi. Çünkü sadece Tanrı, yaratıcı, oluşturduğunuz her şey bir adam tarafından veya bir bahçesinin oğlu. Bu nedenle her şey, kişileri Oğlu "başlangıcında, oluşturma, Tanrı (Rev. 3:14)" Tanrı'nın peygamber blueprint. Bu şekilde, Tanrı "kim aramalar şey bu değil, ama onlar (Rom. 4;17), konuşmak için Oğlu önce Oğlu tam anlamıyla anlamış, sadece O'nun Oğlu etti.İzleyicileriyle Özdeşleşen 2:7 şöyle dedi: "Oğlum, bu gün de ben size, kendine çocuk edindi".


Tanrı'nın elekt, akladıklarını yüceltti ve Rabbimiz İsa Mesih aracılığıyla, Gaius Memmius anıtı yer almaktadır 1:4-5, Tanrı, Kendi ifade plan ve tasarladım, Mesih her şeyi, yaptığı açıklamada, "Bize adam", Genesis 1:26. Allah "aramalar, şeyler yok, ama bunlar zaten var" (Romalılar 4:17). Bu aynı şekilde, Tanrı, konuşmak için onun gelecekteki çocuk doğdu ve oğlu verilmiştir, dedi, "Oğlum, BU GÜN ALDIM, kendine çocuk edindi", etti.İzleyicileriyle Özdeşleşen 2:7. Biliyoruz ki Tanrı bu sözleri önce iyi Oğlu aslında, kendine çocuk edindi. 1 Peter 1:20 kanıtlıyor tüm şeylerin "foreknown" Oğlu zaten, Babası "önce, oluşturma, dünya".


Bu nedenle birçok bayrak Ramazan bayramının sonuna Pentecostals inanıyorum. Baba Tanrı'prophetically konuş